İngiliz dili ve edebiyatı maaşları ne kadardır?

İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Nedir? Maaşları İmkanları
İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü tanıtımı sayfasına hoş geldiniz. Lisans (4 Yıllık) bölümlerini aktüel olarak bütün ayrıntıları ile tanıttığım… İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü, İngilizceyi iyi bilen, esas filolojik verileri kavrayan ve tercüme, edebiyat kuramı ve İngilizceyi öğretme hususu ile ilgili bilimsel çalışma için lüzumlu becerileri edinen geniş bir bilgi yelpazesine sahip İngiliz filoloji uzmanlarını hazırlamayı amaçlamaktadır. İngiliz Dili ve Edebiyatı, üniversitelerde

 

Fen Edebiyat yahut İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi kapsamında eğitimi verilmekte olan 4 senelik bir lisans bölümüdür. Bölüm sadece Dil türünden puan kategorisinden tercih edilebilir. İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Dersleri Nelerdir? İngilizce filoloji uygulaması müfredatı; İngiliz Filolojisinin esas alanlarına yoğunlaşan kurslar sunar:

 

Dilbilim, Uygulamalı Dilbilim, Edebiyat ve Kültür. Bu bölümü tercih listelerine eklemeyi hedefleyen aday öğrenciler; Ve gibi daha pekçok dersten 8 yarıyıllık eğitim süreleri süresince mesul olacaklardır. Tüm bu dersleri başarı ile tamamlayıcı öğrenciler “İngiliz Dili ve Edebiyatı Lisans Diploması” elde etmeye hak kazanır. İngilizce filoloji verisini pratikte başarı ile uygulayabilmek ve bu alan üstüne çalışmalar uygulamak bu bölümün en öncelikli amacıdır.

 

İngiliz Dili ve Edebiyatı Mezunu İş Olanakları Nelerdir? İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunları kariyerleri hususu ile ilgili birbirinden değişik seçeneklere sahiplerdir. Söz hususu iş imkanlarından devlet kapsamında olanlar için adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’ndan elde edeceği puan belirleyici olacaktır. 4904 sayılı yasa uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve çıkar temin edilmeyecektir. İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü, bireylerin

 

İngilizce dilinde okuma, yazma, konuşma ve dinleme yeteneklerini geliştirirken bir yandan dahi İngiliz edebiyatının türlü dönemlerini disiplinlerarası bir biçimde araştıran bir programdır. Bazı üniversitelerde Batı Dili ve Edebiyatı olarak geçse de ağırlık İngiliz edebiyatındadır. Bölüm, İngiliz dili, kültürü ve edebiyatına hakim, tarihsel çerçevede yorumlamalar yapabilen, eleştirel düşünme yetisine sahip bireyler yetiştirmeyi amaçlar. 4 senelik bir lisans eğitimi olan bu uygulama, dil puanı ile talebe kabul etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.