İŞKUR TYP İşçilere Kadro Verilecek Mi? Meclis Gündemine Geldi

Abone Ol:

Devletimizde istihdam alanında yeni faaliyetler gerçekleştirmekte olan İŞKUR bilinmiş olduğu suretiyle kamu kurumları ile yapmış olduğu anlaşmalar neticesinde toplum yararına programlar kapsamında geçici süreli istihdam edilmek suretiyle kamu işçisi alımları yapılmaktadır. Bu bağlamda en fazlaca Ulusal Eğitim Bakanlığı, Esenlik Bakanlığı ve arkasından da il ya da ilçe belediyeleri geçici süreli TYP kapsamında personel alımı yapmaktadır. Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM’de TYP’li işçilerin ekibe alınıp alınmayacak sorusu soruldu, peki nasıl bir yanıt geldi, detaylar nedir?

Hususi Güvenlik Görevlilerinden Bahsedildi

Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM’de İçişleri Bakanlığının plan ve bütçesine yönelik bir görüşme yapılmış oldu. Bu görüşme de pek fazlaca sual sorulurken TYP kapsamında istihdam edilen 360 bin hususi güvenlik görevlisine yönelik kadro sorusu soruldu. 

Devletimizde pandemi sürecinde sıkıntılı şartlarda istihdam etmekte olan 360 bin güvenlik görevlisinin İŞKUR Cemaat Yararına Programlar TYP kapsamında geçici süreli ya da belirsiz süreli yalnız sözleşmeli olarak istihdam edilen personellerin ekibe alınıp alınmayacağına yönelik sual önergesinde bulunulmuş oldu. Şu an için probleminin cevabı gelmedi yalnız milletvekillerinin sorularına bilinmiş olduğu suretiyle belirli bir süre içinde cevap verilmesi gerekmektedir. Bu sebepten dolayı en yakın süre içinde 360 bin hususi güvenlik görevlisine kadro verilip verilmeyeceğine yönelik açıklama gelecektir.

Sizce TYP ile işe girenlere kadro verilmeli midir?

YORUM EKLE

Yorumunuz Onaylanmak Suretiyle Gönderildi

Adınız Soyadınız

Yorum

Gönder

Yanıt : @name

×

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.