Feysbuk Hesabım Kapatıldı Ne Yapabilirim?

facebook hesabim kapatildi ne yapabilirim 6015f06ae7b14 Feysbuk Hesabım Kapatıldı Ne Yapabilirim?

Feysbuk Hesabım Kapatıldı Ne Yapabilirim?
Kategori: Instagram Keşfet

PaylaşTweetle

İçindekiler1 Feysbuk Hakkında Genel Bilgiler1.1 Feysbuk Hesabım Kapatıldı Problemininin Nedenleri1.2 Feysbuk Hesabı Gene Açılır Mı?1.3 Feysbuk Hesapları Gene Iyi mi Açılır?1.4 Feysbuk Tarafınca Hesaplar Yanlışlıkla Kapatılır Mı?1.5 Feysbuk Hesaplarının Kapatılmaması İçin Yapılması Gerekenler
Toplumsal medya platformlarından bir tanesi olan Feysbuk devletimizde oldukça çok tercih edilmektedir. Feysbuk hesabım kapatıldı problemi da buna bağlı olarak fazlaca görülmekte ve insanoğlu bu probleminin çözümü için değişik yollara başvurmaktadır. Çözümün etkili bir halde sağlanabilmesi için ilk olarak hesabın niçin kapatıldığını tespit edilmesi ve buna bakılırsa bir yol izlenmesi oldukça önemlidir. Aksi takdirde yapılacak işlemler süre kaybından başka hiçbir şeye yaramayacaktır.
Dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı olan Feysbuk’un ülkemizdeki kullanıcı sayısı ise 4 milyon civarındadır. Bu kadar yoğun bir halde kullanılmasının değişik sebepleri olsa da insanoğlu bu platform içinde süre geçirmeyi fazlasıyla sevmektedir. Bazı kişiler Feysbuk hesaplarını düzgüsel bir amaç için doğrusu eğlence ya da bilgilenme için kullanırken bazı kişiler ise düzgüsel olmayan şekillerde o platformu kullanmaktadır. Düzgüsel olmayan davranışları Feysbuk tarafınca algılandığında hesaplar kısa süre içinde kapatılmakta ve insanların platform içinde keyifli süre geçirmesini sağlanmaktadır.
Feysbuk Hakkında Genel Bilgiler
İnternet teknolojisinin insanların hayatına tesirinin en önemli yansımalarından bir tanesi olan asla şüphesiz ki toplumsal medya platformlarıdır. Bu platformların ilki olan Feysbuk, dünya genelinde oldukça süratli bir halde yayılmış ve kullanıcı sayısı tahmin edilenden daha acil 1 milyar barajını açmıştır. Bu başarının değişik sebepleri olsa da insanların sanal ortamda kendilerini daha rahat hissetmesi ve ifade etmesi oldukça etkili olmuştur.
Feysbuk olan ilginin her geçen gün daha da artması, platform içinde bazı kurallarının oluşturulması ile neticelenmiştir. Buradaki temel hedefin kullananların keyifli bir süre geçirmesi ve kötü niyetli insanların tacizlerinden korunmasıdır. Feysbuk hesabım kapatıldı problemininin temel sebebi de bu olup hastalık veren kullananların engellenmesi temel hedeftir.
Gelişen teknoloji ile birlikte Feysbuk’ta sürekli gelişim göstermekte ve kullanıcılarına yeni özellikler sağlamaktadır. Bu özelliklerle birlikte kullandığı sayfa daha da artmakta ve böylelikle düzeni sağlamak için extra kurallar konulmaktadır. Gerçek hayatta olduğu şeklinde sanal ortamda da kötü insanoğlu bulunmakta ve bu insanoğlu diğeri insanlara hastalık vermek de ya da onları kandırarak zarara uygulamalarına niçin olmaktadır. İnsanın olduğu her yerde kuralların konulması adeta bir zorunluluk haline geldiği için söz mevzusu durum sanal ortamda da aynı şekilde geçerlidir. Konulmuş olan kurallar yardımıyla Feysbuk içindeki insanoğlu oldukça daha rahat bir halde süre geçirmekte ve değişik kişilerin tacizlerinden kolaylıkla kurtulmaktadır.
Feysbuk Hesabım Kapatıldı Problemininin Sebepleri
Kullanıcılar tarafınca sık sık dile getirilen ve çözülmeye çalışılan Feysbuk hesabım kapatıldı problemi, değişik nedenlerden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Probleminin çözümü için bu sebeplerin net bir halde ortaya konulması ve çözüm yollarının da buna bakılırsa geliştirilmesi gerekir. Aksi durumda atılacak olan adımlar yanlış olacak bir anlamda boşa kürek çekilmiş olunacaktır.
Feysbuk hesaplarının kapatılması sebepleri genel olarak her türlü yasadışı ya da düzgüsel olmayan işlemler şeklinde ifade edilebilir. Feysbuk oyunlarında yapılacak olan hileler, diğeri kullanıcıları tehdit ve rahatsız etme etme, müstehcen görüntüleri paylaşma ve benzeri nedenler Feysbuk tarafınca kapatılma ile sonuçlanmaktadır. Dolayısıyla da çözüm yollarının buna bakılırsa aranması oldukça önemlidir.
Feysbuk tarafınca hesap kapatılma sebepleri olarak aşağıdaki maddeler sayılabilir:

Gerçek olmayan isimle hesap açılması
Telif hakkı olan müzik ya da video paylaşımı
Değişik nedenlerden dolayı Feysbuk tarafınca uyarılan kullananların aynı davranışı sergilemeye devam etmesi
Feysbuk tarafınca konulmuş olan kurallara uygun olmayan içeriklerin ısrarla paylaşılmaya devam edilmesi
Genel etik kurallara uygun olmayan davranışlar
Diğeri kullanıcılara hastalık veren rahatsız etme, tehdit, sövgü ve benzeri davranışlar

READ  Markanızı Büyütecek Instagram Pazarlama TüyolarıYukarıda yer edinen maddeleri incelendiğinde genel manada diğeri insanlara hastalık veren hareketler bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Burada Feysbuk’unu temel hedefi insanların keyifli bir halde toplumsal medya platformu içinde süre geçirmesi ve bunu yaparken de herhangi bir kişinin saldırısına maruz kalmamasıdır. Böylelikle insanları uygulama içinde daha oldukca süre geçirecek ve bu daha Feysbuk için extra gelirler anlamına gelecektir.
Çözüm yolları alınırken dikkat edilmesi gereksinim duyulan hususların başlangıcında kapatılma sebebi tam olarak bilinmese de bu nedenin ortadan kaldırılması gelmektedir. Örnek vermek gerekir ise Feysbuk tarafınca hesabın kapatılma sebebi feyk kullanıcı adı olmasına karşın insanoğlu bunu bilmeden paylaşımlarına düzenleme yoluna giderek hesaplarını kurtarmaya emek vermesi boş bir çabadan öteye gitmeyecektir. Böylece meydana getirilen tüm emek harcamalar havada duracak ve hesaplar kesinlikle açılmayacaktır. Feysbuk hesabım kapatıldı sorununa bu açıdan bakılması sorunum kısa sürede çözülmesi adına son aşama önemlidir.
Feysbuk Hesabı Gene Açılır Mı?
Feysbuk tarafınca kapatılan hesapların tekrardan açılması mümkündür fakat zannedildiği kadar kolay bir işlem kesinlikle değildir. Toplumsal medya platformu olan Feysbuk, bir hesabı kapatmadan ilkin kapatılma sebeplerinin kati olarak gerçekleştiğine güvenli olmakta ve bu aşamadan sonrasında kapatma işlemini uygulamaktadır. Özetlemek gerekirse Feysbuk hesapları öylesine gerçek olmayan sebeplerden dolayı kesinlikle kapatmamakta ve kati bulunduğunu düşündüğü durumlarda bu yönteme başvurmaktadır. Fakat ara sıra Feysbuk tarafınca da hatalar yapılmakta alakasız olan hesapların kapatılması söz mevzusu olmaktadır. Bu şekilde durumlarda lüzumlu adımlar atıldığında Feysbuk hesabım kapatıldı diyen kişilerin hesapları kısa sürede tekrardan etken hale gelmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki atılacak adımlar son aşama önemlidir. Özetlemek gerekirse kişiler haklı dahi olsa atacakları yanlış adımlar neticesinde hesapları açılmayabilir. Yukarıda da birkaç kez tekrarlanmasına rağmen burada tekrardan ifade edilmesi yararlı olan husus, hesapların kapatılması sebebinin net olarak bilinmesi ve lüzumlu çalışmaların da buna bakılırsa yapılmasıdır.
Feysbuk Hesapları Gene Iyi mi Açılır?
Feysbuk hesabım kapatıldı diyen kişi, hesabını açtırmak için gene Feysbuk tarafınca oluşturulan yöntemi kullanmak zorundadır. Fakat burada bilinmesi gereksinim duyulan oldukça önemli bir detay vardır. Ilk olarak Feysbuk tarafınca kapatılma sebebi olarak gösterilen sebeplerin doğru olmadığı kanıtlama edilmelidir. Örnek vermek gerekir ise Feysbuk bir hesabı feyk kullanıcı adı sebebi ile kapatmış ise bunun doğru olmadığını kanıtlama için kişinin hesapta yazan isme haiz bulunduğunu bir halde ispatı gerekir. Aksi durumda atılacak olan adımlar neticesinde hesabını açılması söz mevzusu dahi olmayacaktır. Buna bağlı olarak insanların öncelikleri niçin hesaplarının kapatıldığını öğrenmesi ve sonrasında da uygun olan adımları izleyerek iftarını açmak için bir çaba içine girmesi gerekmektedir.
Feysbuk tarafınca kapatılan hesapların tekrardan açılması için atılması gereksinim duyulan adımlar şu şekilde sıralanabilir:

Kullananların ilk olarak Feysbuk tarafınca oluşturulan yardım sayfasına giriş yapması gerekir. Bu sayfanın adresi şu şekildedir https://www.Feysbuk.com/help/contact/260749603972907
Yukarıda verilen bağlantıya tıklandığında süre Feysbuk tarafınca kapatılan hesapların açılması için lüzumlu olan forma ulaşılacaktır.
Sonrasında formu eksiksiz bir halde doldurulmalı ve Feysbuk’a gönderilmelidir.

Şekil incelendiğinde kişisel bilgilerin olduğu da görülecektir. Kapatılma nedenine bağlı olarak Feysbuk kişilerden kimlik fotokopisi niçin yüzünü daha isteyebilmektedir.
Yukarıdaki adımlar eksiksiz bir halde uygulandığında Feysbuk tarafınca meydana getirilen müracaat dikkate alınacak ve kapatılma sebebinin doğru olup olmadığı tekrardan ulaştırılacaktır. Bu işlemleri kimi vakit iki gönül kimi vakit ise 10 gün sürebilir. Dolayısıyla da kullananların bu aşamadan sonrasında beklemekten başka yapabilecekleri hiçbir şey yoktur. Feysbuk tarafınca lüzumlu değerlendirmeler yapılacak ve Feysbuk hesabım kapatıldı diyen kişilerin talepleri alınarak hesapları ya tekrardan geri açılacak ya da kapalı kalmaya devam edecektir.
Feysbuk tarafınca izlenen politikalar süre içinde farklılık gösterse de genel manada kullananların platform içinde rahat bir halde kendilerini ifade edebilmeleri ve özgürce istedikleri yasal işlemleri gerçekleştirilebilmeleri yönündedir. Bundan dolayı konulmuş olan kurallar sürekli olarak güncellenmekte ve en görkemli aranmaktadır. Feysbuk hesabım kapatıldı diyen kişilerin de bu kurallara riayet etmesi ve diğeri insanları rahatsız etmemesi oldukça önemlidir. Unutulmamalıdır ki doğru olmayan bir davranış meydana vardığında Feysbuk bunu kesinlikle affetmemek de ve genel manada kapatılan hesapları tekrardan açmamaktadır.
READ  Instagram hesap dondurma iyi mi yapılır?Feysbuk kullanıcıları için hesapları oldukça büyük önem arz eder. Bu sebeple hesaplarında yer edinen arkadaşları, fotoğrafları ve diğeri unsurlar yeni oluşturulan hesapta olmayacak ve hesaplarına eski konumlarına getirmeleri için oldukça ciddi bir süre harcamaları gerekecektir. Bundan dolayı da kullanıcılar hesaplarına kaybettiklerinde yeni bir hesap açmak yerine ilk olarak kapatılan hesaplarını tekrardan açtırmak için bir ekip işlemler yapmakta ve Feysbuk tarafınca oluşturulan formları kullanarak talepte bulunmaktadır. Talepte bulunurken atılacak adımların doğru olması kapatılma sebebi mutlak surette yanlış olması halinde meydana getirilen müracaat pozitif yönde bir halde neticelenecektir. Bunun haricinde gerçek olmayan müracaat formu Feysbuk tarafınca kabul edilmeyecek ve kapatılan hesapların açılması da tekrardan söz mevzusu olmayacaktır.
Feysbuk Tarafınca Hesaplar Yanlışlıkla Kapatılır Mı?
Feysbuk hesabım kapatıldı diyen kişiler, bir çok vakit kapatılma sebeplerini net olarak bilinmemektedir. Feysbuk bunun yerine genel olarak ifadeler kullanmakta ve kişilere bu şekilde bildirimler yapılmaktadır. İnsanlar da ondan dolayı kapatılma sebebini tam olarak bilmez ve yanlışlık bulunduğunu düşünürler.
Yukarıda da anlatılmış olduğu şeklinde Feysbuk tarafınca meydana getirilen kapatılma işlemi bir çok vakit ciddi bir araştırma sonunda gerçekleşir ve buna bağlı olarak da hata payının düşük olduğu söylenebilir. Fakat Feysbuk un yapmış olduğu her işlemin doğru bulunduğunu söylemek maalesef ki yanlış olacaktır. Bu sebeple ara sıra meydana getirilen hatalar ciddi şekilde kullanıcılarını mağdur edebilmektedir.
Feysbuk tarafınca meydana getirilen kapatılma işlemlerinin yanlış olma ihtimaline karşı insanların ilk olarak ciddi bir araştırma yapması ve hesaplarının niçin kapatılmış olabileceğini Feysbuk’a formlar aracılığı ile sorması gerekir. Bu aşamadan sonrasında hesapların haklı bir nedenden dolayı mı yoksa alakasız bir durumdan dolayı kapatıldı ortaya çıkar. Bu aşamadan sonrasında ise kullanıcılar yapacakları müracaat ile hesaplarına tekrardan kurtarabilirler.
Feysbuk Hesaplarının Kapatılmaması İçin Yapılması Gerekenler
Toplumsal medya platformlarına ilişik hesapların insanoğlu için önemi son aşama büyüktür. Bu sebeple mevzusu hesaplar süre içinde oluşmakta ve içinde yer edinen unsurlar ile oldukça önemli bir hale gelmektedir. Öyleki ki bazı hesapların oluşması bir kaç yılı bulmakta ve bu hesapların kapatılması durumunda insanoğlu ciddi bir yıkım yaşamaktadır. Buna bağlı olarak insanların hesaplarının kapatılmaması için yapması gereksinim duyulan bazı kolay işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerden ilki diğeri kullananların rahatsız edilmemesidir. Diğeri kullananların rahatsız edilmesi durumunda Feysbuk tarafınca hesap tespit edilmiş olduğu anda kapatılacaktır. Ek olarak verilecek olan rahatsızlığa bağlı olarak diğeri kullanıcılar yakınma oluşturabilir ve bu da kapatılma sebebi olarak Feysbuk tarafınca görülmektedir. Dolayısıyla diğeri kullanıcılar ile olan birlikteliğin kesinlikle sorunsuz olması oldukça önemlidir.
Feysbuk hesabım kapatıldı problemi yaşamak istemeyen kişilerin dikkat etmesi gereksinim duyulan hususlardan bir tanesi de kullanıcı isimlerinin gerçek olmasına dikkat etmeleridir. Feysbuk tarafınca her ne kadar bu hususa oldukça çok önem verilmesi de yapılacak olan şikayetlere bağlı olarak hesapların bu nedenden dolayı kapatılması söz mevzusu olabilir. Bu aşamadan sonrasında ise kişiler kullanmış oldukları gerçek adları Feysbuk’a bildirseler daha iyi hesaplarının açılmama ihtimali vardır. Bu durum ise uzun zamandan beri oluşturulan hesaplarım kolay bir nedenden dolayı kaybedilmesiyle neticelenecektir.

Bundan önceki instagram destek yazımızda Instagram’da Youtube Videosu Paylaşma hakkında informasyon vermektedir.
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Önceki yazı
Instagram’da Youtube Videosu Paylaşma

Sonraki yazı
Instagram Business Hesapları Iyi mi Açılır Ayrıcalıkları Neler?

Toplumsal Medya Uzmanı

Daha oldukca yazı görüntüle

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın Cevabı iptal etE-posta hesabınız yayımlanmayacak. Lüzumlu alanlar * ile işaretlenmişlerdir
Yorum

İsim*

E-posta*

Web Sitesi

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak suretiyle adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir