indir İnternetten Ne Satabilirim?

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!
100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!
(Parasız VİOP Tecrübe etme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Online ürün satışı devasa bir pazardır. Yeni işletme sahiplerinin, girişimcilerin ve hatta sermayesiz para kazanmak isteyenlerin bir çok internettten satabilecekleri ürünleri araştırırlar. Ikimiz de “İnternetten ne satabilirim” diyenler için bir rehber durumunda olan bu yazıyı hazırladık.
Evimdeki kullanmadığım eşyaları mı satmalıyım? Yoksa yalnız online araştırma yapmalı ve hoşlandığım ürünlerin tedarikçilerini bulup bu ürünleri mi satmalıyım? Ürünleri internetten satmak para kazanmanın en kolay yoluymuş şeklinde gösterilir. Eminiz ki sizde sahibinden, ebay, amazon ve gittigidiyor şeklinde web sitelerinde “para kazanmanın en süratli yolu” reklamlarını görmüşsünüzdür. Bu tür yanıltıcı reklamlara kendinizi kaptırmanız ve büyük umutlarla kendi online işinize adım atmak istemeniz son aşama normaldir. Şu bir gerçek ki internetten ürün satışı yaparak başarıya ulaşmış olabilirsiniz sadece bu satmak istediğiniz herhangi bir ürünü kolaylıkla satarak parayı garantileyeceğiniz anlamına gelmez. Online ürün satılmasında iki mühim nokta vardır. Birincisi DOĞRU ürün türlerini seçmek ikincisi de bu ürünleri nereden bulacağınızı bilmektir.

 
1- Online satış için doğru ürünlerin seçilmesi

İnternet satıcılarının en büyük ortak hatası en iyi bildikleri yada en fazlaca arzu ettikleri ürünleri seçmeleridir ki bu doğru bir yaklaşım değildir. Çoğunlukla iyi bir düşünce olarak gördüğünüz ve sizin için doğru olan bir ürünü satmaya çalışmak başarı şansınızı azaltır. Niçin mi? Bundan dolayı online satış yaparken gerçek bir alışveriş ortamında satış yaparsınız. Online satış yapmak gerçek bir iştir ve gerçek işler varsayımlarla, tahminlerle ve kişisel tercihlere bağlı olarak ilerlemez. Yeni bir online dükkân açmak ve satış dünyasında yarışmak istiyorsanız hangi ürünü satacağınıza karar vermenin TEK yolu pazar araştırması yapmaktır. Satmayı istediğiniz ürünün pazarlanabilir olup olmadığını yada pazarlanabiliyorsa ne kadarlık bir başlangıç bütçesine ihtiyacınızın bulunduğunu belirlemek zorundasınız.
Mesela yeni satıcıların çoğunun elektronik cihazlara karşı ilgisi vardır. MP3 çalarlar satan bir tedarikçi bulurlar ve yeni online dükkanlarını lanse etmek için bir sürü para harcarlar. Sonrasında hiçbir satış yapamadan aylar geçer ve bir sürü para harcadıkları halde niçin satış yapamadıkları mevzusunda kafaları karışır. Anlayamadıkları şudur: girdikleri ürün pazarındaki öteki online satıcılar yığın halinde satın alma yaptıklarından toptan fiyatı düşürürler ve eğer siz ürünleri dropshipping ( satıcılar alıcıları bulur, ürünün postalanacağı adresi ve ürün bedelini müşteriden alır, ürünün ücretini ve postalanacağı adresi ise direkt tedarikçisine gönderir. Satıcının birim kazancı ise ürünü satın almış olduğu fiyat ile sattığı fiyat arasındaki farktır ) yöntemiyle satmaya çalışırsanız sizin fiyatlarınız öteki satıcıların fiyatlarına bakılırsa daha pahalı kalır. Bu tür ana malları satmaya çalışan yeni satıcılar çoğu zaman başarısız olur bundan dolayı online pazarı yöneten oturmuş satıcılara karşı savaşım edemezler.
Online satışta doğru ürünleri seçmenin anahtarı niş pazarlara yönelmektir.
 
2- Online olarak satılacak ürünlerin bulunması

Diyelim ki satacağınız doğru ürünü seçtiniz ve sıra bu ürünü iyi mi bulacağınıza geldi. Satacağınız online ürünleri araştırırken “yenilenebilir” kaynaklar bulmanız gerekir. İşte bu aşamada bir tedarikçiye ihtiyacınız olacaktır.
İster dropshipping yöntemiyle satış yapın isterseniz toptan satış ile. Satıcı olarak amacınız size en iyi toptan tutarları verecek ve size yine yine ürün tedarik edebilecek sürekli bir tedarikçi bulmak olmalıdır. İnternet üstünden gerçek tedarikçiler bulmak oldukça zor olsa gerek bundan dolayı gerçek tedarikçiler web üstünden nadiren reklam verirler.
Sadece sizi evvelinde uyaralım. Bu tedarikçilerle ilgili reklamların %99’u meşru kaynaklara ilişkin değildir. Bunların bir çok komisyoncudur ve yeni satıcıların başarısız olmalarının en büyük nedenleridir. Komisyoncular, online satıcılar ve gerçek tedarikçiler arasındaki firmalardır. Kendilerinin gerçek tedarikçi bulunduğunu söylerler sadece bu büyük bir yalandır. Aslolan amaçları sizden para almaktır. Saçma şeklinde gözükse de her gün bir sürü yeni satıcı bu tuzağa düşmektedir.
Tedarikçileri araştırırken aşağıdakileri aklınızdan çıkarmayın:
1- Gerçek tedarikçiler sizden aylık ücret almazlar.
2- Gerçek tedarikçiler sizden kurulum tutarı almazlar.
Diyelim ki online satış için ürün bulmaya çalışıyorsunuz ve sizden hiçbir ücret talep etmeyen bir tedarikçi buldunuz… Düzmece olabilirler ve size gerçek toptan tutarları vermeyebilirler. Tedarikçiler size gerçek toptan tutarları vermezse online ürün satışı piyasasında savaşım edemezsiniz. Gerçek tedarikçilerle çalışmazsanız başarıya ulaşmış olamazsınız. Her neyse ki bulabileceğiniz gerçek tedarikçiler de vardır.
 
İnternetten Satılacak Ürünler

İnternetten satış yaparak oldukça güzel paralar kazanabilirsiniz, fakat öncelikle işin mantığını kapmanız gerek.
İnsanlar kar oranı yüksek ürünleri toptan alıp direkt olarak satma düşsel kurar. Sadece hangi ürünü satacağına karar vermek zor bir mevzudur.
Yeni ve popüler ürünleri tespit edip bu ürünleri web üstünden satmak için ilk olarak iyi bir araştırma yapmak gerekir. Zira sizin şeklinde bu işi meydana getiren, yapmak isteyen milyonlarca şahıs bulunuyor.
E-ticaret alanında başarıya ulaşmak için doğru ürünleri seçmeli; bu ürünleri pazarlamak ve satmak için doğru becerilere haiz olmalısınız.
Aşağıda web üstünden satabileceğiniz pek fazlaca ürün derledik. Listemize geçmeden ilkin internetten satmak için ürün alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğine bakmalıyız.
 
İnternetten Satmak İçin Ürün Iyi mi Tespit Edilmelidir?

Ilk olarak trend ve popüler bir ürün bulmalı, bu ürünün 3-6-9-12 aylık satış performansına bakmalısınız. Amazon Best Seller’dan seçeceğiniz ürünün ne oranda talep gördüğüne bakabilirsiniz.
Seçeceğiniz ürün insanların yaşamını kolaylaştırmalı, onların yaşamış olduğu bir probleme çözüm sunmalıdır. Bu da seçeceğiniz ürün kategorisinde insanların ne tür şeylere gereksinim duyduğunu tespit etmekle mümkündür. Doğrusu bir anlamda piyasanın açığını yakalamalı ve açığı doldurmaya çalışmalısınız. Eğer yaygın olarak bulunan ve değişik çeşitleri olan bir ürün seçerseniz rekabetin altında kaybolup gidebilirsiniz.
Google Trend ya da Trend Hunter şeklinde platformlar üstünden yaklaşan bir trendi yakalamalı ve bu trendi herkesten ilkin fark etmelisiniz. Trend ürünler aniden piyasayı kapladığı için süratli hareket etmek ve bu ürünü tedarik etmek için risk almaya çalışmanız iyi olabilir.
Hobi tutkunlarının ilgi göstereceği spesifik ürünler satmak da gene değişik bir yöntemdir. Hobisi olan kişiler, bu tutkuyu gerçekleştirmek için alışveriş halletmeye daha yatkındır. Ek olarak hobisi olan, bir şeylerin koleksiyonunu meydana getiren kişiler size ve markanıza daha sadık olurlar. Bu da uzun solukta işiniz için şahane bir şeydir.
Kar oranı yüksek ürün seçmek de internetten satış yapmak için önemli bir mevzudur. İnsanlar genel anlamda 150-200 lira ve altındaki ürünleri daha kolay satın alırlar. Bu fiyat aralığındaki ürünleri toptancılardan uygun fiyata alıp üzerine kar marjı koyarak pazarlayabilirsiniz.
 
En Oldukca Satan Mı? En Trend Olan Mı?

Bu suali sormanız son aşama anlaşılır. Özetlemek gerekirse ikisini de denemenizde yarar vardır diyebiliriz. Bu yıl trend olan ve oldukça güzel kazanç elde eden bir ürün gelecek yıl iş yapmayabilir.
Bizim size önerimiz ilk olarak popüler ve trend ürünlerle satış halletmeye başlamanız, hemen sonra ise fazlaca satan ve başarısını kanıtlamış (365 gün süresince gereksinim duyulabilecek) ürünler satarak iş modelinizi sürdürülebilir hale getirmenizdir.
Doğrusu yaz mevsiminde çocuklar için balkon havuzu peynir ekmek şeklinde satarken bu ürün güz ve kış aylarında bir tane bile satılmayabilir.
O halde sizler için seçtiğimiz onlarca ürüne bakalım ve internetten satış yapma maceranıza start verelim.
 
1. Kablosuz Şarj Aleti

Son birkaç senedir kablosuz şarj aletleri ve şarj üniteleri gittikçe popüler hale geldi. Google Trends üstünden de kablosuz şarj ünitelerinin yaygınlaştığını net bir halde görebiliyoruz. Zira insanoğlu kabloyla uğraşmaktan yorulmaya başladı. Teknoloji de müsaade etmiş olduğu için kablosuz şarj teknolojisi gelecekte fazlaca daha yaygın bir halde kullanılacak.

Toptan olarak alacağınız kablosuz şarj ünitelerini son aşama uygun bir fiyata mal edebilir ve sağlam bir kar marjı koyarak pazarlayabilirsiniz, bundan dolayı pazarda hemen hemen aşırı bir rekabet ortaı yok.
 
2. Köpek Tasması

Köpek besleyen bir insan devamlı köpek aksesuarlarına bakar. Bir köpeği hayatına alan bir insan köpeğinin rahatını ve mutluluğunu düşünür. Bu bakımdan tasma, mama tası, köpek oyuncağı şeklinde şeylere olan ilgi sabittir.

Doğru satın alan kitlesine ulaştıktan sonrasında köpek ve genel olarak evcil hayvanlarla ilgili iyi bir satış performansı yakalayabilirsiniz. Google Trends’te de köpek tasmasına olan ilginin devamlı diri bulunduğunu görebilirsiniz.
Köpek tasmasına ek olarak mama kabı da gene köpek besleyenlerin yoğun olarak ilgi gösterdiği bir ürün. Mühim olan bu geniş pazar içinde fazlaca spesifik bir alandan yürümeniz. Doğrusu katlanabilir köpek mama kabı oldukça spesifik bir üründür.
Köpek takıları ile ilgili bir şeyler sattığınız vakit müşterilerinizin değişik gereksinimlerini öğrenip ürün gamınıza değişik şeyler de ekleyebilirsiniz. Doğrusu tasma ve mama kabı ile başlayıp proteinli köpek maması satmaya ya başlayabilrsiniz.
Kesinlikle okuyun: Evcil Hayvan Sektörü İş Fikirleri
 
3. Kol Saati

Kol saatleri, bugün aksesuar niyetine kullanılıyor diyebiliriz. Doğrusu fonksiyondan ziyade takı olarak kullanılıyor fakat akıllı kol saatleri de gene oldukça revaçta olan bir ürün türü. Piyasanın en gözde kol saatlerini internetten araştırıp bu ürünleri toptan tedarik edebilirsiniz.

Ürünleri iyi mi stoklayacağınızı ve hedef kitlenizi belirledikten sonrasında kol saati satmaya başlayabilirsiniz. Devamlı talep gören kol saatleri üstünden iyi paralar kazanmanız son aşama mümkün. Yukarıda görselden de kol saatlerine olan ilginin tertipli bir ivmeye haiz bulunduğunu görebilirsiniz.
 
4. Korse

İnce ve fit görünmek isteyen hanım ve adamların giyim altına korse giydiğini bilirsiniz. Genel anlamda bayanlar tarafınca ilgi gören korse ve benzeri ürünlere son zamanlarda adamların de ilgi gösterdiğini izah edelim.

Genç yaşlı, hanım adam her insanın ilgi gösterebileceği bu ürünlere istikrarlı bir halde ilgi gösteriliyor.
 
5. Oyuncak

Evlatların oyuncaksız durmadıklarını biliriz. Eğitim amaçlı oyuncaklar, oyun hamurları, ayıcıklar, klasik oyuncaklar, uzaktan kumandalı oyuncaklar derken sayısız türde çocuk oyuncağı bulunmaktadır.

Bilhassa Türkiye’de bulunmayan ve yurt haricinde büyük bir ilgi gören oyuncakları Türkiye’ye ithal edebilirseniz bu işten sağlam paralar kazanabilirsiniz.
 
6. Kulaklık

Kablosuz kulaklıklar, bluetooth kulaklıklar, gürültü önleyicili kulaklıklar, oyuncu kulaklıkları da gene akıllı telefonların yükselişinden etkilenen bir başka ürün türü.

2019 yılı için kulaklıklara olan ilginin arttığını grafikten de görebilirsiniz.
 
7. Abiye/Elbise

Bayanlar için giyim kuşamın önemi asla azalmaz. Giyim ve moda da gene e-ticaret alanında rekabetin yüksek olduğu bir alan. Sadece Instagram çağlarında yaşıyoruz ve bayanlar birbirinden şık giysilerle poz vermeye asla olmadığı kadar istekli.

Bu bağlamda gece elbiseleri, abiyeler, parti giysileri de yoğun ilgi görüyor. Yurt dışından sağlam bir ürün koleksiyonu olan tedarikçi bulup toplu alım yapabilir, sonrasında ise abiye/gece elbisesi temalı bir e-ticaret sitesi açarak bu işten ciddi paralar kazanabilirsiniz.
 
8. Telefon Kılıfı ve Takıları

Telefon kılıfı, kırılmayan ekran camı da istikrarlı bir halde talep görmekte. Markası ne olursa olsun, hepimiz telefonunu korumak istiyor. Bu da bilhassa Çin’den değişik tasarımlara ve işlevlere haiz telefon kılıflarını toplu olarak satın alıp perakende satış yapmak için iyi bir fırsat sunuyor.

Müşterilerin aradıkları özellikleri keşfeder, bu talebi karşılayacak şekilde telefon kılıfı ve aksesuarı satarsanız ihya olabilirsiniz.
Telefon aksesuarlarının 2022 yılına 108 milyar dolarlık bir hacme yetişmesi planlanıyor. Siz de telefon kılıfı, mıknatıslı telefon tutturgaçları vb. şeklinde yararlı aksesuarlar satarak bu pastadan hisse alabilirsiniz.
 
9. Hanım İç Çamaşırı

Hanım iç çamaşırı da dünya genelinde ilgi gören bir üründür. Askısız sütyen bilhassa son birkaç yılda büyük ilgi gören bir ürün mesela.

Her türlü sosyo-ekonomik kesimden insanoğlunun ilgi işitebileceği çeşitte ürün ithal edip Instagram’dan ya da kendi web sitenizden pazarlayabilirsiniz.
 
10. Drone

Drone’lar bilhassa son 3 yıl içinde büyük bir yaygınlık kazanmıştır. Talebin de gittikçe artmasını bekliyoruz.

Yurtdışından uygun fiyata getirteceğiniz drone’ları Türkiye’de 2 kat fiyata satmamanız için hiçbir niçin yok. Zira Türkiye’deki elektronik mağazalarda satılan drone’ların ABD fiyatı, Türkiye fiyatının neredeyse yarısına karşılık ediyor. Siz de değişik modellerde, farkı özelliklerde drone’lar ithal edip pazarlayabilirsiniz. Instagram ve Youtube çılgınlığı yakın bir zamanda bitecek şeklinde görünmediği için bu fırsattan ne olursa olsun istifade etmelisiniz.
Kesinlikle okuyun: Drone Sektörü İş Fikirleri
 
11. Selülit Önleyici Masaj Aleti

Selülit önleyici cihazlar da son yıllarda popülaritesi artan bir ürün türü. Selülit karşıtı masaj aletleri internetten satış yapmak isteyenler için şahane bir niş ürün fikri.

Eğer bu ürünü satmak istiyorsanız şöyleki bir yöntem seyredebilirsiniz sözgelişi:

Aliexpress üstünden 1 dolar ya da daha uygun fiyata selülit karşıtı krem bulun.
Sonrasında bu ürünü ücretsiz bir şekilde kontrol etmeleri için bir Feysbuk reklam kampanyası başlatın. İnsanlara ürünü ücretsiz bir şekilde gönderin. (Kargo alıcıya ilişkin olmalı!)
İnsanlar bu ürünü satın almaya karar verdiklerinde ödeme esnasında e-mail adreslerini alın.
Ondan sonra bu kişilere daha üst kalite bir selülit kremi reklamı gönderin. Bu kişilere selülit önleme ile ilgili eğitici bazı materyaller gönderin.
En sonunda bu kişilere selülit karşıtı masaj aleti reklamı gönderin ve kremi denemiş olmalarından dolayı bu kişilere %20 indirim sunun.

 
12. Bluetooth Hoparlör

Bluetooth hoparlör yardımıyla müzik dinlemek için tek bir yerde bulunma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Cebinize sığabilecek ebattaki bu hoparlör yardımıyla siz nereye giderseniz müzik de oraya geliyor. Son aşama güzel bir kolaylık bu.

2023 yılına kadar bluetooth hoparlör piyasasının yalnız ABD’de 32 milyar dolara yetişmesi planlanıyor. Doğrusu bluetooth hoparlöre olan ilgi daha da artacak.
Kesinlikle okuyun: Akıllı Hoparlörler Hakkında Bilmeniz Gerekenler
 
13. Postür Düzeltici Korse

ABD’nin köklü üniversitelerinden kabul edilen Columbia Üniversitesi’nin bir araştırmasına bakılırsa insanların uyanık olduğu dönemin %77’si oturur pozisyonda geçiyor. Ofiste, masa başı işlerde çalışan kişiler için postür ve duruş bozukluğu riski de artıyor naturel olarak. Hatta omurga cerrahı Kenneth Hansraj, insanların devamlı telefona bakmalarının boyun ve eklem bozukluklarına yol açtığını tespit etmiş durumda.
Bu aşamada postür bozukluklarının gelecek dönemde en yaygın rahatsızlıklardan biri olacağını söyleyebiliriz.

Bizi ilgilendiren kısımise postür düzeltici korselerin şahane bir iş fikri olması.
Bu tür bir ürünü satmak için bilhassa masa başlangıcında çalışan kişiler sizin temel satın alan kitleniz olacaktır. Bu kişilere yönelik reklam kampanyaları hazırlayabilir, bu tür korselerin sağlamış olduğu yararları toplumsal kanıt olması bakımından kullanan kişilerin dilinden aktarabilirsiniz.
Kesinlikle okuyun: Kamburluğa çözüm getiren fikirler
 
14. Üyelik Kutuları

Subscription Box deniyor bu vakaya. İstediğiniz bir kategoride her ay kapınıza kargoyla bir kutu geliyor. Bu hizmeti veren şirkete üye oluyorsunuz ve mesela her ay 40 lira karşılığında evinize değişik ürünlerden oluşan bir kutu geliyor.
Bu kutunun içinde makyaj malzemeleri de olabilir, kahve ürünleri de olabilir, ev dekorasyon ürünleri de olabilir.

Siz de belli bir kategori belirleyip bu şekilde bir hizmet sunabilirsiniz. İnsanlar size aylık fix bir meblağ ödüyor, siz de onlara içinde değişik ürünler bulunan bir kuyu gönderiyorsunuz.
Dollar Shave Club adlı şirketi bilhassa tıraş alanında bu hizmeti büyük bir başarıyla sunan şirketlerin başlangıcında geliyor.
 
15. Online Yiyecek Teslimatı

2025’e kadar bu sektörün 30 milyar dolarlık bir hacme yetişmesi planlanıyor.
Blue Apron ya da Home Chef şeklinde platformlar insanların akşam yemeğinde ne yemesi gerektiği mevzusundaki streslerini alıyor ve her akşam eve yiyecek getiriyor.

Kişisel catering olarak da anlandırabileceğimiz bu iş kolunun, bilhassa İstanbul ve Ankara’da ciddi bir satın alan kitlesi olabilir. Çalışan yeni evli çiftler ve tek yaşayan gelir düzeyi yüksek yaşlılar hedef satın alan kitleniz olabilir.
 
16. Kot

Kot her dönem talep gören bir giyim/kumaş türü olmuştur. Sadece son yıllarda kot ürünlerine gözle görülür bir talep mevcut.

Yetişkinler ve çocuklar için kot giysiler satmak iyi bir düşünce olabilir. Doğrusu giyim sektöründe kot ve kot ürünlerine odaklanabilirsiniz. Bu iş için Instagram şahane bir mecra olacaktır.
 
17. LED Aydınlatma

LED aydınlatma da sıkı bir geleceğe haiz. Bilhassa mutfak ve bahçe aydınlatma alanında LED aydınlatma sistemlerini dikkate almanızı tavsiye ederiz.

2022 yılına kadar 55 milyar dolara yetişmesi ihtiyaç duyulan piyasa hacmi ile aydınlatma sistemlerinde ciddi paraların döndüğünü belirtebiliriz.
 
18. Matcha Çayı

İnsanlar kolay yoldan kilo vermek için fazlaca paralar harcıyor ve bu yollardan biri de matcha çayı.
Eğer Japon kültürü hakkında bilginiz var ise matcha çayını esasen bilirsiniz. Matcha çayı zayıflama mevzusunda oldukça etkili bir içecek ve neredeyse yeşil çay kadar popüler hale gelmek suretiyle.

Daha azca işlenmiş yeşil çay olarak da adlandırabileceğimiz matcha çayı, Amazon’da aylık 18.000 kez satılıyor. Aşağıdaki grafik tam olarak bunu gösteriyor ve bu yalnız bir markaya ilişkin rakamlar.
 
19. Detoks Çayı – Detoks Suyu

Detoks özelliği olan pek fazlaca çay ve içecek bulunmakta. Siz de bu ürünlerden bir tanesini alıp markanızı kurabilir ve daha sonrasında ürün çeşidinizi artırabiirsiniz.

Detoks suyu piyasasının şu an 3.4 milyar dolarlık bir hacme haiz bulunduğunu ve piyasanın artış trendinde bulunduğunu belirtelim.
 
20. Epilasyon

Epilasyon sektörünün 2022 yılına dek 1.3 milyar dolarlık bir hacme yetişmesi planlanıyor. Sadece epilasyon fazlaca geniş bir alan. Siz daha spesifik bir alt dal bulmalı ve oradan yürümelisiniz.

Mesela yalnız kulak kılı almaya yarayan şarjlı tıraş aletlerine odaklanabilirsiniz.
 
21. Taş Devri Rejimi

Paleo rejimi olarak da malum bu rejim türünde Taş devrinde yaşayan atalarımızın tükettiği ürünler temel alınır. Süt ürünleri, tahıl ve işlenmiş besin tüketilmez.

Bu rejim türünü tatbik eden kişilere hususi hazırlanmış barlar pazarlayabilirsiniz. İçinde badem, kaju ve yumurta akı şeklinde besinler bulunan bu barlara yönelik oldukça iyi bir talep gözlemliyoruz.
 
22. Düzmece Kirpik

Düzmece kirpikler de hanımefendilerin yoğun olarak gösterdiği bir bakım ve güzellik ürünü.

Güzellik ve bakım sektöründeki her şeyin iyi bir iş fikri bulunduğunu belirtebiliriz rahatça fakat mühim olan sizin vakaya emsalsiz ve yeni bir bakış açısıyla girmeniz.
 
23. Parti Takıları

Genç anne babaların bebeklerinin doğum günlerinde ne kadar görkemli partiler verdiğini siz de yakından bilirsiniz.
Bu bağlamda parti takıları ve parti dekorasyon ürünleri son aşama revaçta ürünler haline gelmiş durumda.
Anne babaların yaşamını kolaylaştırmak ve evlatlarının partisi için hazır halde parti ürünleri satmak da bu aşamada size düşüyor.

Parti için tüm aksesuarların olduğu bir kutu hazırlayıp göndererek bu işten güzel paralar kaldırabilirsiniz. Yapmanız ihtiyaç duyulan parti ürünlerini Çin’den yok pahasına getirmek ve güzel bir aranjman ile kutulamak…
İnstagram üstünden bu işi oldukça güzel yapabilirsiniz.
 
24. Sanat Malzemeleri

Boya, fırça, kalem, hususi kağıt şeklinde şeylere olan ilgi maalesef azalıyor sadece buna karşın bu tür sanat malzemelerini arayan sayısız insan var.

Bir fotoğraf halletmeye heveslenip bir kırtasiyeye gittiyseniz boya ve sanat malzemelerinin sayısından başınız dönmüş olabilir. İşte bu durumu fırsata çevirip hazır paketler halinde ve bilhassa de amatörleri hedefleyecek şekilde sanat malzemeleri pazarlayabilirsiniz.
 
25. Cep Mendili

Cekete iliştirilen şık bir mendil tarzınızı ve duruşunuzu son aşama pozitif etkileyebilir. Sadece bu alışkanlık son yıllarda yavaşça da olsa tekrardan fark edildi.

Siz de değişik kumaş, desen ve fiyat aralığında erkekler için cep mendili pazarlayabilirsiniz. Bu tür aksesuarlar, kar marjı yüksek olması sebebiyle satış yapmak için idealdir.
 
26. Hayvansal Bileşen İçermeyen Makyaj Malzemeleri

Pek fazlaca makyaj malzemesinin muhteviyatında hayvansal bileşenler bulunuyor. Veganları hedefleyerek bu tür makyaj malzemeleri de pazarlayabilirsiniz. Zira organik ürünlerden de değişik olarak bu ürünler asla hayvansal bileşen içermez.

Bu piyasanın son 5 yılda ciddi bir artış yaşadığını da grafikten gözlemleyebilirsiniz.
 
27. Bebek Giysisi

Bebek giysisi daima her türlü şart altında revaçtadır ve fazlaca geniş bir kategoridir.
Bu kategoride fazlaca spesifik bir alandan yürürseniz, ebeveynleri yakalamış olmuş olursunuz.

Mesela %100 pamuk zıbınlar, kimyasal boya içermeyen patikler ve daha nice ürün çeşidi bu kategoride yer alır. Mühim olan hedef satın alan kitlenizin kimlerden oluştuğu ve kendi markanızı iyi mi konumlandırdığınız. Zira 10 liraya da zıbın var, 100 liraya da…
 
28. Oduncu Gömleği

Eylül 2018 verilerine bakılırsa kareli gömlek büyük bir popülarite kazanmıştır ve bu trend bitecek şeklinde de görünmüyor.
Her yıl bilhassa güz ve kış aylarında kareli gömlek mevsimsel olarak daha fazlaca talep görür. Sadece bu mevsimsellik gözünüzü korkutmasın. Kareli ve oduncu gömlek için bir e-mağaza açacaksanız ilkbahar ya da yazları işe koyulabilir, yaz aylarını sitenizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Güz ulaştığında ise satışa hazır olmuş olursunuz. Oduncu gömlek satmak için kurduğunuz internet sayfasını SEO kriterlerine bakılırsa organik olarak ilk sıralara taşıyabilirsiniz mesela.

Oduncu gömlek satmanın en güzel yanı tek bir mevzuya odaklanabilmelinizdir. Oduncu gömlek odaklı bir internet sayfasında ek olarak değişik gömlek türleri de satabilmek şahane bir fırsattır.
Gömlek türüne erişince kareli deseler daima iş yapar sadece Zara, HM şeklinde mağazaları gezerek ya da internetten araştırarak da en popüler gömlek türlerini tespit edebilirsiniz.
 
29. Fitness Giysisi

Moda sektörü devamlı bir değişiklik içindedir. Sadece fitness giysileri daima ilgi gören bir alt kategoridir. Bilhassa günlük giyime uygun taytları buna örnek verebiliriz. Bu kategori içinde sweat, tayt, spor sütyeni, kapüşonlu, çorap şeklinde şeyleri sayabiliriz.
Günlük giyime uygun fitness ürünlerini tek başına bir kategori olarak alıp buna uygun bir mağaza açabilir ve buna uygun bir satış stratejisi geliştirebilirsiniz. Markanızı konumlandırma biçiminize bakılırsa takı, fitness aksesuarı, yoga malzemeleri vs. de satmaya başlayabilirsiniz doğal.

Genç bayanlar bu aşamada sizin hedef satın alan kitlenizi oluşturur. Feysbuk, Instagram, Twitter, Pinterest, Youtube şeklinde platformlar markanızı büyütmek için ideal yerlerdir. Ek olarak fenomenlerden yararlanarak da ürünlerinizin reklamını yapabilirsiniz. Influencer pazarlama için oldukça uygun bir kategoriden bahsediyoruz bundan dolayı. Bu kişiler sizin ürünlerinizi giyer ve mesela Instagram konularında sizden bahsederse mağazanıza ciddi bir talep oluşabilir. Ek olarak Shopify şeklinde platformlardan da internasyonal satış yapmanız mümkün.
 
30. Gezi Malzemeleri

Seyahatin bir yaşam seçimi haline gelmesiyle beraber insanların gezi malzemelerine olan ihtiyacı da arttı.
Gezi malzemeleri satmak için size değişik bir yöntemden bahsedelim. Google Keywords üstünden gezi, dinlence şeklinde anahtar kelimeleri araştırın. Bu kelimeler fazlaca geniş olduğundan birazcık daha daraltın kapsamı. Mesela “Ege’de dinlence yapılacak bölgeler” şeklinde bir ifadeyi aratın. Bu kelimenin aylık güzel bir aranma hacmi bulunduğunu görmüş olacaksınız.
Ondan sonra bu anahtar kelime ile ilgili bir blog yazısı oluşturun. “Ege Kıyılarında Dinlence Yapmalık 15 Şahane Yer” şeklinde bir yazı sözgelişi… Bu yazının orta kısmına gezi malzemelerinizin linkini koyun. Böylece insanoğlu yazıyı okurken sizin ürünlerinizden de haberdar olur.
Bu uzun vadeli sadece başarısı kanıtlanmış bir yoldur. İnsanlara içerik sunarak bu içinde ne olduğu araçsallaştırır ve ürününüzü satarsınız. Daha kısa vadeli bir yöntem ise bu blog yazısını Google yada Feysbuk’ta reklamlı olarak tanıtmaktır. İnsanları blog yazısı yerine direkt ürün sayfasına yönlendirirseniz daha düşük reklam tutarı ödersiniz. Bir başka yol ise direkt olarak ürünlerinizin reklamını yapmaktır. Doğrusu dinlence ve gezi ürünleri ile ilgili çeşitli satış şekilleri bulunuyor. Size en uygun olanını seçip satışa başlayabilirsiniz.
 
31. Otomobil Takıları

Otomobiller de gittikçe dijital bir hal alıyor. Bu da dijital otomobil aksesuarlarına olan ilgiyi artırmakta. Görseldeki vasıta projeksiyonuna bakın. Vasıta ile ilgili tüm detayları arabanın ön camına yansıtıyor ve sürücünün gözünü yoldan ayırmamasını sağlıyor. Oldukça güzel bir hizmet bu.
Bu tür bir ürünü satmak istiyorsanız Feysbuk, Instagram şeklinde görsel ortamları kullanmalısınız. Mesela bu projeksiyon cihazını tanıttığınız bir Instagram hikayesi ya da Youtube videosu oldukça güzel iş yapabilir. İnsanlar bu tür ürünleri bir an gaza gelmiş olarak satın alır. Bundan dolayı görsel bir reklam ve etkisi altına alan bir video sizin yararınıza olacaktır.
 
32. Akıllı Saat

Dünyada her yıl 1.2 milyar tane akıllı saat satılıyor. Bu sayı ise artış trendini uzun süreler koruyacak. Bunu net bir şekilde söylemek mümkün. Geçen senenin Aralık ayında ise akıllı saat satışları tavan yapmış oldu. Bunda yılbaşı alışverişlerinin de tesiri söz mevzusu doğal.

Saat satışı için toplumsal medyadan yararlanmak ise fazlaca doğru olur. Pek fazlaca saatçi, toplumsal medyadaki fenomenlerden yararlanarak reklam yapıyor ve ürünlerini lüks ve naturel ortamlarda fotoğraflayarak pazarlıyor.
Kesinlikle okuyun: En İyi Akıllı Saatler ve Özellikleri
 
33. Minimal Takı ve Aksesuar

Minimalizmin son yılların en büyük trendlerinden biri bulunduğunu söyleyebiliriz. İnsanlar artık daha mütevazi ve işlevsel şeyler arıyorlar. Bu durum takı ve aksesuar dünyası de ilgilendiriyor.

Minimal takı ve aksesuar satmak için en ideal platform Instagram, Pinterest ve Feysbuk olacaktır. E-mağazanızın bilinirliğini çoğaltmak için ürünlerinizi tanıttığınız fotoğraflar ve videolar son aşama yararlı olur. Instagram’ın “Keşfet” kısmında videoların daha fazlaca yer kapladığını siz de görebilirsiniz. Bu bakımdan ürünleriniz tanıtmak için kısa ve kaliteli videolar çekmenizi öneriyoruz.
 
34. Isıtmalı Yelek

Outdoor ve tabiat tutkunları ile dışarıda çalışan kişiler (balıkçılar, avcılar, temizlik işçileri) için şahane bir ürün var. Isıtmalı yelek… Bu yelek, içinde bulunan batarya yardımıyla yeleği ısıtıyor ve 35-45 dereceye kadar ısı veriyor. Bilhassa soğuk yaz günlerinde mumla aranacak bir şeyden bahsediyoruz.
Google Trends’te de ısıtmalı yeleklere yönelik ciddi bir artış görüyoruz. Bilhassa spor ve outdoor temalı bir e-ticaret mağazası bu tür yelekleri satmak için ideal olabilir.
 
35. Yarım Çizme

Ayakkabı sektörünün 2023 yılına kadar senelik %8 büyümesi planlanıyor. Son dönemde yarım çizmeler büyük bir popülerlik kazanılmış olduğu için yarım çizme modellerine ağırlık verebilirsiniz.
Doğrusu ayakkabı bazlı bir e-ticaret sitesi yada mağazası açacağınız vakit yarım çizme modellerine ayrı bir kategori oluşturmanız yararınıza olabilir.
Tam çizmeden yarım çizmeye dönüşebilen modeller ise kullanışlı olması bakımından talep görme ihtimali yüksek bir model olacaktır. Bu tür ürünleri de gene Instagram, Feysbuk, Youtube üstünden bilhassa 20’li yaşlardaki hanımefendileri hedef alarak pazarlayabilirsiniz.
 
İlginizi çekebilir
Amazon’da En Oldukca Satılan Ürünler
E-Tecim Iyi mi Yapılır?
Yeni İş Fikirleri

Evde Çevirmenlik Meydana getirecek Dostlar Arıyoruz!

100.000 TL Paranız Olsa Iyi mi Yatırım Yapardınız? Derhal Deneyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir