Gmail Outlook Ayarları – Resimli Ifade

Gmail ve Outlook. Her ikisi de bizlere parasız bir halde e-posta gönderimi elde eden ve e-posta almamıza yarayan görkemli uygulamalar. Bu her iki uygulamayı da birbiriyle bağdaştırarak ortak bir kullanım alanı içinde kullanabilir ve tek bir ekran üstünden her iki e-posta servisini parasız bir halde yönetebilirsiniz. Peki; ‘’Gmail, Outlook ayarları {nasıl} yapılır?’’ İşte sizlere açıklamalı anlatımı.
Teknoloji namına her iki uygulamanın da içinde benzersiz özellikler ve avantajlar yer almakta. Bu benzersiz özellikleri tek bir ekran üstünden denetim edebilir ve istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz. IMAP erişimi ve SMTP ayarları ile fazlaca kolay bir halde Gmail, Outlook kurulumu yapmış olup arzu ettiğiniz benzer biçimde e-posta servislerinizi denetim edebiliyorsunuz.
Her iki uygulamayı da aynı ekranda kullanabilmek için yapmanız ihtiyaç duyulan birkaç rahat işlem bulunmakta. Bu işlemler için en önce IMAP erişimine haiz olmanız gerekir ve SMTP ayarlarını muntazam bir halde yapmanız gerekir. IMAP erişimi ile Gmail iletilerinizi birden fazlaca cihazda okuyabilir ve yeni iletileri cevaplayabilirsiniz. Gerçek zamanlı bir halde senkronize edebileceğinizi Gmail’i bilgisayarınız üstünden açın. Ayarlar kısmına girin ve buradan tüm ayarları göster sekmesine tıklayın. Derhal peşinden oluşturulan ekran üstünden ‘’Yönlendirme ve POP/IMAP’’ sekmesine tıklayın. Yeniden oluşturulan sekme üstünde ‘’IMAP erişimi’’ diye bir bölüm içeriyor. Buradan ‘’IMAP’ı etkinleştir’’ diyerek etkinleştirme işlemini tamamlıyorsunuz. Ondan sonra da ‘’Değişimleri kaydet’’ diyerek sayfadan çıkış yapıyorsunuz. Outlook, Gmail imap ayarları bu şekilde yapılabilir ve kullanımı sağlanabilir.
Gmail Outlook Ayarları
Gmail outlook ayarları, Outlook’ta Gmail’i oluşturmak istiyorsanız , kullanabileceğiniz birkaç yöntem vardır. Outlook ve Gmail’i otomatikman kurabilir yada Gmail ve Outlook ayarlarını manuel olarak basitçe girebilirsiniz.
Dikkat! : Bu yazıdaki içerik ve adımlar Outlook 2019, Outlook 2018, Outlook 2013, Outlook 2010, Outlook 2016,  Outlook Mac ve Microsoft 365 kullanıcıları için geçerlidir.
Gmail ve Outlook Kurulum için IMAP’i Etkinleştirme
Gmail outlook kurulumu geçmeden ilkin, Gmail üstünde IMAP’i etkinleştirmeniz gerekir. Gmail hesabınıza giriş yapın ve şu adımları izleyin:

İlk olarak Gmail sayfasına girin. Sağ üst taraftan Ayarlar simgesine tıklayın. Oluşturulan pencerede, Tüm ayarları görüntüleyin. Butonuna tıklayın ve ikinci adıma geçin:

Oluşturulan sayfada Yönlendirme ve POP/IMAP sekmesini seçin.

IMAP erişimi bölümünden, IMAP’ı Etkinleştir‘i seçin.

Ekranın en altına gidin ve Değişimleri Kaydet’i seçin . Gmail outlook imap ayarları yaptıktan sonrasında Artık Gmail’i Outlook’a eklemeye hazırsınız.

Outlook’a Kolayca Gmail Hesabı {Nasıl} Eklenmiş olur?
Outlook a gmail kurma, Outlook’a yalnızca Gmail adresinizi ve şifrenizi eklerseniz, çoğu zaman öteki tüm ayarları otomatikman algılar.
Gmail Şifremi Unuttum – Ne Yapmalıyım?
Outlook programını çalıştırın. Sol üst taraftan sırasıyla şunları seçin: Dosya – Hesap Ayarları.

Oluşturulan pencerede E-posta kısmından Yeni butonuna tıklayın. Yeni Hesap Ekle penceresinden, Sunucu ayarlarını yada ek sunucu türlerini el ile yapılandır‘ı seçin ve İleri’ye tıklayın.

Sizden bir Hizmet Seçmenizi isteyecektir. Burada: İnternet E-posta kutucuğunu seçin ve İleri’ye tıklayın.

İnternet E-posta Ayarları penceresi açılacaktır. Buraya kendi bilgilerinizi yanlış yapmadan doldurun.

Burada dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bölgeler, Gelen posta sunucusu – Giden posta sunucusu (SMTP) – Kullanıcı Adı. Gelen ve Giden kısmına resimde yazanın aynısını yazın. Kullanıcı Adı kısmına tüm(örnek:[email protected]) e-posta adresini yazın.

Bilgilerinizi yazdıktan sonrasında Öteki Ayarlar butonuna tıklayın. Oluşturulan pencerede Giden Sunucusuna tıklayın ve Giden Sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor, kutucuğunu etken edin.

Gelişmiş sekmesine geçin ve resimde ki ayarların aynısını yapın.

Tamam’a tıklayın ve derhal sonrasında İleri’ye tıklayın.
Bu bölümde bir uyarı yada hata alırsanız Gmail hesabınızdan, Daha azca güvenli uygulama erişimi kısmından Erişimi Aç‘manız gerekiyor. Bu adımları takip edebilirsiniz: Hesap ayarları – Sol taraftan Güvenlik‘i seçin – Daha azca güvenli uygulama erişimi kısmını bulun ve Erişimi Açın.

Outlook Posta
Hotmail, Microsoft’un yeni e-posta hizmeti olan Outlook.com ile birleşmeden ilkin hesabınızda oturum açtığınızda, Windows Live giriş sayfası görünüyordu. Ana sayfadan gelen kutunuza kolayca giriş yapılıyordu. Outlook.com’un ortaya çıkmasıyla, gelen kutusuna erişim basitleştirildi ve artık direkt mail hesabınıza erişebiliyorsunuz.
outlook.live.com/owa/ yada → Outlook posta ← bağlantısına tıklayarak, giriş sayfasına girin, peşinden hesap bilgilerinizi girin ve Oturum Aç’a tıklayın. Gelen Kutusu, Gereksiz E-posta, Taslaklar… Klasörler sayfası saniyeler içinde açılacaktır.
Outlook Gmail Ayarları
Outlook gmail ayarları, Artık Outlook’ta Gmail’i kurduğunuza gore, Outlook içinde e-posta görüntüleyebilecek ve oluşturabileceksiniz, şu demek oluyor ki çevrimdışı erişime ve muhtemelen aşina olduğunuz bir e-posta ortamına haiz olacaksınız. E-postanızın tamamı programda mevcut olacaktır sadece Gmail’inize erişmek için Tarayıcı kullanmayı bırakmanız gerektiği anlamına gelmez; Outlook, erişmenin (gmail outlook giriş) başka bir yoludur.

Gmail Hesabı Outlook Hesabına {Nasıl} Bağlanır?

Outlook’u Gmail ile çalışacak şekilde yapılandırmadan ilkin, Gmail’i Outlook ile çalışacak şekilde yapılandırmanız gerekir. Bunu yapmak için, Gmail hesabınız da IMAP protokolünü etkinleştirmelisiniz. İşte sırasıyla adımlar:

Gmail Hesabı Outlook Hesabına {Nasıl} Bağlanır Resimli?

Resimli ifade için oturumac.co sitesini ziyaret edininiz.

Yazı İçeriği

Gmail Outlook AyarlarıGmail ve Outlook Kurulum için IMAP’i EtkinleştirmeOutlook’a Kolayca Gmail Hesabı {Nasıl} Eklenmiş olur?Outlook PostaOutlook Gmail AyarlarıGmail Hesabı Outlook Hesabına {Nasıl} Bağlanır?Gmail Hesabı Outlook Hesabına {Nasıl} Bağlanır Resimli?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.