Halkbank temel gereksinim kredisi başvurusu {nasıl} yapılır? Halkbank gereksinim destek kredisi 2020…

Halkbank, hane halkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel segmentte yer edinen müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması hayata geçirdi. Halkbank kredi başvurusu {nasıl} yapılır? Halkbank kredi faiz oranı…

3 kamu bankasından meydana getirilen ortak açıklamaya nazaran, küresel ölçekte yaşanmış olan ve Türkiye’yi de etkileyen yeni tip koronavirüs salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin ihtimaller içinde hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank, hanehalkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel segmentte yer edinen müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlattı.

“Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi” isminde olan uygulamada, temel gereksinimlerini uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla bireysel segment müşterileri, 10 bin liraya kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli kredi kullanabilecek.

Müşterilere, Kredi Güvence Fonu (KGF) kefaleti ile bu krediden yaralanma imkanı da sunulacak. “Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi”, bankalar tarafınca ortak kriterlerle değerlendirilecek.

Halkbank Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi

Halkbank’ın web sitesinde şu bilgiler içeriyor.

Nedir?

Duyarlı günlerden geçtiğimiz bu zamanda devreye alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri kapsamında; aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan müşterilerimizin {sağlık}, kira, satmaca (elektrik, su, doğalgaz vb.) temel ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak amacıyla, aylık %0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 36 ay aya vade alternatifleriyle 10.000 TL’ye kadar Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi hizmete sunulmuştur.

Meblağ ve Ödeme Koşulları

Isterseniz; 10.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %0,49 faiz oranı ve 36 aya varan vade alternatifleriyle kullanabilirsiniz.

Kredi ödemelerinizi; 6 ay ödemesiz dönemli olarak yapabilirsiniz.

{Nasıl} Faydalanabilirim?

Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi’nden aylık hane geliri 5.000 TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, özgür meslek mensubu olan müşterilerimiz yararlanabilecektir.

Kamu bankalarının bir tek birinden müracaat yapılabilecektir. Aynı hane içinden ise bir tek bir şahıs başvuruda bulunabilecektir. Eşlerden yalnızca biri krediden faydalanabilecektir.

Başvurularınızı; Halkbank İnternet Şube

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.