Ana Sayfa > Genel > Facebook iş ilanları için de zirveye oynuyor

Facebook iş ilanları için de zirveye oynuyor

Facebook yeni özelliği ‘Jobs’ ile firmaların kendi sayfalarından iş ilanları paylaşmalarına izin verecek. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Facebook, Messenger’ı kullanarak işveren ve iş arayanları buluşturmaya hazırlanıyor. 
Bu özelliği ile Facebook, internet üzerinden yayınlanan iş ilanları konusunda ilerleyen Linkedin’e de rakip oluyor. Linkedin profesyoneller ve beyaz yakalılar için daha çok seçenek sunarken, Facebook böyle bir ayrım yapmadan tüm kitlelere hitap edecek.
Facebook sayfası olan firmalar ücretsiz ve hiç bir limitle karşılaşmadan ilan verebilecekler. Bu ilanları haber akışında da görebilmemiz mümkün olacak. Facebook’un bu özelliği ile kullanıcılar için iş ilanlarına başvurmayı çok kolay bir hale getirecek. Otobüste telefonunuzu karıştırırken gördüğünüz bir iş ilanına birkaç dakika içerisinde başvurabileceksiniz. Türkiye’de kullanıcıların sosyal medyada aktif geçirdikleri sürenin ortalama 2,5 saat olduğunu düşünürsek, takip ettiğiniz firmaların iş ilanlarını gözden kaçırmanız pek mümkün olmayacak.
Şimdilik sadece Amerika ve Kanada’da aktif olan özelliğin yakında daha çok ülkede kullanılabilmesi bekleniyor. Sizce Facebook’un bu özellik ile Linkedin’e ve diğer kariyer sitelerine rakip olması mümkün mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir