Instagram Business Hesapları Iyi mi Açılır Ayrıcalıkları Neler?

instagram business hesaplari nasil acilir ayricaliklari neler 6015f066b7868 Instagram Business Hesapları Iyi mi Açılır Ayrıcalıkları Neler?

Instagram Business Hesapları Iyi mi Açılır Ayrıcalıkları Neler?
Kategori: Instagram Püf Noktalar

PaylaşTweetle

İçindekiler1 Instagram Business Hesabı Iyi mi Açılır?1.1 Instagram Business Hesabı ile Sağlanan Ayrıcalıklar1.2 Instagram Hakkında Genel Bilgiler ve Reklam Etkililiği
Kullanıcı sayısı her geçen gün birazcık daha artan Instagram, reklam vermek isteyen kişilerin beklentilerini kolaylıkla karşılamaktadır. Instagram Business hesabı açmak suretiyle, işletme sahipleri burada oldukca rahat bir halde reklam yapabilme fırsatı bulmakta ve böylece kısa sürede oldukca daha oldukça insana ulaşmaktadır.
Bilinmiş olduğu benzer halde reklamların temel hedefi insanlara ulaşmadır. Onun için işletme sahipleri gerek televizyonlara gerek internet sayfalarına gerekse de değişik platformlara reklamlar vermektedir. Fakat burada bahsedilen reklamların maliyetinin oldukça yüksek bulunduğunun da bilinmesi gerekir. Dolayısıyla işletme sahiplerinin reklam için ciddi bir bütçe ayırması kaçınılmaz bir gerçektir.
Fakat Instagram tarafınca sağlanan büyük kolaylık, hem reklamların son aşama etkili bir halde yapılmasına hem de diğeri seçeneklere nazaran daha düşük maliyet ile bunun gerçekleştirilmesini sağlanmaktadır. Instagram Business hesabı yardımıyla işletme sahipleri bu şekilde bir imkânı elde etmektedir. Fakat kullananların önemli bir kısmı bu seçeneği tam olarak iyi mi işlevsel hale getireceğini bilmemektedir.
Instagram Business Hesabı Iyi mi Açılır?
Bilinmiş olduğu benzer halde Instagram 2012 senesinde kurulduktan sonrasında ciddi bir başarı elde etmiş ve değişik firmaların dikkatini çekmiştir. Buna bağlı olarak da Feysbuk tarafınca averaj bir milyar dolar ödemek suretiyle satın alınmış ve böylece her iki şirket aynı çatı altında yer almaya adım atmıştır. Instagram Business hesabı buna bağlı olarak Feysbuk ile ilişkilidir. Bu hesap hem işletmeler hem de düzgüsel kişiler için kolaylıkla açılabilmektedir. Fakat burada izlenmesi gereksinim duyulan adımlar son aşama önemlidir.
Feysbuk ile olan ortaklıktan dolayı Instagram hesabı ile burası ilişkili olarak görüntülenmektedir. Bunun için kullananların Feysbuk üstünden işletme hesabı açmaları ve 1 sayfa oluşturmaları gerekir. Söz mevzusu işlem yapılmadan Instagram üstünden hesap açılma tam olarak gerçekleştirilemeyecek ve buna bağlı olarak da süre kaybı yaşanacaktır. Instagram Business hesabı açarken bunun bir işletmeye ilişik olduğu unutulmamalı ve profil buna nazaran oluşturulmalıdır. Söz mevzusu durum Feysbuk hesabı de ilgilendiriyor olup kullananların bu aşamada gösterecekleri itina hesapların başarıya erişmesi için oldukca önemlidir.
Hesabın açılabilmesi için ilk olarak Instagram uygulamasına giriş yapılmalı ve düzgüsel bir hesap açılıyor benzer halde adımlar takip edilmelidir. Bu aşamaya kadar düzgüsel hesapları ile işletme hesapları içinde hiçbir fark olmadığı bilinmelidir. Hesap tam olarak açıldıktan sonrasında ise ilk olarak profil kısmına giriş yapılmalı buradan ise ayarlara geçilmelidir. Ayarlara geçmek için üst tarafta bulunan çark sembolüne tıklamak yeterlidir. Buradaki seçenekler incelendiğinde işletme profiline geç şeklinde bir ibare olduğu görülecek ve kullananların bunu işaretlemeleri Instagram Business hesabı açmak için kafi olacaktır.
Bu aşamadan sonrasında ise oluşturulan hesap ile Feysbuk içinde bağlantı kurulması istenecek ve daha ilkin Feysbuk’ta oluşturulan işletme sayfasının adresi buradaki ilgili bölüme girilerek işlem tamamlanacaktır. Dolayısıyla Feysbuk adresinin daha ilkin açılıp hazır hale getirilmesi işlemin kısa sürede tamamlanması ve sorunsuz bir halde yapılması adına oldukca önemlidir. Dikkat edilmesi gereksinim duyulan husus Feysbuk’ta oluşturulan sayfanın da tecim sayfası olması gerektiğidir. Özetlemek gerekirse düzgüsel bir sayfanın bağlantısı buraya verildiğinde Instagram tarafınca kabul edilmeyecek ve böylece hesap açma işlemi yarıda kalacaktır. İşletme sahiplerinin bu hususa fazlasıyla dikkat etmesi ve Feysbuk hesaplarını daha evvelde ayarlamaları ciddi süre kazanımı ve işlemin sorunsuz bir halde bitirilmesi anlamına gelmektedir.
READ  Instagram’da Videolarımı İzleyenleri Iyi mi Görürüm ?Feysbuk tecim sayfasının bağlantısı verildikten sonrasında Instagram üstünden yapılacak olan paylaşımlar direkt olarak burada da yer alacaktır. Ek olarak Instagram Business sayfası Feysbuk üstündeki bilgileri alıp profiline koyacaktır. Bundan dolayı da her iki sayfaya lüzumlu olan önemin verilmesi adeta bir zorunluluktur. Bu işlemin son aşamasında ise işletmeye dair bilgilerin girilmesi sonrasında da bunların denetim edilerek işlemin tamamlanması gerekir. Böylece Instagram üstünden işletme sayfası açılmış olacaktır.
Instagram Business Hesabı ile Sağlanan Ayrıcalıklar
Bu hesapların işletmeler için hususi olarak oluşturulduğunun ve buna bağlı olarak pek oldukca pozitif yanlarının bulunmuş olduğu bilinmektedir. Buradaki kullananların oldukca fazla olması gerek reklam gerekse de tanıtım noktasında büyük avantajlar oluşturmaktadır. Fakat avantajlar bir tek işletme hesabı kullanan kişiler için geçerlidir.
Bilinmiş olduğu benzer halde son dönemde Instagram üstünden değişik ürünlerin satışını gerçekleştiren işletmeler ve kişileri bulunmaktadır. İşletme hesabı açıldığı takdirde diğeri kullananların güven noktasında sorun çıkarmayacak ve böylelikle satışların buradan oldukca daha süratli bir halde yükseleceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Dolayısıyla işletme hesaba görünümü son aşama önemli bir avantaj sağlamaktadır. Haricinde de sağlanan oldukca sayıda avantaj olduğu bilinmektedir ve bu avantajlar, aşağıda detaylı bir halde yer verilmiştir.
Instagram Business hesabının elde etmiş olduğu en önemli avantajlardan raporlama sistemidir. Bilinmiş olduğu benzer halde toplumsal medya platformlarından bazıları tüm kullanıcılarına istatistiki bilgiler vermesine karşın Instagram bu yola gitmemektedir. Yalnız işletme sahiplerine tanınan bu özellik yardımıyla, hesaplara giriş gerçekleştiren kişileri, gezilen ürünleri, nelerin daha oldukça ilgi çektiğini ve buna benzer pek oldukca mevzuyu kolaylıkla rapor bölümünden öğrenmek mümkündür.
Rapor bölümünden elde edilecek sonuçlar yardımıyla işletmeler satış mevzusunda yapmış oldukları hataları dahi görebilmekte ve buna bağlı olarak yeni stratejiler geliştirmektedir. Dolayısıyla işletmelerin satışlarını buradan elde ettikleri veriler ile oldukca daha rahat bir halde arttırmaları mümkün olmaktadır. Üstelik bu veriler bir tek Instagram’da değil gerçek hayatta doğrusu fiziki olan mağazalarda dahil kullanılabilmekte ve buradaki satış miktarı da aynı şekilde arttırılabilmektedir. Yalnız bu özellik dahi tek başına Instagram kuzeniz hesabının elde etmiş olduğu destek için yeterlidir.
Instagram Business hesaplarıyla yapılabilecek en önemli işlemlerden bir tanesi reklam oluşturmaktır. Duman kullanıcılara verilmemiş bu imkân yardımıyla işletme sahipleri Instagram üstünden reklamlar oluşturabilmektedir. Bu sayede kısa sürede oldukca geniş kitlelere ulaşarak satış miktarlarını arttırabilmektedir. Ülkemizdeki yoğun kullanıma bağlı olarak burada yapılacak olan reklamların son aşama başarıya ulaşmış olacağını ve hedefine ulaşacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu sebeple toplumsal medya platformları içinde yer edinen Instagram’ın kullanımı her geçen gün artmakta ve kullanıcıları orada oldukca daha oldukça süre geçirmektedir. Böylelikle meydana getirilen reklamlar oldukca daha rahat bir halde insanoğlu tarafınca görülecek ve bu da reklamların amacına erişmesi adına oldukca önemli bir detay olarak Instagram tarafınca sunulacaktır.
READ  Instagram Keşfet Geçmişi SilmeReklamlar istenilmesi halinde Feysbuk üstünden de insanları ulaştırılabilir. Onun için lüzumlu olan yönlendirmeler izlenmeli ve reklamlar burada da yayınlanmalıdır. Instagram Business hesabının reklam noktasında elde etmiş olduğu destek bu şekilde olup son aşama etkili olduğu tamamımız tarafınca bilinmektedir.
İşletme sayfası ile ilgili sağlanan ayrıcalıkların genel olarak bu şekilde bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunun haricinde kullanıcılar tarafınca bazı bölümler ile ilgili şikâyetler ya da sıkıntılar dile getirmektedir. Bilhassa Feysbuk hesabı bağlama noktasında yaşanmış olan problemler kullanıcılarının en sık karşılaşmış olduğu problemlerden bir tanesidir. Burada dikkat edilmesi gereksinim duyulan temel husus Feysbuk hesaplarının kesinlikle tecim sayfası olması ve ekleyen kişilerin de sayfada yönetici konumunda bulunması gerekir. Bu hususlar dikkate alınmaz ise yapılacak olan bağlama işleminde hata çıkacak ve sistem tarafınca kabul edilmeyecektir. Bu da insanların hesap oluşturma noktasında problem yaşamasına niçin olacaktır.
Instagram Hakkında Genel Bilgiler ve Reklam Etkililiği
Instagram Business hesabı ile yukarıda detaylı olarak bilgiler verilmiştir. Bu hesabın öneminin anlaşılması için Instagram’ın öneminin bilinmesi gerekir. Diğeri toplumsal medya platformlarına nazaran daha geç kurulmuş olmasına karşın süre içinde ciddi bir gelişim göstererek kullanıcı sayısına kısa sürede 1 milyar barajı üzerine taşımayı başarmış bir toplumsal medya platformudur. Her geçen gün bu sayı birazcık daha artmaktadır. Instagram daha da büyümektedir. Bunun sebebi olarak uygulama içinde meydana getirilen yenilikler gösterilmektedir. Diğeri platformlara nazaran Instagram üstündeki yeniliklerin daha oldukça olduğu ve hiçbir süre kesilmediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu sayede kullananların uygulamayı olan bağlılıkları artmakta ve burada süre geçirmekten büyük keyif aranmaktadır. Mevcut özelliklerden sıkılmaya süre bulunamadan yenileri gelmekte ve böylelikle sürekli bir coşku durumu kullanıcılarda oluşmaktadır. Instagram Business hesabı da bu şekilde getirilen yeniliklerden birisidir.
Instagram Business hesabı bir tek işletme sahiplerine ayrıcalık sağlamasına karşın uygulama içinde yer edinen diğeri özelliklerin genele hitap etmiş olduğu ve böylelikle kullananların keyifli süre geçirmesi sağlandığı söylenilebilir. Bu özellikler dikkatli olarak incelendiğinde birbirlerine beslemekte olduğu görülecektir. Bu sebeple yeni özellikler geldikçe kullanıcı sayısı artmakta ve bu da reklam yapmayı daha kolay hale getirmektedir. İşletme sahiplerine tanınan ayrıcalıklar yardımıyla ise kullanıcılar değişik reklam ve dolayısıyla da değişik ürünlerle tanışma fırsatı yakalamaktadır.
Instagram’ın gelecek süre diliminde ne benzer halde yenilikler getirecek ve kullanıcılara neler sunmuş olacağı şimdiden merak edilmektedir. Firmanın izlemiş olduğu genel politika dikkate alındığında kullananların beklentisinin etkin olarak karşılanabileceğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu sebeple daha ilkin getirilen yeniliklerin neredeyse tamamının beklentileri fazlasıyla karşıladığı bilinmektedir. Bu yenilikler yardımıyla daha oldukça kullanıcı kitlesine ulaşıldığı ifade edilmektedir. Bu aşamadan sonrasında getirilecek olan yeniliklerin iyi mi bir etki yapacağını ise süre gösterecektir.

Bundan önceki instagram destek yazımızda Instagram DM Görüldü Var Mı? hakkında informasyon vermektedir.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazı
Feysbuk Hesabım Kapatıldı Ne Yapabilirim?

Sonraki yazı
Instagram’da Videoyu Görüntüleyen Kişilerin Kim Bulunduğunu Öğrenme

Toplumsal Medya Uzmanı

Daha oldukça yazı görüntüle

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın Cevabı iptal etE-posta hesabınız yayımlanmayacak. Lüzumlu alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorum

İsim*

E-posta*

Web Sitesi

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak suretiyle adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir