Instagram Öykü Gizlendiğini Iyi mi Anlarım?

instagram hikaye gizlendigini nasil anlarim 6015f056e21f8 Instagram Öykü Gizlendiğini Iyi mi Anlarım?

Instagram Öykü Gizlendiğini Iyi mi Anlarım?
Kategori: Instagram Keşfet

PaylaşTweetle

İçindekiler1 Instagram Öykü Fotoğraf ve Yazı Eklemesi1.1 Öykü Paylaşımlarına Kimin Baktığını Görmek1.2 Instagram Hikayeler Paylaşımlarını Iyi mi Kaydederim?1.3 Instagram Hikayede Yer Alan Paylaşımı Hesabınızda Paylaşılır mı?1.4 Hikayenize Bildiri Atacak Kişileri Belirleyebilirsiniz1.5 Instagram Hikayelerine Bildiri Atma1.6 Hikayeden Fotoğraf Silmek
Instagram için uygulamaya konan güncellemeler içinde en oldukça ilgi görenlerden biri de öykü güncellemesi oldu. Snapchat tarafınca ilk kez kullanılan güncelleme şuan Instagram öykü özelliği ile en oldukça paylaşım meydana getirilen güncellemeler arasına girdi. Günlük 100 binden daha fazlaca fotoğraf hikayesi paylaşılıyor. Instagram bu özellik yardımıyla kullanıcılarının artmasını elde etmiş oldu. Bu denli ilgi gören özelliklerden önde gelen Instagram öykü, paylaşımların daha oldukça ilgi çekmesi için düzenleme yapabileceğiniz bazı noktalar bulunuyor. Bir tek Instagram öykü hususi durumunu birinin görmesini engellemeniz mümkün. Peki engellenen kişi bu durumu anlayabilir mi?
Instagram uygulaması üstünden Instagram öykü özelliğinizi istediğiniz kişinin görmesine engel olabilirsiniz. Hikayenizi göstermek istemediğiniz kişi sizi asla öykü atmamış benzer halde görecektir. Bu durumda ilk anda da engellediğinizi kesinlikle anlamayacaktır. Bunun yanında mevzusunda birinin sizi iyi mi gizlediğini algılamak mümkün mü? Bunu en kolay iyi mi öğrenebilirsiniz? Bu soruların cevabı Instagram öykü özelliğinde gizlendiğini direkt anlamanın bir yolu yoktur. Fakat dolaylı yollar yardımıyla bunu anlayabilirsiniz. Örnek olarak öyküsünü size karşı gizleyen birinde şüphe duyuyorsanız o kişiyi takip eden bir profilden bu durumu kolayca çözebilirsiniz. Sizi engellediğini düşündüğünüz Instagram profiline girerek sıralamasında olan bir tanıdığınızın profilinden denetim işlemi gerçekleştirin. Eğer o profilde  öykü görüp sizin profilinizde görmüyorsanız size karşı Instagram öykü özelliği gizlenmiş anlama gelir.  Bunun haricinde ikinci bir hesap açarak söz mevzusu profili seyretmek yöntemiyle da bu durum ortaya çıkabilir.
Netice olarak takip ettiğiniz bir hesapta Instagram öykü hususi durumunun gizlenip gizlenmediği öğrenmenizin en kısa yolu başka bir hesap ile denetim etmenizdir. Bir tek bu şekilde bir şansınız yoksa bu durumu öğrenebileceğiniz bir uygulama ya da bir özellik yok. Instagram öykü özelliğinde yapabileceğiniz daha değişik işlemler de yapabilirsiniz.
READ  Instagram Butik Iyi mi Açılır?Instagram Öykü Fotoğraf ve Yazı Eklemesi
Instagram öykü özelliğinde bilmenizde yarar olacak ilk özellik paylaştığınız resimlerin içine artı olarak yazı ve fotoğraf ekleme işlemi yapabilmektir. Bu sayede oldukça daha ilgi çekici ve daha keyifli paylaşımlar gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu şekilde resimlerin hikayesi tam olarak anlatmak istediğiniz mesajı verecektir. Bu yüzden yazı eklemek için “Aa” simgesine, düzenlemek için “Fırça” simgesini kullanmanız gerekir. Düzenlemeleriniz bittiğinde ise “Bitti” seçeneğini tıklamanız yeterlidir. Ek olarak geri almak istediğiniz düzenlemeler için “Geri Al” seçeneği de kullanılabilir.
Öykü Paylaşımlarına Kimin Baktığını Görmek
Instagram öykü üstünde paylaştığınız hikayelere kimin baktığını görmek isteyebilirsiniz. Bu işlem oldukça rahat bir işlemdir. Bir tek bu işlemi 24 saat içinde yapmanız gerekir. Yapmamanız halinde paylaşım kaybolur ve kimlerin hikayenize baktığını göremezsiniz. Bu işlem için öykü paylaşımlarınıza tıklayarak ekranı yukarıya doğru kaydırmanız yeterlidir. BU işlem sonunda paylaşımlarınıza hangi resme kimlerin baktığını görebilirsiniz.
Instagram Hikayeler Paylaşımlarını Iyi mi Kaydederim?
Instagram öykü paylaşımlarınızı diğeri toplumsal medya uygulamaları benzer halde süreli bir özelliktir. Yaptığınız işlem 24 saat sonrasında kaybolur. Bu durumda da direkt paylaştığınız öykü profilinizde yok olur. Oluşturmuş olduğunuz paylaşımların kaybolmamasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntem ise paylaşımları yapmadan derhal ilkin aşağı ok ikonuna basıp oluşturacağınız resimlerin hikayesi paylaşımını kaydetmektir. Bu sayede öykü paylaşımınız telefonunuza kaydedilir.
Instagram Hikayede Yer Alan Paylaşımı Hesabınızda Paylaşılır mı?
Instagram hikayede paylaştığınız resimlerinizle bir öykü oluşturursunuz. Bu paylaşımlarınızda birçok fotoğraf bulunur. İstemeniz durumunda bu resimler içinden istediklerinizi standart profil paylaşımı benzer halde Instagram hesabınızda paylaşabilirsiniz. Bu işlem için paylaşmak istediğiniz resmin üzerine gelmiş olarak üç nokta simgesine tıklamanız yeterlidir. Sonrasında da “Gönderiyi Paylaş” sekmesine tıklamanız kafi olacaktır.
Hikayenize Bildiri Atacak Kişileri Belirleyebilirsiniz
Düzgüsel şartlarda resimlerin hikayesinin paylaşılmış olduğu hikayeyi tüm takipçileriniz görebilir. Bu yüzden hikayenize tüm kullanıcılar ileti gönderebilir. Bir tek bu durumu engelleyebilirsiniz. Birkaç küçük ayarlama ile Instagram öykü paylaşımlarına ileti göndermesini istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak “Profil” kısmına girip üç noktaya tıklayarak ayarlar kısmına girmelisiniz. Ayarlar bölümünde ise “Hesap” kısmı içeriyor. Buradaki “Öykü Ayarları” kısmına girerek kimlerin ileti gönderebileceğini seçebilirsiniz.
READ  İnstagram Niçin Açılmaz?Instagram Hikayelerine Bildiri Atma
Beğendiğiniz bir Instagram öykü paylaşımına ileti atmanız mümkündür. Söz mevzusu hikayeye girerek sol alt bölümde yer edinen “Bildiri Gönder” sekmesine basmanı kafi. Derhal sonrasında ileti metnini girerek göndermeye tıklamanız mesajın ulaşmasını elde edecektir.
Hikayeden Fotoğraf Silmek
Instagram öykü paylaşımlarınızdaki fotoğrafları silmek istiyorsanız yapacağınız işlem ilk olarak hikayeye girmektir. Derhal sonrasında üç noktaya tıklayarak karşınıza gelen menüden “Sil” kısmına tıklamanız kafi olacaktır.
Instagram öykü özelliği kısa sürede toplumsal medya kullanıcıları tarafınca büyük ilgi görmüş oldu. Bir tek bu hususi alanı her takipçinin görmesini istememek her kullanıcının en organik hakkıdır. Instagram ise gizliliğe oldukça önem veren bir platform. Bu yüzden hikayenizi görmesini istemediğiniz kişileri ayarlayabiliyorsunuz. Gene gizlilik kuralları gereği Instagram öykü görme özelliği engellenen kişi kesinlikle bu durumdan haberdar edilmiyor. Bir tek başka bir profilden ilgili hesabın hikayesine girerek ya da başka bir hesap açıp bu hesabı takip ederek engellenip engellenmediğinizi görebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişi hikayeleri mevzusunda sizi engellese bile profilini takip etmeye devam edebilirsiniz. Bu yüzden siz hiçbir paylaşım yapmadığını düşünür ve engellendiğinizin bilincinde bile olmazsınız. Bir tek Instagram gizliliğe oldukça önem verdiğinden Instagram öykü görme engellerine yönelik bir bilgilendirme ya da direkt olarak öğrenme yöntemi getirmeyecektir.

Bundan önceki instagram destek yazımızda Markanızı Büyütecek Instagram Pazarlama Tüyoları hakkında data vermektedir.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazı
Markanızı Büyütecek Instagram Pazarlama Tüyoları

Sonraki yazı
Instagram Video İndirme Ve Kaydetme Iyi mi Yapılır?

Toplumsal Medya Uzmanı

Daha fazlaca yazı görüntüle

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın Cevabı iptal etE-posta hesabınız yayımlanmayacak. Lüzumlu alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorum

İsim*

E-posta*

Web Sitesi

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak suretiyle adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir