Sponsorlu Bağlantılar

 

Anasayfa

kredi
Faturalı Hatta Kredi – En Kolay Yöntem 2021

Faturalı Hatta Kredi – En Kolay Yöntem 2021

2021 yılında faturalı hatta kredi nasıl alınır sorusuna bu sayfadan yanıt alabilirsiniz. İşte en kolay yöntemle faturalı hat üzerine kredi almak.

 

Bankalarda kredi notu düşük olan veya sicili bozuk olan kişiler kredi çekmekte zorluk çekiyorlar. Bundan dolayı, bankalarda kredi alamayan kişiler için alternatif para bulma yolları arasında yer alan faturalı hatta kredi konusunu sizler için araştırdık. Bu sayfada yer alan bilgileri inceleyerek faturalı hat üzerine nakit nasıl alabileceğinizi tek tek anlattık.

Faturalı Hatlara Kredi 2021
Son zamanlarda en çok araştırılan ve merak edilen konulardan birisi de faturalı hat üzerine kredi almaktır. Peki faturalı hattınız üzerine kredi nasıl kullanabilirsiniz? Eğer en az 3 ay devamlı kullanmış olduğunuz faturalı bir hattınız varsa, bu hattınız üzerine siz de çok kolay bir yöntemle kredi kullanabilirsiniz. Bunun en kolay yöntemini ve bu yöntemi nasıl kullanacağınızı aşağıda maddeler halinde sizler için sıraladık.

 

Faturalı Hatta Kredi Nedir?

Özellikle kredi puanının düşük olmasından veya sicilinin kötü olmasından, gelir belgesinin olmamasından dolayı bankadan kredi almakta güçlük çekenlerin başvurduğu faturalı hat üzerine kredi yömtemi, pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu yöntem şu şekilde işlemektedir; Kullanmış olduğunuz faturalı hat operatörünüze giderek cihaz sorgulaması yaptırıyorsunuz. Hattınızın üzerine tanımlanan ve 12 ay taksite bölünen bir cep telefonunu alarak cihazı kutusunu açmadan bir tanıdığınıza veya bir telefoncuya satarak nakite çeviriyorsunuz. Sonrasında ise aylık ödemelerinizi 12 taksit olarak hattınız üzerinden ödemeye devam ediyorsunuz. Ayrıca aldığınız cihazı Letgo.com, Sahibinden veya diğer ilan sitelerinden satabileceğiniz gibi, Facebook Marketplace ilan sitesine ilana katarak da satışını yapabilirsiniz.

 

 

#Fatulalı Hat Üzerine Kredi Nasıl Alınır?

 

Bayiden Faturalı Hat Üzerine Kredi Almak

İlk yöntem, eğer operatörünüz hangisi ise, bu operatörün bayisini ziyaret ediyoruz. Eğer Turkcell hattınız varsa Turkcell bayisine giderek hat üzerine telefon almak istediğinizi ve taksit yapılıp yapılmayacağını sorunuz. Puan sorgulaması yaptırdıktan sonra satış danışmanları hangi cihazı alabileceğinizi, kaç taksit yapıldığını, cihaz ücretini size söyleyecektir. Cihazın piyasa değer karşılaştırmasını ilan sitelerinden yaparak sıfır değerinin biraz altında satacağınızı düşünerek bir hesaplama yapınız. Örnek olarak İphone 11 Pro Max cihazı eğer 13 Bin TL gibi bir ücretle, 12 ay taksitle alırsanız, bu cihazı kutusunu açmadan 11 Bin TL gibi fiyat bandından satmanız olasıdır. Bunun hesaplamasını ve araştırmasını yaparak ne kadar zarar edeceğinizi, bu paranın işinizi görüp görmeyeceğini hesaplayabilirsiniz. Ayrıca cihaz sorgulaması yaptırdıktan sonra bir telefoncuya giderek sıfır telefon alacağınızı, bu telefonu kutusunu açmadan ne kadar alabileceklerini sorun. Böylece cihazı en ölü fiyatına ne kadara satabileceğinizi hemen öğrenebilirsiniz.

 

Son zamanlarda “fatualı hat üzerine kredi veriyorum”, “faturalı hatlara nakit” gibi reklamlar internet sitelerinde yaygınlık göstermektedir. Bundan dolayı kişilerin dolandırılmasını önlemek ve bu işin nasıl yapıldığını tek bir sayfada anlatmak amacıyla bu sayfamızı oluşturduk. Bir çok kötü niyetli kişi internete reklam vererek bu tür kişilerin dolandırılması amacıyla yasa dışı yöntemlere başvurmaktadır. Lütfen, bu tür kişilerle irtibatta olmayınız ve “komisyon” “ön ödeme” adı altında para isterlerse kesinlikle para yollamayınız.

 

EN KOLAY YOLDAN FATURALI HATTA KREDİ

Yukarıda da anlattığımız gibi faturalı hatlara kredi veren yerlerden daha çok, sizin de bir danışmana ihtiyacınız olmadan bu işi yaparak nakit elde edebilirsiniz. Şöyle düşünelim, bir bankadan 10 Bin TL gibi bir kredi çektiğimizde 3.500 TL gibi bir parayı “faiz” adı altında bankaya vermek zorunda kalıyoruz. Eğer siz de bir telefon alıp bunu sıfır fiyatının altında bir kişiye veya telefoncuya satarsanız, aradaki zararınızı da faiz verdim olarak hesaplayabilirsiniz. Yani bankadan kredi çekmekle taksitle telefon alıp satmanın hiçbir farkı bulunmamaktadır. Ayrıca ticari kredi kartınız varsa bu yöntemi kullanarak uğraşmak yerine kredi kartınız üzerine 12 ay taksitli olarak istediğiniz mağazadan telefon alıp, yine bu telefonu kutusunu açmadan satarak yine nakit elde edebilirsiniz.

 

İlgili sayfa: Kredi Kartına Taksitle Telefon

 

 

Turkcell Faturalı Hatta Kredi

Turkcell operatörün faturalı hattını kullanan kişiler, en az 3 ay faturasını düzenli ödedikten sonra kolaylıkla fatura üzerine kredi çekebilir. Bu yöntem yukarıda anlatılsa da yine de kısaca bahsedeceğiz. En yakın Turkcell yetkili bayisine giderek fatura üzerine cihaz (telefon) almak istediğinizi belirtin. Müşteri temsilcisi sizin puanınızı sorguladıktan sonra fatura üzerine hangi telefonları alabileceğinizi ve ödeme şartlarını belirtecektir. Size uyan telefonu alarak kutusunu açmadan farklı bir telefon bayisine ya da şahısa satabilir ve hemen nakit elde edebilirsiniz.

 

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Siz de Vodafone faturalı hat sahibiyseniz ve faturalarınızı düzenli ve zamanında ödüyorsanız en yakın Vodafone bayisine giderek faturanız üzerine telefon satın alabilirsiniz. Ayrıca Vodafone müşteri temsilcisini arayarak da cihaz sorgulaması yaptırarak hangi telefonları faturanız üzerine satın alabileceğinizi hemen öğrenebilirsiniz.

 

Türk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Avea yani Türk Telekom faturalı hat sahipleri de bu yöntemden kolaylıkla faydalanabilir. Siz de hemen Turk Telekom müşteri hizmetleri numarasını arayarak cihaz sorgulaması yaptırabilir ve faturanız üzerine telefon alarak bu telefonu satıp nakit elde edebilirsiniz. Bu yöntem ile aynı bankadan kredi kullanmış gibi olacaksınız. Ayrıca en yakın Türk Telekom bayilerini ziyaret ederek de cihaz sorgulaması yaptırabilir ve faturanız üzerine hangi cihazları alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Ayrıca banka dışında kredi veren firmalar sayfamıza bakarak banka dışında nerelerden kredi alabileceğinizi de 2021 yılında öğrenebilirsiniz.

 

 

Bilmeniz Gereken Önemli Noktalar:

Ödeme durumu olmayan kişiler için alınması gereken bir kredi türü değildir. Eğer fatura bedeli, aylık ödeme planınızı geçmiyorsa ve bütçenizi sarsmıyorsa bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Fatura üzerine alınacak cihazın satılması, telefonu alacak kişinin kararına bağlıdır.

Alınan cihazların belli bir sürede satılması yada satılmaması ile ilgili bir durum söz konusu değildir. Bununla ilgili operatörden yada telefon bayisinden herhangi bir hak iddia edemezsiniz.

Telefonunuzu satacaksanız, 2. el alım satımı için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün belirlediği cihaz alım satım belgesi doldurulmalı veya kimlik fotokopisi alınarak cihazın imeisi yazılarak bu cihazın şu kişiye satıldığı açık şekilde belirtilip imzalanmalıdır.

Faturalı hatta kredi veren birçok aracı kişi (firma değil) bulunmaktadır. Bu kişiler genellikle ön ödeme adı altında kredi çekmek isteyen kişilerden para istemektedir. Sizlere uyarımız bu kişilere kişisel bilgilerinizi vermeyiniz, ön ödeme göndermeyiniz. Bu kişiler açık şekilde dolandırıcılık yaparak insanların hakkına geçmektedir.

Faturalı hat üzerine kredi kullanmak için en güvenilir yer operatör bayinizdir. Siz de Turkcell hat kullanıyorsanız Turkcell bayisine giderek cihaz satın alabilir, cihazı faturanız üzerine taksit yaptırabilir ve cihazın satışını yaparak nakit elde edebilirsiniz.

 

Bu Yöntem Dışında Para Bulma Yolları Nelerdir?

Bu sayfada yer alan yöntem tabii ki de bankalardan kredi çekemeyen veya bankadan kredi çekmek istemeyen kişilerin “acil para” bulabilmesi için kullanılmaktadır. Bu işin herhangi bir yasal olmayan yönü bulunmamaktadır ki zaten biz kredibankalar.com olarak yasal olmayan hiçbir işi önermemekteyiz. Faturalı hat üzerine kredi almak yerine siz de farklı acil para bulma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Acil kredi lazım sayfamızda anlatılan gibi beyaz eşya alabilir, televizyon ve diğer elektronik aletleri taksitli alabilir ve nakite çevirebilirsiniz. Bu ve buna benzer birçok farklı para bulma yolları da bulunmaktadır.

 

 

Kredi kartlarına taksitle telefon yasağının olması ile birlikte, faturalı hatta kredi almak son zamanlarda yaygınlaştı. Bununla beraber faturalı hat üzerine kredi almak istiyorsanız, bunu operatörünüzün belirlediği vade seçeneklerine göre değerlendirebilirsiniz. Günümüzde en fazla 12 ay vade ile faturalı hat üzerine kredi alabilirsiniz.

 

BUNLARI DA İNCELEYİN:

Senetle Kredi

Telefon kredisi

Faizsiz kredi veren bankalar

 

ETİKETLER

faturalı hatta kredifaturalı hatta kredi başvurusu

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum Yap:

Yorumlar
5 yorum yapılmış

Ali Türk
Faturalı hatta kredi başvurusu yapmak istiyorum.
2020-08-19 22:31:19 –

Mehmet uzundayı
türk telekom
2019-03-20 13:05:58 –

mustafa çiçek
para
2019-03-04 10:26:48 –

abdullah fener
kiredi kullanmak
2018-12-22 00:53:46 –

Özgür AKBALIK
si̇tenize reklam vermek istiyoruz
2018-10-25 11:06:43 –

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir