İş Bankası Müfettiş Yardımcılığı Sınavı ne zaman 2022

İçindekiler

Müfettiş Yardımcısı olarak çalışanlarımız, Bankamızın Data Sistemleri ve bankacılık süreçleri, genel müdürlük departmanları, yabancı ve yerli şubeleri, yönetimini denetim eden İştirakleri ve informasyon teknolojilerinin denetiminde çalışan meslektaşlarımızdır.

Uygulama Koşulları Nedir?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Yazılı sınav zamanı itibariyle 30 yaşın altında olmak,
 • 4 senelik eğitim veren üniversitelerin bölümlerinden mezun olmak ve ayrıntıları tabloda yer almıştır,
 • İngilizce Almanca Fransızca Dil ve tablodaki sertifikalardan biri tablodaki dillerden biri hakkında fazlaca iyi bir bilgiye haiz olmak,

Sağlık durumu Türkiye genelinde Seyahat edebilmek ve hizmet verebilmek,
Bankamız tarafınca meydana getirilen sınavların herhangi birinin değerlendirme Merkezi faaliyetlerinde yada görüşme aşamasında daha ilkin başarısız sayılmamış ve bir kereden fazla meydana getirilen Müfettiş Yardımcısı imtihanlarına katılmamış olmak.

Hangi Aşamalardan Geçeceğim?

 1.  Aşama.
  Türkçe yeterlik imtihanı (dilbilgisi, deneyim etme yazma ve yazılı ifade yeterliliğini ölçer.).
  Genel beceri imtihanı ( sözel ve sayısal kabiliyetini ölçmeyi amaçlayan sorulardan oluşur.).
 2.  Aşama.
  Değerlendirme merkezi (iş yaşamını örnekleyen uygulamalarla yetkinlik ve davranışları incelemenizi elde eden değerlendirme yöntemi.).
 3.  Aşama.
  Açık oturum röportajı (bu, üst düzey yöneticilerimizle meydana getirilen bir röportajdır.).

İş Bankası Müfettiş Yardımcısına nasıl Bir Kariyer Yolu Sunuyor?

 • Teftiş Kurulunda 3 yılı tamamlayan Müfettiş yardımcıları, katılacakları ön yeterlilik sınavında başarı göstermiş olmaları ve genel performanslarının pozitif yönde olması durumunda Kıdemli Müfettiş Yardımcısı unvanını alırlar.
 • Denetim Kurulunda 4,5 yıl vazife icra eden üst düzey Müfettiş Yardımcıları, Banka’nın (yerli yada yabancı | yabancı yada yerli) şubelerinde yada Genel Müdürlük bölümlerinde 6 ay süreyle yönetici stajı yaparlar.
 • 5. yıl sonunda yetişim sonunda yeterlilik sınavında başarı göstermiş olan ve emek harcama performansı açısından görevlerine devam etme hakkına haiz olan Yönetim Kurulu üyeleri, Müfettiş olarak görevlerine devam eder ve banka tarafınca uygun görülen bir süre sonunda yürütme personeline atanır.

faydalar ve Ücretlerne olacak?

 1. Bankamız çalışanlarının parasal ve toplumsal hakları, BASİSEN ve Türkiye İş Bankası A. Ş. her 2 yılda bir meydana getirilen Toplu İş Sözleşmesi ile piyasa ve günün koşullarına gore belirlenir. Ücretler hesaplanırken, toplu iş sözleşmesinde belirtilen dönemlerde ekonomik koşullar dikkate alınır.
 2. Çalışanlarımızın toplumsal güvenliği,” Türkiye İş Bankası A. P. Emekli Sandığı Vakfı üyeleri” ve “Türkiye İş Bankası A. P. üyeleri Munzam Toplumsal Güvenlik ve Yardım Fonu Vakfı tarafınca sağlanmaktadır”. Business Bank of Turkey A. P. üyelerine Munzam Toplumsal Güvenlik ve Yardım Fonu Vakfı tarafınca ek bir emekli maaşı ve ikinci bir maaş sunulmaktadır.

Ücret Paketi.

Aylık ücretlerine ek olarak, çalışanlarımıza yılda 4 maaş tutarında ikramiye verilmektedir. Genel Kurul tarafınca, temettüler, Bankamızın bundan önceki yıldaki performansı ölçüsünde belirlenen oranda yılda 1 kez ödenir.

{ Eğitim ve sürekli gelişim, bankamızda emek harcama yaşamının eğer olmazsa olmaz bir parçası olarak kabul edilen değerler arasındadır. Bu kapsamda bankamız tarafınca belirlenen sınavlarda başarı göstermiş olan çalışanlarımıza İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde İngilizce Almanca Fransızca dil tazminatı ödenmektedir. Uzman personelimize atanan üyelerimize uzman tazminatı, avukat, mimar, mühendis ve Data Teknolojileri departmanlarında çalışan çalışanlarımıza tam zamanlı olarak vazife tazminatı ödenir. Bankamızda çalışan Müfettiş yardımcıları, yukarıda belirtilen ödemelere ve ikamet adresindeki yada dışındaki varlıklarına gore günlük olarak da sağlanmaktadır. / İngilizce Almanca Fransızca dil tazminatı, bankamız tarafınca belirlenen sınavlarda başarı göstermiş olan çalışanlarımıza bu kapsamda İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde ödenir. Uzman personelimize atanan üyelerimize uzman tazminatı, avukat, mimar, mühendis ve Data Teknolojileri departmanlarında çalışan çalışanlarımıza tam zamanlı olarak vazife tazminatı ödenir. }

Bu ödemelere ek olarak, çalışanlarımıza görevlerinin gerektirdiği nakit tazminat, ortak Hizmet Merkezi tazminat ve Çağrı Merkezi tazminat şeklinde tazminatlar ödenir.

Performans Ödenekleri.

Çalışan performansına önem veren bankamız, çalışanların bireysel performansına uygun olarak yüksek verimlilik ödeneği, ürün bazlı satış primleri ve yönetici primleri şeklinde uygulamaları içermektedir.

Denizaşırı Vazife.

Çalışanlarımız Bankamızın gereksinimleri çerçevesinde yabancı şubelerimizde görevlendirilmektedir. Yabancı şubelerimize atanan çalışanlarımız, bulundukları ülkenin koşullarına uygun olarak ödenir.

Toplumsal Yardım.

Bankamız çalışanları, toplumsal gereksinimlerini karşılamak ve onlara daha yüksek bir emek harcama ve yaşam standardı sağlamak için toplumsal haklardan da yararlanmaktadır. Bu kapsamda çalışanlarımıza esenlik yardımı, öğle yemeği, hizmet, çocuk yetiştirme, evlilik, doğum ve organik afet yardımı sağlanmaktadır.

İzin Uygulaması.

Bankamız (5 yıl dahil) 1-5 yıl çalışanlar (10 yıl dahil) 6-10 yıl çalışanlar için 18 iş günü, 23 iş günü, 10 yıldan fazla çalışanlar için hastalık şeklinde hem de dinlence hakları, evlilik, süt, ölüm ve doğum için 15 iş günü sunmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top