indir İnternet Bağlantılı Akıllı Fare Kapanı

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!
100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!
(Parasız VİOP Tecrübe etme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Rentokil firmasının yeni web bağlantılı fare kapanları, ev sahibine bildirimde bulunup yakalanan farelerden insancıl bir halde kurtuluyor.
Fareler, en minik deliklerden bile evlere sızabilirler. Bir kez içeri girdikten sonrasında hızlıca hastalık yayar ve üç haftalık gebelik sonucunda 16 yavru doğurarak süratli bir halde üreyebilirler. Artık Rentokil firmasının RADAR adlı fare kapanları otomatikman fareleri yakalıyor, onları makul bir şekilde öldürüyor ve peşinden tuzağı tekrardan aktive etmesi için yetkililere bir uyarı gönderiyor.

RADAR (Rodent Activated Detection And Riddance – Etken Kemirgen Idrak etme ve Kurtulma Sistemleri) web bağlantısı kullanan fare kapanlarıdır. Rentokil firmasının yüksek riskli iş ortamları için tasarladığı ResiConnect fare çözümünün bir parçası olan bu sistem, şu şekilde çalışıyor: fare bir ucu açık tuzağın içine giriyor, kızılötesi ışınlar yardımıyla kapıların kapanması sağlanıyor ve tuzak kilitleniyor. Peşinden kapanın içine karbondioksit salgılanarak, fareler sayıca artmaya başlamadan ilkin insancıl bir şekilde öldürülerek, denetim altında tutuluyorlar. Tuzak bir kez devreye girdikten sonrasında sistem görevli çalışana bir ileti göndererek, fareler ile ilgili bir aktivite olduğu mevzusunda kendisini bilgilendiriyor.

Yırtıcıları öykünmek eden dronelar ile haşere denetim sistemleri de geliştirilmeye devam ediyor. Sizce bu benzer biçimde haşere denetim sistemiyle ilgili başka ne biçim iş fikirleri geliştirilebilir?
 
İlginizi çekebilir
Sineklerden Kurtulmanın En Keyifli Yolu
Akıllı Ürünler İş Fikirleri

Evde Çevirmenlik Meydana getirecek Dostlar Arıyoruz!

100.000 TL Paranız Olsa Iyi mi Yatırım Yapardınız? Derhal Deneyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir