ikramiye kazandiysaniz panik yok 5ff4aea9b23b8

Ulusal Piyango’nun yılbaşı hususi çekilişinde 100 milyon liralık büyük ikramiye, Manisa Akhisar’dan satılan “9884757” numaralı çeyrek bilete isabet etti. Ulusal Piyango’da dağıtılacak toplam ikramiye tutarı ise 563 milyon 400 bin TL.
Piyangodan büyük ikramiyeyi kazanmanın düşüncesi bile mükemmel geliyor kulağa… Fakat araştırmalar gösteriyor ki, bugüne dek piyangodan büyük ikramiyeyi kazananların birçoğu, vakit içinde eskisinden daha parasız kalıyor. 
İkramiye kazandınız, peki şimdi ne yapacaksınız?

Büyük ikramiyeyi kazanmış olmaktan daha önemlisi onu iyi mi yöneteceğinizi bilmeniz…
Zor olsa da sakinleşin ve plan yapın.
Yasal prosedür nedir, ikramiyenizi iyi mi alacaksınız? Yasal islemlerde size destek olacak güvendiğiniz bir avukatla görüşün.
Avukat yardımıyla paranızı aldıktan sonrasında bankalardan gelen teklifleri değerlendirme vakti.
Sakin olun, acil etmeyin.
İlk heyecanla harcama yapmak istemeniz oldukça naturel. Sadece minik bir kısmını harcamak için ayırın gerisini direkt bankaya yatırın.
Artık paranız güvenilir ellerde, sakince plan yapmanın zamanı geldi.
Hali hazırda bir işiniz var ise derhal işinizi bırakmayın. Sizi o parayı harcamaktan alıkoyacak bir meşgaleye ihtiyacınız var!
İş kurma planınız var ise derhal aceleyle hareket etmeyin, karar vermeden ilkin iyice araştırın. Informasyon sahibi olun. Eş, dost tavsiyesiyle bilmediğiniz işe girmeyin.
Vermenin, paylaşmanın önemini göz ardı etmeyin ve bu paradan nereye, kime ne şekilde yardım yapmayı düşünüyorsunuz, bunu da planlayın.
Her şey tamam sıra geldi en mühim adıma; yatırım! En doğru yatırımı yapabilmek için danışın, araştırın, öğrenin. Bu paranın da sonsuz olmadığını, bitebileceğini hesaba katarak yatırımlarınızı ceşitlendirin.
Daima için bir kenarda acil durum paranız olsun.

İkramiye çıktıysa da çıkmadıysa da çalışmaya, kazanmaya, birikime, yatırıma, bizi takip etmeye devam edin.
2021’de Daha Mutlu ve Sıhhatli Bir Girişimci Olun2021 ile birçok şahıs sıhhatli yaşamı yaşam tarzının bir parçası haline getirecek. Merriam-Webster sözlüğü bir girişimciyi ‘’iş kuran ve para kazanmak için riske girmeyi göze alan bir şahıs” olarak tanımlar.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir