Ana Sayfa > İş İlanları > İşbaşı Eğitim Programı’ndan Kaç Şahıs Yararlandı?

İşbaşı Eğitim Programı’ndan Kaç Şahıs Yararlandı?

Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni düzgüsel süreciyle beraber ortalama 120 bin kişinin İşbaşı Eğitim Programı’ndan faydalandığını deklare etti.
Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Haziran itibariyle Etken İşgücü Programları vesilesiyle vatandaşları işgücü piyasasına yapmaya devam ettiklerini söylemiş oldu.
İŞKUR’a kayıtlı iş arayan yurttaşlarımızın mesleki tecrübe ve deneyim edinmeleri imkânına kavuşmalarına ve işgücü piyasasına girişlerinin kolaylaşmasını elde eden İşbaşı Eğitim Programı’nın yoğun ilgi gördüğünün altını çizen Bakan Selçuk “Yurttaşlarımızın kuramsal eğitimini aldıkları mesleklerdeki uygulamaları yerinde görmelerini ve emek harcama ortamına uyum göstermelerini sağlıyoruz. 1 Haziran’dan Eylül ayı sonuna kadar 119 bin 122 vatandaşımızı bu programımızdan yararlandırdık. Böylece hem işgücü piyasasının gerekseme duyduğu nitelikli işgücünün yetişmesini sağlıyor hem de programdan yararlanan yurttaşlarımızın mesleki tecrübe kazanmasını sağlıyoruz” dedi.
Bakan Selçuk, 2009 yılından 2020 Eylül ayı sonuna kadar ortalama 1.8 milyon kişiye İşbaşı Eğitim Programıyla mesleki tecrübe kazandırdıklarını vurgulayarak, program kapsamında katılımcılara maddi destek de sağladıklarını kaydetti. Selçuk “İşbaşı Eğitim Programlarına katılan her katılımcıya günlük 89,40 TL ödeme yapıyoruz. Geleceğin Mesleklerinde düzenlenen İşbaşı Eğitim Programlarına katılanlara ise günlük 100 TL ödüyoruz. Bununla birlikte program süresince iştirakçilerin genel sıhhat sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı primlerini de karşılıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir