evden yapilabilecek 15 ek is ile para kazanin 6025e189716e4 Evden Yapılabilecek 15 Ek İş ile Para Kazanın

Yeni İş Fikirleri

Paylaş

Paylaş

Beğenme

Yorum Yaz

Favorilere Ekle

Türkiye şartlarında averaj bir maaş ile sadece geçinebilirsiniz. Ay sonunda bir köşeye para atmak istiyorsanız kesinlikle evde ek iş yapmanız gerekiyor. Eğer evden yapılabilecek işler mevzusunda araştırma yapıyorsanız, bu rehberde size ek gelir sağlayacak 15 ek iş fikrine yer vereceğiz.
Evden para kazanmak için ilk emekleri yapmak zor olsa gerek. Sadece belirli bir başarıyı elde ettikten sonrasında daha otomatik hale gelecek ve ek fikirler ile daha çok para kazanabileceksiniz. Evden yapılabilecek işlerin birçoğu genel olarak emeğiniz üstüne para kazandırmaktadır.
Evden yapılabilecek işlerin genel olarak bir sınırı yoktur. Bazı ek iş fikirlerini birkaç şahıs ile yaparak aylık onbinlerce lira bile para kazanabilirsiniz. Burada yapmanız ihtiyaç duyulan şey, gün içindeki mesainiz benzer biçimde bu işi de mesai olarak görmek ve işinize dört elle sarılmaktır.
Yeni İş Fikirleri platformu olarak Evde Ek İş kategorimiz altında sık sık size evden gelir sağlayacak iş fikirlerine yer vereceğiz. Bu rehberde evden yapılabilecek 15 ek iş fikrini inceleyeceğiz.
İÇİNDEKİLER1. BLOG AÇMAK2. ANKET DOLDURMAK3. BASİT SPOTÇULUK4. REKLAM TEMSİLCİLİĞİ5. ALIŞVERİŞLERDEN KAZANIN6. MAKALE YAZMAK7. PAKETLEME8. VİDEO HAZIRLAMA9. KURS HAZIRLAYIN10. OYUN OYNAMAK11. SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ12. GRAFİK TASARIMCILIĞI13. FOTOĞRAF SATICILIĞI14. VERİ GİRİŞİ15. DANIŞMANLIK
1. BLOG AÇMAK

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: 2000 TL
Bir blog açarak evden başlayabileceğiniz mükemmel bir iş fikrine giriş yapabilirsiniz. Sadece blog açmak isteyenlerin öncelikli olarak belirli bir alanda iyi olması gerekiyor. Bloglar artık eskisi benzer biçimde genel mevzulara yönelmek yerine belirli dar bir alanda hizmet veriyor. Mesela yalnız bir şehire yönelik bloglar bile sahiplerine gelir sağlayabiliyor.
Bundan dolayı oldukça iyi makaleler, fotoğraflar ve analizler paylaşabileceğiniz bir mevzu belirledikten sonrasında bir blog açarak ek gelir sağlamak suretiyle yola koyulabilirsiniz. Eskiye nazaran blog açmak için oldukça fazla teknik bilgiye ihtiyacınız yok. Youtube’de birkaç arama yaparak, birkaç video izledikten sonrasında gün içinde dahi blog kurabilirsiniz. Mevzu hakkında ek bilgiler için Blog Açarak Para Kazanmak rehberimize göz atabilirsiniz.
2. ANKET DOLDURMAK

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: 400 TL
Anket doldurarak varlıklı olamazsınız sadece birkaç faturanızı bu yol ile ödeyebilirsiniz. Üstelik anket doldurmak tam olarak mesainizi almaz, günde yalnızca 30 dakikanızı ayırmanız bir çok vakit yeterlidir. Türkiye ve dünyada anket doldurarak para kazanabileceğiniz oldukça sayıda web sitesi bulunmaktadır. Bunlardan birkaçına hatta zaman içinde tamamına üye olarak gelirinizi artırabilirsiniz. Anket doldurarak para kazandıran sitelere ulaşmak için Anket Doldurarak Para Kazanmak rehberimize göz atabilirsiniz.
3. BASİT SPOTÇULUK

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: 2000 TL
Evde otururken iyi mi spotçuluk yapacağınızı muhtemelen merak ediyorsunuz. Yapmanız ihtiyaç duyulan şey oldukça kolay, Gittigidiyor, Sahibinden ve Letgo benzer biçimde platformlara üye olduktan sonrasında hakikaten uygun fiyatlı satılan ürünleri tespit etmeli ve bu tarz şeyleri satın almalısınız. Gün içinde mesainize gidip gelirken ürünleri teslim alırsınız ve peşinden gene aynı platformlara üstüne yüzde 50-60 komisyon koyarak satışa koyarsınız.
İlk etapta satın aldığınız ürünleri muhtemelen oldukça ucuza alamayacaksınız, sadece zaman içinde pazarlık yapmayı öğrenecek ve bu sayede daha çok para kazanacaksınız. Eğer evinizde ürünleri koyabilecek boş alanınız yoksa, bu durumda minik teknolojik aletlere yönelmeniz mantıklı olabilir. Sadece bu ürünleri satın alırken dolandırılmamaya ve bozuk ürün almamaya dikkat etmeniz gerekiyor. Bundan dolayı aldığınız ürünleri iyi bir halde kontrol etmeyi ihmal etmeyin.
4. REKLAM TEMSİLCİLİĞİ

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: 4000 TL
Günümüzde neredeyse tüm işletmelerin en oldukça mesele yaşamış olduğu konulardan biri reklam bulmaktır. İnternet siteleri, gazeteler, televizyonlar, dergiler ve daha birçok şirket yalnızca reklamlar üstüne ilerlemektedir. Bu şirketlere ulaşarak kendileri için reklam bulabileceğinizi belirtin. Bu durumda işletmeler size maaş vermek yerine getirdiğiniz reklam için komisyon ödemeyi kabul edecektir. Bu sayede bir giderleri olmayan işletmelerden kolaylıkla iş alabilirsiniz.
Bu süreçten sonrasında yapmanız ihtiyaç duyulan şey, reklam alabilecek işletme için firmaları teker teker aramak ve reklam almaya çalışmaktır. Haiz olmanız ihtiyaç duyulan tek şey, telefon numaralarını bulmak için bir bilgisayar ve bir telefon.
İnsanları ikna kabiliyetiniz yüksekse, bu sayede oldukça ciddi gelirler elde edebilirsiniz.
5. ALIŞVERİŞLERDEN KAZANIN

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: 100 TL
İnternetten alışveriş yapmadan ilkin Android ve IOS işletim sistemine haiz cep telefonlarına indirebileceğiniz uygulamalardan yönlendirme alarak bu alışverişlerden indirim alabilirsiniz. Böylelikle her ay yapmanız ihtiyaç duyulan harcama bir nebze olsun düşmüş olacak.
6. MAKALE YAZMAK

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: 1600 TL
Klavye kullanımı iyi olan kişilere en oldukça önerdiğimiz evde ek iş ise yazı yazmaktır. Editörlük yaparak aylık 1600 liraya kadar averaj bir gelir elde edebilirsiniz. Eğer teknik bazı mevzularda iyi makaleler çıkartabilirseniz aylık geliriniz bunun oldukça daha üstüne çıkacaktır.
Yazı yazarak para kazanmak için Türkiye’de de birçok yazı yaz para kazan sitesine üye olmanız ve gelen siparişleri gününde ve kaliteli bir halde hazırlamanız gerekir.

ilgili içerik

Yazı Yazarak Para Kazanmak İçin Güvenilir 10 Site

7. PAKETLEME

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: 1400 TL
Herhangi bir teknik mevzu ile ilgilenmek yerine direkt emeğiniz ile para kazanmak istiyorsanız, evde ek iş yapabileceğiniz en iyi iş paketlemedir. Türkiye’de paketleme işi veren oldukça sayıda şirket bulunmaktadır ve bu firmalar vesilesiyle bir çok vakit herhangi bir ana para ya da kapora bırakmadan gelir kazanmaya başlayabilirsiniz. Sadece paketleme işi bir çok vakit uzun mesai saatleri almaktadır. Bundan dolayı evde tek başınıza paketleme işi yapacaksanız geliriniz azca olabilir. Bunun yerine evde birkaç şahıs ile emek harcayarak gelirinizi aylık 3-4 bin liranın üstüne çıkarabilirsiniz.

ilgili içerik

Evde Paketleme İşi Veren Firmalar (Aylık 5000 TL Ek Gelir)

8. VİDEO HAZIRLAMA

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: Sınır Yok!
Son yıllarda Youtuber’leri duymayanınız muhtemelen yoktur. Bu Youtuberler oldukça kısa sürede oldukça mühim gelirler elde edebiliyor. Sadece elbet keyifli yada bilgilendirici mükemmel videolar çıkartabilmeniz gerekir. Video hazırlamak bir çok vakit zor değildir, mühim olan ilgi çekmek ve insanların videolarınızdan keyif almasını sağlamanız gerekir.
Halihazırda Youtube’de en oldukça izlenen kanallara göz atarak esin alabilir ve tamamen ücretsiz bir şekilde kendi Youtube kanalınızı kurabilirsiniz. Youtube, 4000 saat izlenme ve bin aboneyi aşan kullanıcılara da para kazandırma sistemini otomatikman açmaktadır. Bu süreçten sonrasında her videonuzun izlenmesinden para kazanmaya başlarsınız.
Tüm evde ek iş fikirleri içinde en yüksek kazanç potansiyeli Youtuberlikte yer verilmiştir.

ilgili içerik

Youtube İzlenme Başına Ne Kadar Para Veriyor? Youtube Gelir Hesaplama

9. KURS HAZIRLAYIN

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: 4000 TL
Udemy ve Coursera benzer biçimde sayısız online kurs platformu bulunmaktadır. Bu platformlardaki kurslar çoğu zaman kullanıcılar tarafınca oluşturulmakta ve her katılılan kurs için kursu hazırlayan kullanıcılara ödeme yapılmaktadır. Bu kapsamda bilhassa tasarım, yazılım, yabancı dil ve programlama benzer biçimde mevzularda teknik bilginiz var ise; bir kurs hazırlarak tamamen eylemsiz gelir elde etmeye başlarsınız. Bu kurs izlendikçe size para ödenir ve bu sayede seneler devam eden bir gelir kaynağınız olur.
Sadece bu tür kurs platformlarında rekabet oldukça fazladır. Bundan dolayı insanların kursunuzdan yarar göstermesi için yoğun çaba göstermelisiniz.
10. OYUN OYNAMAK

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: 1500 TL
Yalnız oyun oynayarak para kazanabileceğiniz fikri muhtemelen uzak geliyordur. Sadece tamamen gerçek bir halde oyun oynayarak para kazanabilirsiniz.
Yapmanız ihtiyaç duyulan şey, insanların para yatırmaktan hoşlanılmış olduğu CS:GO, PubG, LOL, DOTA 2, RUST, Fornite benzer biçimde oyunlardan birini seçmek ve bu oyunda başarıya ulaşmış olmaya çalışmaktır. Bu süreçten sonrasında hem oyun içinde çoğunlukla siz değerli ziyaretçilerimizin kazanılmış olduğu parçaları ve yüksek rütbeye haiz hesabınızı satarak para kazanabilirsiniz.
Sadece oyun oynayarak para kazanmak için hakikaten uzun soluklu oyun oynama saatlerine ihtiyacınız olacak. Mevzu rekabet olduğu vakit dünyanın kim bilir en iyileri ile karşılaşacaksınız. Bundan dolayı öncelikli olarak bu oyunları başarıya ulaşmış bir halde oynayabileceğiniz bir oyun bilgisayarına ihtiyacınız olacak. Averaj seviyedeki bir oyun bilgisayarının 10 bin lira civarına ana para isteyeceğini belirtmek gerekiyor.
11. SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: 3000 TL
Günümüzde en minik işletmelerin dahi toplumsal medya varlığının bulunması ve bu toplumsal medya platformlarının iyi bir halde yönetilmesi gerekiyor. Bu mevzuda mesele yaşayan işletmeler çoğu zaman yeni bir personel istihdam etmek yerine kendi evlerinde yada ofislerinde çalışan insanlardan hizmet almaktadır. Bu kapsamda toplumsal medya yönetimi mevzusunda iyiseniz ve kendinizi bu mevzuda işletmelere kanıtlayabilirseniz; işletmelerin toplumsal medya sayfalarını yönetmek suretiyle hizmet verebilirsiniz.
Yapmanız ihtiyaç duyulan şey, toplumsal medyada olmayan yada var olmasına rağmen oldukça iyi performans gösteremeyen işletmelere iyi bir halde hazırlanmış bir mal atmak yada direkt olarak bu işletmeleri aramak olacak. Birkaç aramadan sonrasında size pozitif geri dönüş sağlayabilecek işletmelere ulaşacaksınızdır. Şu sebeple işletmeler toplumsal medyaya hakikaten kıymet vermekte sadece bunun için yeni bir personel istihdamına harcama oluşturmaktan çekinmektedir.
12. GRAFİK TASARIMCILIĞI

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: 6000 TL
Eğer kabiliyetiniz var ise direkt grafik tasarımcılığına önem vererek oldukça ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Başarıya ulaşmış bir grafik tasarımcının bir çok vakit ek bir iş yapmasına ihtiyacı yoktur.
Alışveriş siteleri, gazeteler, dergiler, toplumsal medya sayfaları ve neredeyse tüm işletmelerin grafik tasarımcılarına ihtiyacı bulunmaktadır. Seneler içinde artış gösteren bu ihtiyaca paralel olarak sektörde bilhassa freelance olarak çalışan kişilerin gelirleri her geçen gün de artmaktadır. Zira firmalar minik ve orta ölçekteki grafik gereksinimleri için ajanslara başvurarak yüksek faturalar ile karşılaşmak istemiyor. Bundan dolayı frelance olarak grafik tasarımcılığı hizmeti sağlayabilirsiniz.
Eğer teknik olarak data sahibi değilseniz, 6 aylık bir emek verme ile bu mevzuda hizmet verebilecek seviyeye gelebilirsiniz.
13. FOTOĞRAF SATICILIĞI

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: 3000 TL
Başarıya ulaşmış fotoğraflarınız var ise bu tarz şeyleri online fotoğraf satışı platformlarında listeleyerek satışlardan para kazanabilirsiniz. Bu sayede hafta sonlarınızı fotoğraf çekmek için harcamaya başlayabilir ve mükemmel bir eylemsiz gelire haiz olmuş olursunuz.
Çektiğiniz her fotoğraf seneler sonrasında bile satıldığında hesabınıza bu para gönderilmektedir. Online fotoğraf satışı (yığın) siteleri son yıllarda büyük bir artış göstermekte olup, telif haklarına yönelik kanunların artmasına paralel olarak fotoğraf satışı karlı ve potansiyeli yüksek bir ek iş fikridir.
14. VERİ GİRİŞİ

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: 1500 TL
Forum siteleri, alışveriş siteleri, sözlükler ve birçok değişik alandaki işletmenin internet sayfası için veri girişi hizmeti verebilirsiniz. Çoğu zaman yapmanız ihtiyaç duyulan şey, Word yada Excel benzer biçimde dosyalarda tutulan verileri, internet sayfasında ilgili bölüme kopyalamaktan başka bir şey değildir. Kimi zaman veri girişi yaparken derleme de yapmanız gerekir.
Bilgisayar kullanmak mevzusunda yetenekliyseniz ve klavye kullanımınız iyise; sizin için iyi bir ek gelir sağlayabilecek iş fikridir.
15. DANIŞMANLIK

Potansiyel Averaj Aylık Kazanç: Belirsiz
Herhangi bir mevzuda insanlara danışmanlık yapabilecek seviyede bulunuyorsanız, kendi evinizde yada ofisinizde danışmanlık yaparak para kazanabilirsiniz. Mesela bir gazetecisiniz ve evde ek iş aramıştınız, bu durumda gazetecilik okuyan öğrencilere, yeni kurulan gazetelere, dergilere yada web haber platformlarına danışmanlık yapabilirsiniz.
Yazar:
Yeni İş Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir