İş Bankası Çalışma Saatleri 2019

İş bank mesai saatleri

İş Bankası Açılış Saati Kaçta Açılıyor?

İş Bankası Çalışma Saatleri; Tarihi 26 Ağustos 1924 yıllarına dayanan ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilk milli bankası olma özelliği taşıyan bir bankadır. Atatürk’ün tam manasıyla modern ve milli bir banka kurulması isteği üzerine oluşmuştur. Türkiye İş Bankası bir devlet bankasıdır. Yıllar yılı büyüyüp gelişmiş bir bankadır. Türkiye’de 1292 şubesi vardır. Artık yurt dışına da açılmıştır ve yurt dışında da 20 tane şubesi vardır. Bireysel, kurumsal, ticari ve pek çok alanda güler yüzlü çalışanları ile kaliteli hizmet vermeyi gaye edinmiştir.

İş Bank Çalışma Saatleri 2019

Bankaya gittiğinizde gişeden TC numaranız ile sıra alıp işlerinizi halledebilirsiniz. Ayrıca gelişen teknoloji ve internet hizmetleriyle birlikte mobil bankacılık ve internet bankacılığı da gelişmiştir. Böylelikle oturduğunuz yerden, telefon ya da bilgisayarınızdan işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Böylelikle bankaya gitmek için yorulmazsınız. Ayrıca sıra beklemez ve zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

Yine de bankaya gitmeniz gerekiyorsa diğer bankalar gibi İş Bankası da sabah 9.00 da açılmaktadır. Saat 12.30 da öğle saatinde yemek, dinlenme molası verilmektedir. 13.30 da tekrar açılan banka 17.30 da kapanmaktadır. Bu genel çalışma saatleridir. Fakat bankanın bulunduğu konuma göre, mevsime göre, iklime göre, yerel saate göre banka kendi bünyesinde düzenleme yapabilir. Örnek vermek gerekirse bir alışveriş merkezi içinde bulunan banka şubesi, alışveriş merkezi açılış saati ile doğru orantılı olarak saat 10.00 da açılabilmektedir. Hava alanlarında bulunan şubelerde de saatler farklılık gösterebiliyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı şubesi 8.00-18.30 arası hizmet veriyor. İstanbul Atatürk Hava Limanı şubesi ise 00.00-23.59 arası hizmet vermektedir. Ayrıca bankadaki işlerin düzenli yürümesi için banka çalışanları sabah daha erken saatte gidip, kapanış saatinden daha geç bir saatte işten çıkmaktadırlar.

Bir önceki yazımız olan Anında Kredi Başvurusu Alan 8 Banka Önerisi başlıklı makalemizde 5000 tl 36 ay kredi, anında kredi ve hızlı kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*