Google Chrome Kapanma ve Atma Problemi (ÇÖZÜLDÜ)

Google Chrome Kapanma Problemi ve Çözümü 2021; En fazlaca sarfedilen web tarayıcılarından kabul edilen Chrome kapanma yada chrome’den atma çözümü bir fazlaca ferdin yaşamış olduğu problemlerden bir tanesidir. Google Chrome Kendiliğinden Kapanıyor çözümü bazı vakit web tarayıcınıza yüklediğin bir eklenti niçin olurken bazı vakit de yazılımsal bir hatadan dolayı kaynaklanabilir.

Google Chrome Kendiliğinden Kapanıyor ve Google Chrome dışarı atıyor bilhassa taşınabilir tarayıcıda oldukca yaşanmaktadır. Bir fazlaca tarayıcı olmasına karşın hem süratli hemde kullanılış olması tercih sebeplerinin başlangıcında gelmektedir.
Sizlere bu yazımızda Google Chrome Kendiliğinden Kapanıyor ve Google Chrome dışarı atıyor çözümü ve çözüm önerileri ile ilgili informasyon vermek isterim.

Google Chrome Kendiliğinden Kapanıyor Dışarı Atıyor
Hem bilgisayarda üstelik telefonda sık sık kullandığımız tarayıcılardan kabul edilen Google Chrome kapanma ve Google Chrome atma çözümü umumi olarak rahat bir nedene doğal olarak olsa dahi bazı vakit virüs bulaşmasına doğal olarak olarak bu hatayı verebilir.
İşte Google Chrome kendi kendisine atma ve Google Chrome kendi kendisine kapanma sebepleri;

İnternet üstünden yüklenen gereksiz yazılımlar
Tarayıcıya virüs bulaşması
Tarayıcı üstünden gezinti ortaya getirilen siteler
Google Chrome güncel olmaması

Bilhassa bazı siteler sitenize otomatikman dosya indirmeye alın teri harcanması neticesi yada Google Chrome güncel olmaması bu hataya niye olur.

Google Chrome Kapanma Problemi
Eğer google chrome kapanma ve google chrome atma çözümü yaşıyorsanız ilk yapmanız gereksinim duyulan usul programlamayı silip tekrardan kurmaktır.
Google chrome programını telefondan silmek için sırayla ‘Denetim Masası’⟶’Proğram Ekle/Kaldır’⟶’Google Chrome’⟶’Kaldır’ adımlarını rakip ederek telefondan kaldırmanız gerekmektedir.
Google chrome telefondan kaldırdıktan arkasından aplikasyon mağazasına giriş yaparak tekrardan kurmanız gerekmektedir. Bu sayede sorun ortadan kalkacaktır. Eğer sorun devam ederse alttaki diğeri şekilleri deneyiniz.

Google Chrome Atma Problemi
Google Chrome sayfadan sürekli atıyor, Google Chrome sürekli dışarı atıyor, Google Chrome beni dışarı atıyor, Google Chrome girdiğimde beni dışarı atıyor diyorsanız bir diğeri çözüm önerisi ise;

Masaüstünde bulunan Google Chrome simgesinin üzerine gelip sağ tıklayarak özellikler linkine basınız
Oluşturulan menüden  ‘Kısayol’ evresinde bulunan ’Dosya Konumunu Aç’ linkine tıklayıp Google Chrome klasörüne ulaşıyoruz
Klasörde bulunan ‘debug’ isminde bir text dosyası sildiğinizde problem ortadan kalkacaktır.

Google Chrome sayfadan sürekli atıyor ve Google Chrome kendi kendisine kapanıyorsa telefonunuzda google chrome programını kaldırıp tekrardan oluşturmayı deneyebilirsiniz.
Ek olarak telefonunuzda bulunan google chrome uygulamasının güncel olmaması pratikte bu hatayı almanıza niye olacağı için ne olursa olsun programlamayı güncellemelisiniz. Uygulamayı yenilemek için,

Telefonunuzda aplikasyon mağazasına giriş yapın
Arama kısmına Google Chrome yazarak programlamayı bulun
Eğer aplikasyon güncel değilse programlamayı güncelle yazısı çıkacaktır
Uygulamayı güncelleyerek son versiyona getirin

Google yapmış olduğu son bildirimde Google Chrome atma ve kapanma sorununu gidermek için bir güncelleme yayınladığını açıklamamıştır. Yazılım ve sistem hatasından dolayı ne olursa olsun programın güncel olması gerekmektedir.

Google Chrome Kendi Kendine Atıyor
Google chrome kendi kendisine kapanıyor dışarı atıyor çözümü ve çözüm önerileri arasından bulunan bir diğeri usul ise;

Sağ  köşede bulunan 3 nokta işaretine tıklayınız
Oluşturulan küçük sekmede bulunan Ayarlar sekmesine tıklayın
Oluşturulan yeni sayfa aşağı inerek Gelişmiş linkine tıklayın
Gelişmiş ayarlarda bulunan “Sıfırla ve Temizle” evresinde hem tarayıcı üstelik bilgisayarınızı paklayın
Bu şekilde sorun tamamıyla ortadan kalkacaktır.
Mesele devam ederse google chrome programını bilgisayardan kaldırıp tekrardan sıfırdan kurun

Sizlere bu yazımızda google chrome kendi kendisine kapanıyor dışarı atıyor çözümü ve çözümü ile ilgili veriler vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.