Findquide.com {nasıl} kaldırılır (Virüs temizleme kılavuzu)

Microsoft Windows Denetim Masası’nı kullanarak Findquide.com ile ilişkili yazılımı kaldırın

El ile tarayıcı korsanının kaldırılması için ilk yöntem, MS Windows “Denetim Masası”na ve arkasından “Bir programı kaldır” konsoluna girmektir. Kişisel bilgisayarınızdaki uygulamalar listesine bir göz atın ve şüpheli ve bilinmeyen programlar olup olmadığına bakın. Herhangi birini görürseniz, bu tarz şeyleri kaldırmanız gerekir. Doğal ki, bunu yapmadan ilkin, programla ilgili ayrıntıları bulmak için bir İnternet araması yapabilirsiniz. Potansiyel olarak istenmeyen bir program, reklam yazılımı yada fena amaçlı yazılımsa, muhtemelen bunu söyleyen bilgiler bulacaksınız.

 • ‘Denetim Masası’ açıldıktan sonrasında, aşağıdaki örnekte gösterildiği benzer biçimde Programlar kategorisi altındaki ‘Program kaldır’ bağlantısına basın.
 • Yüklü yazılımlar listesine dikkatlice göz atın ve tüm şüpheli ve bilinmeyen yazılımlardan kurtulun. ‘Yüklü programlar’ı tıklamanızı ve hatta tüm yüklü uygulamaları tarihe bakılırsa sıralamanızı tavsiye ederiz. Findquide.com’a yada öteki ihtimaller içinde istenmeyen uygulamalara (PUA) izleyeceği yolu göstermeye yol açan korsan olabilecek şüpheli bir şey bulduğunuzda, bu uygulamayı seçin ve pencerenin üst kısmındaki ‘Kaldır’a basın

Findquide.com’u Google Chrome’dan kaldırın

İlk ilkin Chrome’u başlatın. Arkasından, üç nokta ( chrome menu btn Findquide.com {nasıl} kaldırılır (Virüs temizleme kılavuzu)) şeklindeki düğmeye basın.

Chrome menüsünü açacaktır. Öteki Araçlar’ı seçin, arkasından Uzantılar’ı tıklayın. Yüklü uzantılar listesine dikkatlice göz atın ve tüm bilinmeyen ve şüpheli eklentilerden kurtulun.

AdwCleaner ile Findquide.com’u otomatikman kaldırın

AdwCleaner’ı ücretsiz bir şekilde indirebilir ve kullanabilirsiniz. Bu fena amaçlı yazılımdan koruma destek programı, sistem ayarları ve web tarayıcı uzantılarıyla beraber PC sisteminizdeki tüm Windows kayıt defteri girdilerini ve dosyalarını tarar. Findquide.com’a yönlendirmelerden görevli herhangi bir fena amaçlı yazılım, reklam yazılımı yada fena amaçlı eklenti bulursa, AdwCleaner bu tarz şeyleri kişisel bilgisayarınızdan tamamen kaldıracaktır.

 1. AdwCleaner’ı yüklemek basittir. Ilk olarak aşağıdaki bağlantıdan AdwCleaner’ı indirmeniz gerekecek. Masaüstünüze kaydedin.
  AdwCleaner bağlantısını indirin
 2. Dosya konumunu Masaüstü olarak seçin ve arkasından Kaydet’e tıklayın.
 3. İndirme işlemi tamamlandıktan sonrasında AdwCleaner’ı çalıştırın, adwcleaner_xxx.exe dosyasına çift tıklayın.
 4. “Kullanıcı Hesabı Denetimi” istenirse, devam etmek için Evet’i tıklayın.
 5. “Kullanım Koşullarını” okuyun ve Kabul Et’e basın.
 6. AdwCleaner penceresinde, tarayıcı ayarlarınızı Findquide.com olarak değiştirmekten görevli korsan enfeksiyonu için bu araçla bir sistem taraması yapmak suretiyle “Tara” düğmesine tıklayın. AdwCleaner programı tarama yaparken, tehdit olarak tanımladığı nesnelerin sayısını görebilirsiniz.
 7. Tarama tamamlandığında, AdwCleaner istenmeyen ve ‘reklam destekli’ yazılımların bir listesini oluşturacaktır. Tüm tehditleri kaldırmak için “Temizle” ye tıklamanız yeterlidir. AdwCleaner makinenizi tekrardan başlatmanızı isterse, “Tamam”a tıklayın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top