Ana Sayfa > Sınavlar > İş Bankası Müfettiş Yardımcılığı Sınavı İlanı

İş Bankası Müfettiş Yardımcılığı Sınavı İlanı

Is Bankasi Mufettis Yardimciligi

İş Bankası Müfettiş Yardımcılığı Sınavı İlanı

Müfettiş Yardımcısı olarak çalışanlarımız, Bankamızın Bilgi Sistemleri ve bankacılık süreçleri, genel müdürlük departmanları, {yerli ve yabancı | yabancı ve yerli } şubeleri, yönetimini kontrol eden İştirakleri ve bilgi teknolojilerinin denetiminde çalışan meslektaşlarımızdır.

Uygulama Koşulları Nelerdir?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Yazılı sınav tarihi itibariyle 30 yaşın altında olmak,
 • 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin bölümlerinden mezun olmak ve ayrıntıları tabloda yer almaktadır,
 • İngilizce Almanca Fransızca Dil ve tablodaki sertifikalardan biri tablodaki dillerden biri hakkında çok iyi bir bilgiye sahip olmak,

 

Sağlık durumu Türkiye genelinde Seyahat edebilmek ve hizmet verebilmek,
Bankamız tarafından yapılan sınavların herhangi birinin değerlendirme Merkezi faaliyetlerinde veya görüşme aşamasında daha önce başarısız sayılmamış ve bir kereden fazla yapılan Müfettiş Yardımcısı sınavlarına katılmamış olmak.

Hangi Aşamalardan Geçeceğim?

 1.  Aşama.
  Türkçe yeterlik sınavı (dilbilgisi, deneme yazma ve yazılı anlatım yeterliliğini ölçer.).
  Genel yetenek sınavı ({ sayısal ve sözel | sözel ve sayısal } yeteneğini ölçmeyi amaçlayan sorulardan oluşur.).
 2.  Aşama.
  Değerlendirme merkezi (iş hayatını örnekleyen uygulamalarla yetkinlik ve davranışları incelemenizi sağlayan değerlendirme yöntemi.).
 3.  Aşama.
  Panel röportajı (bu, üst düzey yöneticilerimizle yapılan bir röportajdır.).

İş Bankası Müfettiş Yardımcısına Nasıl Bir Kariyer Yolu Sunuyor?

 • Teftiş Kurulunda 3 yılı tamamlayan Müfettiş yardımcıları, katılacakları ön yeterlilik sınavında başarılı olmaları ve genel performanslarının olumlu olması durumunda Kıdemli Müfettiş Yardımcısı unvanını alırlar.
 • Denetim Kurulunda 4,5 yıl görev yapan üst düzey Müfettiş Yardımcıları, Banka’nın (yerli veya yabancı | yabancı veya yerli) şubelerinde veya Genel Müdürlük bölümlerinde 6 ay süreyle yönetici stajı yaparlar.
 • 5. yıl sonunda staj sonunda yeterlilik sınavında başarılı olan ve çalışma performansı açısından görevlerine devam etme hakkına sahip olan Yönetim Kurulu üyeleri, Müfettiş olarak görevlerine devam eder ve banka tarafından uygun görülen bir süre sonunda yürütme personeline atanır.

faydalar ve Ücretlerne olacak?

 1. Bankamız çalışanlarının parasal ve sosyal hakları, BASİSEN ve Türkiye İş Bankası A. Ş. her 2 yılda bir yapılan Toplu İş Sözleşmesi ile piyasa ve günün koşullarına göre belirlenir. Ücretler hesaplanırken, toplu iş sözleşmesinde belirtilen dönemlerde ekonomik koşullar dikkate alınır.
 2. Çalışanlarımızın sosyal güvenliği,” Türkiye İş Bankası A. P. Emekli Sandığı Vakfı üyeleri” ve “Türkiye İş Bankası A. P. üyeleri Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardım Fonu Vakfı tarafından sağlanmaktadır”. Business Bank of Turkey A. P. üyelerine Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardım Fonu Vakfı tarafından ek bir emekli maaşı ve ikinci bir maaş sunulmaktadır.

Ücret Paketi.

Aylık ücretlerine ek olarak, çalışanlarımıza yılda 4 maaş tutarında ikramiye verilmektedir. Genel Kurul tarafından, temettüler, Bankamızın bir önceki yıldaki performansı ölçüsünde belirlenen oranda yılda 1 kez ödenir.

{ Eğitim ve sürekli gelişim, bankamızda çalışma hayatının vazgeçilmez bir parçası olarak kabul edilen değerler arasındadır. Bu kapsamda bankamız tarafından belirlenen sınavlarda başarılı olan çalışanlarımıza İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde İngilizce Almanca Fransızca dil tazminatı ödenmektedir. Uzman personelimize atanan üyelerimize uzman tazminatı, avukat, mimar, mühendis ve Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışan çalışanlarımıza tam zamanlı olarak görev tazminatı ödenir. Bankamızda çalışan Müfettiş yardımcıları, yukarıda belirtilen ödemelere ve ikamet adresindeki veya dışındaki varlıklarına göre günlük olarak da sağlanmaktadır. / İngilizce Almanca Fransızca dil tazminatı, bankamız tarafından belirlenen sınavlarda başarılı olan çalışanlarımıza bu kapsamda İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde ödenir. Uzman personelimize atanan üyelerimize uzman tazminatı, avukat, mimar, mühendis ve Bilgi Teknolojileri departmanlarında çalışan çalışanlarımıza tam zamanlı olarak görev tazminatı ödenir. }

Bu ödemelere ek olarak, çalışanlarımıza görevlerinin gerektirdiği nakit tazminat, ortak Hizmet Merkezi tazminat ve Çağrı Merkezi tazminat gibi tazminatlar ödenir.

Performans Ödenekleri.

Çalışan performansına önem veren bankamız, çalışanların bireysel performansına uygun olarak yüksek verimlilik ödeneği, ürün bazlı satış primleri ve yönetici primleri gibi uygulamaları içermektedir.

Denizaşırı Görev.

Çalışanlarımız Bankamızın ihtiyaçları çerçevesinde yabancı şubelerimizde görevlendirilmektedir. Yabancı şubelerimize atanan çalışanlarımız, bulundukları ülkenin koşullarına uygun olarak ödenir.

Sosyal Yardım.

Bankamız çalışanları, sosyal ihtiyaçlarını karşılamak ve onlara daha yüksek bir çalışma ve yaşam standardı sağlamak için sosyal haklardan da yararlanmaktadır. Bu kapsamda çalışanlarımıza sağlık yardımı, öğle yemeği, hizmet, çocuk yetiştirme, evlilik, doğum ve doğal afet yardımı sağlanmaktadır.

İzin Uygulaması.

Bankamız (5 yıl dahil) 1-5 yıl çalışanlar (10 yıl dahil) 6-10 yıl çalışanlar için 18 iş günü, 23 iş günü, 10 yıldan fazla çalışanlar için hastalık gibi hem de tatil hakları, evlilik, { ölüm, doğum ve süt | ölüm, süt ve doğum | doğum, ölüm ve çalışanları için leave | doğum, ölüm ve süt | süt, ölüm ve doğum | süt, doğum ve ölüm süt } için 15 iş günü sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir