Şimdi yükleniyor

İşkur a Üyelik Oluşturma İlan Verme Ve Eleman Bulma 2020

İşkur a Üyelik Oluşturma İlan Verme Ve Eleman Bulma 2020

İşkur a Üyelik Oluşturma İlan Verme Ve Eleman Bulma 2020

İŞKUR Üye Olma ve Profil Oluşturma Nasıl Olur? İŞKUR Kaydı iyi mi yapılır? İŞKUR kaydı gerçekleştirmek amacıyla nereye gitmek gerekiyor? İŞKUR internetten kayıt olunur mu? Sizlere bu husus ile ilgili bulgular vereceğiz.

İŞKUR- Türkiye İş Kurumu adı ile hizmet veren dijital bir platformdur. Aynı vakitte Türkiye’nin anında her kentinde şubesi tespit edilen kurumsal bir yapıdır. İş ve işçi bulma kurumu olarak vasıflandırılan sistem, istihdam sağlamak, işçi ve işverenleri buluşturarak işsizlik oranını azaltmak suretiyle kurulmuş bir kurumdur.
İŞKUR yalnızca iş ve işçi bulma hizmetleriyle değil, meslek edindirme kursları, girişimcilik eğitimleri şeklinde faaliyetlerin yanı sıra detaylı programlarda iş kurma etkinlikleri amacıyla kredi olanakları sağlamaktadır.
İŞKUR’dan profil oluşturma iş arayan yurttaşların işverenle buluşmasını sağlamaktadır. İŞKUR profil oluşturma vasıtası ile meslek bulma ya da danışmanlık alma üstünlükleri sağlamaktadır. İşkur profili gerçekleştiren işçiler ideal işveren bulmayı sağlamaktadır. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, Türkiye’de yaşam sürdüren ve ikamet eden TC yurttaşlarının ilgili sektörlerde iş bulmasına destek olmaktadır. Bu sayede Türkiye’deki istihdamda artış sağlanmaktadır. İşkur profil gerçekleştiren işçiler amacıyla meslek danışmanlığı da sunmaktadır. İşkur, profil gerçekleştiren vatandaşları amacıyla meslek danışmanları atamaktadır. Bu danışmanlar işçiye en ideal iş ilanlarını sunmaktadır.

İŞKUR’a Kimler Kayıt Olabilir?

İşverenler ve iş arayanlar amacıyla kayıt imkanı mümkündür. Hem firmalar amacıyla hem çalışanlar amacıyla yayılan dijital platform, binlerce iş fırsatına süratli ve kolay şekilde erişmek amacıyla Türkiye kapsamlıdır. Şu demek oluyor ki ülkenin tamamından kayıt yapılmakta ve yalnızca bulunulan ilde değil Türkiye’nin değişik kentlerinde de iş bulma imkanı vardır.

Çalışan arayan kuruluşlar, sisteme kayıtlı personel adaylarını daha güven edilir şekilde değerlendirebilirler. İŞKUR sistemine kayıtlar T.C kimlik belgeleri ve kamu kurumlarında yer edinen legal bilgilerle bağlantılı olarak yapılmaktadır.

Aynı şekilde çalışanlar amacıyla de güven edilir iş bulma imkanı sağlanmaktadır. Sistemde kayıtlı tüm işverenlerin devlet kurumlarında kaydı bulunuyor ve sistem senkronizasyonu ile sistemde kayıtlı olan her şahıs/ kurum/ müessese güvenlik verileri ile sisteme dahil olmaktadır. İş arayan ve işçi arayan hepimiz sisteme kayıt olabilir. Hem de uzun solukta fırsatlardan yararlanmak isteyenler, mesleki kurslardan yararlanmak isteyenler de İŞKUR sistemine kayıt olabilirler.

İŞKUR Profil Iyi mi Oluşturulur?

İşkur profil oluşturma işlemleri amacıyla İşkur’un resmi web sitesine giriş gerçekleştirmek ya da İşkur merkezlerine başvurmak gerekmektedir. İşkur’a kayıt olarak meslek ve eğitim özelliklerine nazaran en ideal işi bulmak mümkündür. İşkur profili meydana getirmek amacıyla izlenmesi ihtiyaç duyulan adımlar:

Online olarak İşkur profili meydana getirmek amacıyla İşkur’un resmi web sitesi olan iskur.gov.tr adresine giriş yapılması gerekmektedir.
Siteye giriş yapılmasının sonrasında sayfanın sol doğrultusunda tespit edilen web şubesi alanına tıklanması gerekmektedir.
Bu alan üstünden İşkur E-Devlet şubesine tıklanması gerekmektedir. Bu alan üstünden kayıt sayfası açılmaktadır.
Bu sayfa üstünden sayfanın sol doğrultusunda tespit edilen İş Arayan seksiyonuna tıklamak ve sonrasında da Üye Ol kısmına tıklamak gerekmektedir.
İş arayan amacıyla üyelik verilerini girdikten sonrasında sayfada yer edinen üyelik sözleşmesini okumak ve kabul etmek gerekmektedir.
Sonrasında kimlik verileri doğru ve kusursuz şekilde girilmelidir.
Bilgilerin girilmesi ve adımların tamamlanmasından sonrasında işçinin profil oluşturması tamamlanmaktadır.

İŞKUR Üyelik Sözleşmesi Nedir?

İŞKUR resmi web sitesinde, üyelik kaydı meydana getirmek isteyenler amacıyla sözleşme sunulmaktadır. Tüm üyelik platformlarında bulunmuş olduğu şeklinde sözleşmenin sunulması gereklidir. Fakat pek fazlaca platformda üyelik sözleşmesi, küçük bir detay ya da küçük bir kutucuk olarak sunulmaktadır.

İŞKUR dijital platformunda ise üyelik evveli bilgilendirme durumunda, kısa ve kolay okunabilir formda sunulmaktadır. Üyelik sözleşmesinde yer edinen bilgiler, kullanıcılar amacıyla doğru ve kusursuz informasyon kaydının yapılması üzerine sunulmaktadır. Portala üye olan tüm kullananların, verdikleri her bilginin doğru ve güncel bulunduğunu kabul ederek sisteme kayıt olmaları gerektiği belirtilir. İŞKUR’un hatalı bilgilendirmelerden sorumlu olmayacağı daha eskiden belirtilir. Üyelik sözleşmesinde kayıt iletişimlerinin, sisteme kaydedildiği platform üstünde uygulanacağı belirtilmektedir.

Share this content:

Yorum gönder