Google Chrome Kapanma ve Atma Problemi (ÇÖZÜLDÜ)

google chrome kapanma ve atma sorunu cozuldu 605b52aa229b8 Google Chrome Kapanma ve Atma Problemi (ÇÖZÜLDÜ)

Makalede Neler Var

Google Chrome Kendiliğinden Kapanıyor Dışarı AtıyorGoogle Chrome Kapanma SorunuGoogle Chrome Atma SorunuGoogle Chrome Kendi Kendine Atıyor
Google Chrome Kapanma Problemi ve Çözümü 2021; En fazlaca kullanılan web tarayıcılarından kabul edilen Chrome kapanma yada chrome’den atma problemi bir fazlaca kişinin yaşamış olduğu sorunlardan biridir. Google Chrome Kendiliğinden Kapanıyor problemi kimi vakit web tarayıcınıza yüklediğin bir eklenti sebep olurken kimi vakit de yazılımsal bir hatadan dolayı kaynaklanabilir.

Google Chrome Kendiliğinden Kapanıyor ve Google Chrome dışarı atıyor bilhassa mobil tarayıcıda fazla yaşanmaktadır. Bir fazlaca tarayıcı olmasına karşın hem süratli hemde kullanılış olması tercih sebeplerinin başlangıcında gelmektedir.
Sizlere bu yazımızda Google Chrome Kendiliğinden Kapanıyor ve Google Chrome dışarı atıyor problemi ve çözüm önerileri hakkında informasyon vermek isterim.

Google Chrome Kendiliğinden Kapanıyor Dışarı Atıyor
Hem bilgisayarda hem de telefonda sıkça kullandığımız tarayıcılardan kabul edilen Google Chrome kapanma ve Google Chrome atma problemi genel olarak rahat bir nedene bağlı olsa da kimi vakit virüs bulaşmasına bağlı olarak bu hatayı verebilir.
İşte Google Chrome kendiliğinden atma ve Google Chrome kendiliğinden kapanma sebepleri;

İnternet üstünden yüklenen gereksiz yazılımlar
Tarayıcıya virüs bulaşması
Tarayıcı üstünden gezinti meydana getirilen siteler
Google Chrome güncel olmaması

Bilhassa bazı siteler sitenize otomatikman dosya indirmeye emek harcanması sonucu yada Google Chrome güncel olmaması bu hataya niçin olur.

Google Chrome Kapanma Problemi
Eğer google chrome kapanma ve google chrome atma problemi yaşıyorsanız ilk yapmanız gereksinim duyulan yöntem uygulamayı silip tekrardan kurmaktır.
Google chrome uygulamasını telefondan silmek için sırayla ‘Denetim Masası’⟶’Proğram Ekle/Kaldır’⟶’Google Chrome’⟶’Kaldır’ adımlarını rakip ederek telefondan kaldırmanız gereklidir.
Google chrome telefondan kaldırdıktan sonrasında uygulama mağazasına giriş yaparak tekrardan kurmanız gereklidir. Bu sayede sorun ortadan kalkacaktır. Eğer sorun devam ederse aşağıdaki diğeri şekilleri deneyiniz.

Google Chrome Atma Problemi
Google Chrome sayfadan sürekli atıyor, Google Chrome sürekli dışarı atıyor, Google Chrome beni dışarı atıyor, Google Chrome girdiğimde beni dışarı atıyor diyorsanız bir diğeri çözüm önerisi ise;

Masaüstünde bulunan Google Chrome simgesinin üzerine gelip sağ tıklayarak özellikler linkine basınız
Oluşturulan menüden  ‘Kısayol’ kısmında bulunan ’Dosya Konumunu Aç’ linkine tıklayıp Google Chrome klasörüne ulaşıyoruz
Klasörde bulunan ‘debug’ isminde bir text dosyası sildiğinizde problem ortadan kalkacaktır.

Google Chrome sayfadan sürekli atıyor ve Google Chrome kendiliğinden kapanıyorsa telefonunuzda google chrome uygulamasını kaldırıp tekrardan oluşturmayı deneyebilirsiniz.
Ek olarak telefonunuzda bulunan google chrome uygulamasının güncel olmaması uygulamada bu hatayı almanıza niçin olacağı için kesinlikle uygulamayı güncellemelisiniz. Uygulamayı güncellemek için,

Telefonunuzda uygulama mağazasına giriş yapın
Arama kısmına Google Chrome yazarak uygulamayı bulun
Eğer uygulama güncel değilse uygulamayı güncelle yazısı çıkacaktır
Uygulamayı güncelleyerek son sürüme getirin

Google yapmış olduğu son açıklamada Google Chrome atma ve kapanma sorununu gidermek için bir güncelleme yayınladığını açıklamamıştır. Yazılım ve sistem hatasından dolayı kesinlikle uygulamanın güncel olması gereklidir.

Google Chrome Kendi Kendine Atıyor
Google chrome kendiliğinden kapanıyor dışarı atıyor problemi ve çözüm önerileri arasından bulunan bir diğeri yöntem ise;

Sağ  köşede bulunan 3 nokta işaretine tıklayınız
Oluşturulan küçük sekmede bulunan Ayarlar sekmesine tıklayın
Oluşturulan yeni sayfa aşağı inerek Gelişmiş linkine tıklayın
Gelişmiş ayarlarda bulunan “Sıfırla ve Temizle” kısmında hem tarayıcı hem de bilgisayarınızı paklayın
Bu şekilde sorun tamamen ortadan kalkacaktır.
Sorun devam ederse google chrome uygulamasını bilgisayardan kaldırıp tekrardan sıfırdan kurun

Sizlere bu yazımızda google chrome kendiliğinden kapanıyor dışarı atıyor problemi ve çözümü hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir