Hakkaniyet Bakanlığı Lise Mezunu Zabıt Katibi ve Mübaşir Müracaat Şartları Nedir?

Abone Ol:

Hakkaniyet Bakanlığı Zabıta Katibi ve Mübaşir alımları meydana getirecek. 2020-2021 yılı içinde alım yapılması beklenen duyuru için müracaat şartlarını sizlerle paylaşacağız.

Hakkaniyet bakanlığı her yıl olduğu benzer halde 2020 yılı içinde 10 bin işgören alımı yapılması umut ediliyor. Bu yıl Pandemi sebebi ile geç kalan Zabıta Katibi ve Mübaşir alımları en oldukça aranan kadrolardan oldu. Bizde İşin Olsa ekibi olarak 2020 Yılı KPSS puanı ile alımı yapılması beklenen kadrolar hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Zabıta Katibi ve Mübaşir Alımları Yapılacak!

Hakkaniyet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünde görevlendirmek suretiyle, Hakkaniyet komisyonlarınca yapılacak uygulama ve sözlü imtihan ile Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları için meydana getirilen KPSS’den puan almış olmak şartı ile Sözleşmeli pozisyonlarda ilk kez istihdam edileceklerin Hakkaniyet Bakanlığı Işgören Imtihan, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 5 ve 6 ncı maddlerine nazaran Zabıta Katibi ve Mübaşir alımları yapılacak.

Kimler Müracaat Yapabilecek?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Askerliğini yapmış yada askerlik ile ilgisi olmamak,
Herhangi bir kabahat hükümlülüğü olmamak,
Merkezi sınavın yapıldığı tarih itibari ile Ocak ayının ilk günü ile 35 yaşından büyük olmamak,
Kamu haklarından yoksun olmamak,
Arşiv araştırması olmamak,
Şartları Aranacak. Ek olarak 2020 senesinde yapılmış olan Kamu Çalışanı Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden minimum 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Zabıt Katibi Alımı Hususi Müracaat Şartları:

Fakülte yada yüksekokulların bilgisayar kısmı, hakkaniyet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının hakkaniyet kısmı, hakkaniyet ön lisans programı, hakkaniyet meslek lisesi yada diğeri lise ya da dengi okulların tecim yada bilgisayar bölümlerinden mezun olmak.

Minimum lise yada dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek yada son olarak müracaat zamanı itibari ile Ulusal Eğitim Bakanlığınca onaylı yada kamu kurum yada kurulularında düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına haiz olmak.

Uygulama sınavında minimum yedi gün ilkin Bakanlık web sayfasında duyuru edilecek yazılı metinler içinde, imtihan esnasında her bir gruğ için komisyon tarafınca çekilecek kura sonucu belirtilen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo yada bilgisayar ile üç dakikada minimum doksan kelime yazmak.

Mübaşir Alımı Hususi Müracaat Şartları:

Mübaşir adaylarından hususi olarak yukarıdaki genel niteliklere ek olarak minimum lise mezunu yada dengi okul mezunu olmak şartı aranacak.

İlan Ne Süre Yayımlanacak?

Hakkaniyet Bakanlığı Zabıta Katibi ve Mübaşir alımları için ilanın yayımlanması umut ediliyor. Alımların 2002 yılı KPSS puanı ile yapılması beklenmekte olup ilanın 2020 KPSS Ortaöğretim sonuçlarının açıklanmasının peşinden yayımlanması umut ediliyor. ÖSYM Takvimine nazaran Lise KPSS neticeleri 24 Aralık 2002 tarihnde duyurulacak. İlanın da bu tarihten sonrasında gelmesi umut ediliyor.

Hakkaniyet Bakanlığı ilanları yayımlandığında anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak bedava bir halde indirebilirsiniz

YORUM EKLE

Yorumunuz Onaylanmak Suretiyle Gönderildi

Adınız Soyadınız

Yorum

Gönder

Cevap : @name

×

YORUMLAR

Berna – 7 saat Ilkin
Lisanstan da 70 ön lisanstan da 70 puan istemek nasıl mantık??
Cevapla
Beğen (0)
Beğenme (0)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.