Ana Sayfa > Sosyal Medya > Instagram Hikaye Gizlendiğini Nasıl Anlarım?

Instagram Hikaye Gizlendiğini Nasıl Anlarım?

Instagram Hikaye Gizlendiğini Nasıl Anlarım?
Kategori: Instagram Keşfet

PaylaşTweetle

İçindekiler1 Instagram Hikaye Resim ve Yazı Eklemesi1.1 Hikaye Paylaşımlarına Kimin Baktığını Görmek1.2 Instagram Hikayeler Paylaşımlarını Nasıl Kaydederim?1.3 Instagram Hikayede Yer Alan Paylaşımı Hesabınızda Paylaşılır mı?1.4 Hikayenize Mesaj Atacak Kişileri Belirleyebilirsiniz1.5 Instagram Hikayelerine Mesaj Atma1.6 Hikayeden Fotoğraf Silmek
Instagram için uygulamaya konan güncellemeler arasında en çok ilgi görenlerden biri de hikaye güncellemesi oldu. Snapchat tarafından ilk kez kullanılan güncelleme şuan Instagram hikaye özelliği ile en çok paylaşım yapılan güncellemeler arasına girdi. Günlük 100 binden daha fazla resim hikayesi paylaşılıyor. Instagram bu özellik sayesinde kullanıcılarının artmasını sağladı. Bu denli ilgi gören özelliklerden biri olan Instagram hikaye, paylaşımların daha çok ilgi çekmesi için düzenleme yapabileceğiniz bazı noktalar bulunuyor. Ancak Instagram hikaye özelliğini birinin görmesini engellemeniz mümkün. Peki engellenen kişi bu durumu anlayabilir mi?
Instagram uygulaması üzerinden Instagram hikaye özelliğinizi istediğiniz kişinin görmesine engel olabilirsiniz. Hikayenizi göstermek istemediğiniz kişi sizi hiç hikaye atmamış gibi görecektir. Bu durumda ilk anda da engellediğinizi kesinlikle anlamayacaktır. Bunun yanında hikayesinde birinin sizi nasıl gizlediğini anlamak mümkün mü? Bunu en kolay nasıl öğrenebilirsiniz? Bu soruların cevabı Instagram hikaye özelliğinde gizlendiğini doğrudan anlamanın bir yolu yoktur. Ama dolaylı yollar sayesinde bunu anlayabilirsiniz. Mesela hikayesini size karşı gizleyen birinde şüphe duyuyorsanız o kişiyi takip eden bir profilden bu durumu kolayca çözebilirsiniz. Sizi engellediğini düşündüğünüz Instagram profiline girerek listesinde olan bir tanıdığınızın profilinden kontrol işlemi gerçekleştirin. Eğer o profilde  hikaye görüp sizin profilinizde görmüyorsanız size karşı Instagram hikaye özelliği gizlenmiş demektir.  Bunun dışında ikinci bir hesap açarak söz konusu profili takip etmek yoluyla da bu durum ortaya çıkabilir.
Sonuç olarak takip ettiğiniz bir hesapta Instagram hikaye özelliğinin gizlenip gizlenmediği öğrenmenizin en kısa yolu başka bir hesap ile kontrol etmenizdir. Ancak böyle bir şansınız yoksa bu durumu öğrenebileceğiniz bir uygulama ya da bir özellik yok. Instagram hikaye özelliğinde yapabileceğiniz daha farklı işlemler de yapabilirsiniz.
READ  Instagram Butik Nasıl Açılır?Instagram Hikaye Resim ve Yazı Eklemesi
Instagram hikaye özelliğinde bilmeniz gereken ilk özellik paylaştığınız resimlerin içine artı olarak yazı ve resim ekleme işlemi yapabilmektir. Bu sayede çok daha ilgi çekici ve daha eğlenceli paylaşımlar gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu şekilde resimlerin hikayesi tam olarak anlatmak istediğiniz mesajı verecektir. Bu yüzden yazı eklemek için “Aa” simgesine, düzenlemek için “Fırça” simgesini kullanmanız gerekir. Düzenlemeleriniz bittiğinde ise “Bitti” seçeneğini tıklamanız yeterlidir. Ayrıca geri almak istediğiniz düzenlemeler için “Geri Al” seçeneği de kullanılabilir.
Hikaye Paylaşımlarına Kimin Baktığını Görmek
Instagram hikaye üzerinde paylaştığınız hikayelere kimin baktığını görmek isteyebilirsiniz. Bu işlem oldukça basit bir işlemdir. Ancak bu işlemi 24 saat içinde yapmanız gerekir. Yapmamanız halinde paylaşım kaybolur ve kimlerin hikayenize baktığını göremezsiniz. Bu işlem için hikaye paylaşımlarınıza tıklayarak ekranı yukarıya doğru kaydırmanız yeterlidir. BU işlem sonunda paylaşımlarınıza hangi resme kimlerin baktığını görebilirsiniz.
Instagram Hikayeler Paylaşımlarını Nasıl Kaydederim?
Instagram hikaye paylaşımlarınızı diğer sosyal medya uygulamaları gibi süreli bir özelliktir. Yaptığınız işlem 24 saat sonra kaybolur. Bu durumda da doğrudan paylaştığınız hikaye profilinizde yok olur. Oluşturmuş olduğunuz paylaşımların kaybolmamasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntem ise paylaşımları yapmadan hemen önce aşağı ok ikonuna basıp oluşturacağınız resimlerin hikayesi paylaşımını kaydetmektir. Bu sayede hikaye paylaşımınız telefonunuza kaydedilir.
Instagram Hikayede Yer Alan Paylaşımı Hesabınızda Paylaşılır mı?
Instagram hikayede paylaştığınız resimlerinizle bir hikaye oluşturursunuz. Bu paylaşımlarınızda birçok resim bulunur. İstemeniz durumunda bu resimler içinden istediklerinizi standart profil paylaşımı gibi Instagram hesabınızda paylaşabilirsiniz. Bu işlem için paylaşmak istediğiniz resmin üzerine gelerek üç nokta simgesine tıklamanız yeterlidir. Sonra da “Gönderiyi Paylaş” sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır.
Hikayenize Mesaj Atacak Kişileri Belirleyebilirsiniz
Normal şartlarda resimlerin hikayesinin paylaşıldığı hikayeyi tüm takipçileriniz görebilir. Bu yüzden hikayenize tüm kullanıcılar mesaj gönderebilir. Ancak bu durumu engelleyebilirsiniz. Birkaç küçük ayarlama ile Instagram hikaye paylaşımlarına mesaj göndermesini istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle “Profil” bölümüne girip üç noktaya tıklayarak ayarlar bölümüne girmelisiniz. Ayarlar bölümünde ise “Hesap” kısmı yer alıyor. Buradaki “Hikaye Ayarları” bölümüne girerek kimlerin mesaj gönderebileceğini seçebilirsiniz.
READ  İnstagram Neden Açılmaz?Instagram Hikayelerine Mesaj Atma
Beğendiğiniz bir Instagram hikaye paylaşımına mesaj atmanız mümkündür. Söz konusu hikayeye girerek sol alt bölümde yer alan “Mesaj Gönder” sekmesine basmanı yeterli. Daha sonra mesaj metnini girerek göndermeye tıklamanız mesajın ulaşmasını sağlayacaktır.
Hikayeden Fotoğraf Silmek
Instagram hikaye paylaşımlarınızdaki fotoğrafları silmek istiyorsanız yapacağınız işlem öncelikle hikayeye girmektir. Daha sonra üç noktaya tıklayarak karşınıza gelen menüden “Sil” kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.
Instagram hikaye özelliği kısa sürede sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük ilgi gördü. Ancak bu özel alanı her takipçinin görmesini istememek her kullanıcının en doğal hakkıdır. Instagram ise gizliliğe oldukça önem veren bir platform. Bu yüzden hikayenizi görmesini istemediğiniz kişileri ayarlayabiliyorsunuz. Yine gizlilik kuralları gereği Instagram hikaye görme özelliği engellenen kişi kesinlikle bu durumdan haberdar edilmiyor. Ancak başka bir profilden ilgili hesabın hikayesine girerek ya da başka bir hesap açıp bu hesabı takip ederek engellenip engellenmediğinizi görebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişi hikayeleri konusunda sizi engellese bile profilini takip etmeye devam edebilirsiniz. Bu yüzden siz hiçbir paylaşım yapmadığını düşünür ve engellendiğinizin farkında bile olmazsınız. Ancak Instagram gizliliğe oldukça önem verdiğinden Instagram hikaye görme engellerine yönelik bir bilgilendirme ya da direkt olarak öğrenme yöntemi getirmeyecektir.

Bir önceki instagram destek yazımızda Markanızı Büyütecek Instagram Pazarlama Tüyoları hakkında bilgi vermektedir.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazı
Markanızı Büyütecek Instagram Pazarlama Tüyoları

Sonraki yazı
Instagram Video İndirme Ve Kaydetme Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya Uzmanı

Daha fazla yazı görüntüle

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın Cevabı iptal etE-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorum

İsim*

E-posta*

Web Sitesi

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir