Google’dan KOBİ’lere Destek

Ekonominin can damarı olan küçük ve orta ölçekli işletmeler için ‘yeni düzgüsel’ koşullarında büyümenin ve rekabetçiliğin yolu, dijitale yönelmekten geçiyor.
Google’ın Dijital Türkiye platformu, işlerini dijitalle süratli ve etkin şekilde dönüştürmek isteyen işletmelerin yeni müşterilere ve pazarlara ulaşmalarına destek olacak online araçlara tek noktadan ulaşmalarını sağlıyor. Platform, koronavirüs salgınının negatif etkilerinin sürdüğü bu zamanda, küçük ve orta boy işletmelerin satışlarını ve rekabet güçlerini artıracak çözümleri bedava bir halde sunuyor.
Bilhassa perakende alanında etkinlik gösteren KOBİ’ler başta olmak suretiyle toplam 1,5 milyon işletmeye ve bireye dijital eğitimler ve ürünler sunarak destek olmayı hedefleyen Google Dijital Türkiye platformu işini internette büyümek, kolay ulaşılmak ve müşterilerine daha iyi bir alışveriş deneyimi sunmak şeklinde alanlarda işletmelere adım adım bedava rehberlik ediyor.
Covid-19 salgınının niçin olduğu negatif koşulların sürdüğü bu zamanda, işlerini dijitalle süratli ve etkin şekilde dönüştürmek isteyen işletmelerin işlerini büyütmesini hedeflediklerini söyleyen Google Türkiye Pazarlama Lideri Işıl Heves sözlerine şöyleki devam etti; “Küçük ve orta ölçekli işletmeler için ‘yeni düzgüsel’ koşullarında büyümenin ve rekabetçiliğin yolu, dijitale yönelmekten geçiyor. Dijitalle güçlenmek isteyen tamamımız için gerekseme duydukları tüm araç ve çözümlere tek noktadan erişebilecekleri Dijital Türkiye platformunu işte bu hakikaten hareketle hayata geçirdik. Gayemiz, KOBİ’ler başta olmak suretiyle tüm işletmelere ve girişimcilere, bedava fırsatlar, eğitimler ve ürün destekleri sunarak dijitalleşmelerine destek olmak”
Platformdaki bedava araçlardan kabul edilen Grow My Store işletme sahiplerine, rakiplerine kıyasla dijitalde nasıl bir performans sergilediklerini ve kendilerini hangi yönlerde geliştirebileceklerini doğrusu dünyaya oluşturulan dijital pencerelerini nasıl iyileştirebileceklerini gösteriyor. Bu araç ek olarak, işletmeye hususi hazırlanmış detaylı bir alan şahıs ve pazar analizi de sunuyor.
Platformda yer edinen ve bedava dijital pazarlama eğitimleri sunan Dijital Yapımevi kapsamında ise 2017’den bu yana 220 binden fazla kişi dijital beceriler kazanma imkanı elde etti.
Google Dijital Türkiye platformu, işini internete taşımak isteyen ve yeni pazarlara ulaşmak isteyen KOBİ’leri e-ticarete taşımak amacıyla e-ticaret sitelerini 24 saat içinde kolayca oluşturabilmeleri için de yol gösteriyor.
‘Google Benim İşletmem’ aracı yardımıyla işletmeler, Arama ve Haritalar’da müşterileri ile süratli şekilde etkileşime geçebiliyor. Tüm bu hizmetler işletmelerden herhangi bir ücret talep etmeden, bedava bir halde sunuluyor.
TOBB’dan KOBİ’lere Müjde!Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, KOBİ’lerin dijitalleşmesi için hangi müjdeli haberi verdi?
 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top