Format {nasıl} atılır ? (Windows 10)

Windows 10 işletim sistemine format atmak için sıfırlama hususi durumunu kullanmanız kafi olacaktır.Sıfırlama özelliği yardımıyla Windows 10 işletim sisteminin kurulum sürücüsüne doğrusu USB,DVD benzer biçimde aygıtlara ihtiyacınız olmayacaktır.

Windows 10 işletim sistemini sıfırlayarak mahalli diskteki tüm verileri silebilir yada kişisel dosyalarınızı koruyacak şekilde bilgisayarınızı sıfırlayabilirsiniz.Sıfırlama (format) işleminin yapılması için şu adımları sırasıyla uygulayınız…
 
Şu yayınlar işinize yarayabilir…
 
> BIOS nedir ? Hangi tuş ile açılır ?
> BIOS arayüzünde kurulum USB sürücüsüne öncelik atılamaması çözümü
> BIOS ekranının açılmaması çözümü ve çözümü

> BIOS arayüzü şifresini sıfırlama yöntemi

 

1.ADIM Başlat menüsünde,klavyenin sol altındaki shift tuşuna basılı tutarak Tekrardan Başlat‘a tıklayın.”Lütfen bekleyiniz” yazısından sonrasında karşınıza mavi bir pencere açılacak.

1.ADIM Mesele Gider‘e tıklayın.

1.ADIMBu bilgisayarı sıfırla seçeneğine tıklayın.

1.ADIM Eğer kişisel verilerinizin silinmesini istemiyorsanız Dosyalarımı sakla,mahalli diskin tamamı silinecek şekilde sıfırlama işleminin yapılmasını istiyorsanız Her şeyi kaldır seçeneğine tıklayın.
Kişisel verilerinizin bir USB aygıtında yedekleyip Her şeyi kaldır seçeneğine tıklayarak sıfırlama işlemini gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

1.ADIM Sıfırlanacak hesabı seçin.

1.ADIM Sıfırlama işlemini onaylamak için Sıfırla butonuna tıklayın.Bu butona tıkladıktan sonrasında sıfırlama işlemi başlayacaktır.Sıfırlama işlemi yapılırken bilgisayarınızın prize takılı olduğundan ve şarj edildiğinden güvenli olun.

1.ADIM Sıfırlama (format) işlemi gerçekleştirilirken bilgisayarınız kendiliğinden birkaç kez tekrardan başlatılabilir.

✔️ Sıfırlama işleminin sonucunda bilgisayarınız yapınak ayarlarına dönmüş durumda olacaktır.

 

Post Views:
406

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.