Hakkaniyet Bakanlığı CTE 400 İdare Memuru Alımı Başvurusu Sona Eriyor

adalet bakanligi cte 400 idare memuru alimi basvurusu sona eriyor 5fce5029dd925

Abone Ol:

Hakkaniyet Bakanlığı CTE 400 İdare Memuru Alımı meydana getirecek.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan işyar alımı ilanına bakılırsa Adam ve Hanım adaylar içinden 400 Işgören alımı meydana getirecek. Müracaat süreci 27 Kasım 2020 tarihinde başlamıştı. Müracaat süresi Artık bitiyor. Nerede ise müracaat yapmamış olan adaylar için sizlere detaylı data paylaşacağız.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 400 kişilik alım ekibi için 100 Hanım ve 300 Adam İdare memuru Talebesi alımı yapılacak. Adaylara bu yönde sözlü ve mülakat imtihanı yapılacak.

400 İdare Memuru Alımına Kimler Müracaat Yapabilecek?

Hakkaniyet Bakanlığı adaylardan genel ve hususi şartlar arıyor. genel olarak adayların 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. Hususi olarak ise,

Sınav aşvuru zamanı itibari ile 18 yaşını doldurmuş ve Merkezi sınav zamanı işe 35 yaşından gün almamış olmak,
2020 senesinde ÖSYM tarafınca meydana getirilen Kamu Çalışanı Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden minimum 70 puan almış olmak,
Minimum dört senelik lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan yada bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafınca kabul edilen yabancı fakülte yada yüksekokullardan mezun olmak,
Başvurularda Son Günler!

CTE İdare Memuru alımı için başvurular en geç 11 Araık 2020 geçmişine kadar yapılmış olması gereklidir. Başvurular şahsen Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına bağlı data işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına yapılacak.

Değerlendirmeler Iyi mi Yapılacak?

Sözlü sınav ve mülakata, 2020 KPSS LİSANS sınavına katılıp KPSSP3 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alan öğrenci adaylarından en yüksek puandan adım atmak suretiyle Bakanlıkça belirlenen (300 Adam) kadro sayısının 5 katı (1.500) ve (100 Hanım) kadro sayısının 5 katı (500) yönetim memurluğu öğrenci talibi çağrılacaktır.

Müracaat neticeleri açıklandığında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak parasız bir halde indirebilirsiniz.

YORUM EKLE

Yorumunuz Onaylanmak Suretiyle Gönderildi

Adınız Soyadınız

Yorum

Gönder

Yanıt : @name

×

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir