Evden Çalışmak İsteyenlere Tavsiyeler

evden calismak isteyenlere oneriler 6015ec2fac646 Evden Çalışmak İsteyenlere Tavsiyeler

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!
100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!
(Parasız VİOP Tecrübe etme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Evden emek vererek para kazanma fikri birçok insana fantastik gelir. Devamlı omzunuza abanan bir patron olmayacak, günlük iş rutinleri olmayacak, evle iş içinde gidip gelmek zorunda olmayacaksınız… Kendi saatlerinizi seçebilirsiniz ve isterseniz pijamalarınızla bile çalışabilirsiniz. Evet, evden çalışmak mükemmel bir fikirdir. İşte yaşam bu.
İnsanlar evde emek harcama sonucu aldıktan sonrasında rahat davranmaya başlarlar. Kendilerini özgür hissederler, arkalarına yaslanırlar ve yavaşlarlar. Sadece bu yapacağınız en büyük hatalardan biri olur. Sonuçta emek harcama saatlerinizi kendiniz belirliyorsunuz. Niçin rahat olmayasınız değil mi?

Yanlış. Evden çalışmak demek rahat anlamda emek harcama ortamınızı değiştirmeniz anlamına gelir. Süre harcamalı ve para kazanmak için zamana yatırım yapmalısınız. İş kucağınıza gökyüzünden düşmez aynı şekilde para da.
Çoğunun yapmış olduğu ikinci hatada süratli netice almak istemeleri ve evden emek harcama sonucu aldıktan derhal sonrasında büyük başarı yakalamak istemeleridir.
Gene hata. Online ortamda büyük başarılar yakalayan insanoğlu tırnaklarıyla bu noktaya gelmiştirler ve bir çok da daha mütevazı şekilde başarıyı elde etmiştir.
Ev merkezli bir iş kurmakla öteki türdeki işleri oluşturmak içinde bir fark yoktur. İnternet olsun yâda olmasın vakit ayırmalı, yatırım yapmalı ve taahhüt altına girmelisiniz. Online işler büyür. Bu doğru.  Sadece tıpkı öteki işlerde olduğu benzer biçimde %70’i ilk yıllarında batar.
Bu tür dezavantajlara karşın evden emek vererek para kazanabilirsiniz. Ödevinizi yapın ve araştırma yapın. Planınız olsun ve bir gecede mucize beklemeyin. Altyapınızı oluşturun ve işiniz için vakit harcamaya hazırlıklı olun.
Kendiniz için bir şeyler yapmak en büyük başarıdır.
 
Evden Çalışmak İçin Edinmeniz Ihtiyaç duyulan 10 Alışkanlık

Evden çalışmak bir lükstür ve eğer verimli bir halde çalışmak istiyorsanız fazlaca fazla çaba harcamalı ve zamanınızı zekice kullanmalısınız.
Evden çalışmak her geçen gün daha da yaygınlaşırken sekreterlerden CEO’lara kadar her çalışan bazen da olsa evden emek vermeyi kesinlikle deniyor. Evden çalışmanın kısır ilişkilere ve düşük verime yol açtığını düşünen ısrar eden eleştirmenler olsa da çalışanların büyük bir kesimi bu alternatif emek harcama biçimine daha fazlaca sıcak bakıyor.
İster ayda bir ister her gün uygulayın, evden çalışırken verimli olmanızı sağlayacak birkaç mühim alışkanlığı edinmenizde yarar var. Evden çalışmak bir lükstür ve eğer verimli bir halde çalışmak istiyorsanız fazlaca fazla çaba harcamalı ve zamanınızı zekice kullanmalısınız. Evden çalışırken şu alışkanlıkları edinmeye çalışabilirsiniz:
 
1. Belirli bir emek harcama alanınız olsun.

Bu emek harcama biçimine boşuna “home ofis” denmiyor. Yatağınızdan çalışmak iyi bir düşünce olmayabilir bu sebeple bu tür emek harcama uykunuzu getirebilir. Salonda, televizyonunuzun önünde çalışmak iyi bir düşünce olmayabilir bu sebeple canınız tv seyretmek isteyebilir. Bunların yerine belirli bir emek harcama alanı oluşturun. Bu alanın illaki bir oda olmasına gerek yok, yalnız başka hiçbir amaç için kullanılmayan ve dikkatinizin dağılmasına niçin olmayacak bir alan olsun yeter. “Home ofisiniz” emek harcama isteği aşılamalı ve günün geri kalanında yalnız işinize odaklanmanızı sağlamalı.
 
2. İşinize uygun giyinin.

Pijamalarla çalışmak hepimiz için ilgi çekici gelse de evden çalışırken bile işinize uygun giyinmenin psikolojinin etkilediği su götürmez bir gerçek. Her gün ekip elbise giymenize gerek yok fakat gene de işinize uygun giymeye itina göstermelisiniz. Bunu yapmak zihninizin “iş moduna” geçmesini ve kafanızın dağınık olduğu “pijama gibi olmaktan” çıkmanızı sağlar. Ek olarak Skype ya da öteki görüntülü görüşme platformlarından birini kullanacağınız vakit da daha ustalaşmış görünmenizi sağlar.
Kesinlikle okuyun: Vücut Diliniz Kim Olduğunuzu Belirliyor!
 
3. Değişik yazışma yayınlarını kullanmayı öğrenin.

Telefon görüşmeleri, mailler, mesajlar ve karşı karşıya meydana getirilen görüşmeler evden çalışan kişilerin kullanabileceği yazışma araçlarıdır. Fakat büyük olasılıkla bunlardan birini daha fazlaca kullanıyorsunuzdur, hepimizin bu mevzuda belli prensipleri kesinlikle vardır. Fakat evden çalışan birisi olarak işlerinizi daha etkili halledebilmek için başka yazışma araçları hakkında informasyon sahibi olmalı ve onları uygun bir halde kullanmayı öğrenmelisiniz. Mesela, kimi zaman birisini telefonla arayacak vaktiniz olmayabilir, bu durumda mail atmak oldukça işe yarar. Gene aynı şekilde, kimi zaman görüntülü konuşmak mesajlaşmaktan fazlaca daha iyi bir fikirdir. Her aracı zekice kullanın ve değişik kişiler için değişik yazışma araçları kullanmak mevzusunda açık fikirli olun.
 
4. Plan yapın ve bu plana bağlı kalınca.

Söz mevzusu evden emek harcama olduğunda kendinize katı davranın. Güne belirli saatlerde başlayın, belirli saatlerde bitirmiş olun ve bu saatlerden asla şaşmayın. Bunu yapmanın amacı günde belli bir miktar çalışmak değildir, çalıştığınız zamanı en iyi şekilde kullanabilmektir. Her güne 8’de başlayarak ne yapacağınızı bilemeden işleri devamlı ertelemek ve dikkatinizi dağıtmaktan kaçınmış olmuş olursunuz. Gene her günü tam 5’te bitirmek de işinize yarayacaktır. Evden çalışmak iş ve hususi hayatınızın birbirine girmesine niçin olabilir, bu yüzden ruh sağlığınız için ikisi arasına kati çizgiler çekmek oldukça önemlidir.
 
5. Her gün yapacağınız işi belirleyin.

Evden çalıştığınız her gün yapılacaklar sıralaması hazırlamak kendinizi işinize vermenizi sağlar ve evden çalışırken ne aşama verimli olduğunuzu ölçmenizi sağlar. Yapılacaklar sıralaması hazırlamak önemlidir fakat bu listeyi kendi işiniz için kullanmak daha da önemlidir. Her günün sonunda hangi işlerin halledilmesi icap ettiğini belirleyerek işlerinizi öncelik sırasına koyun. Gün sonunda listenizi yeniden gözden geçirin ve tamamlayabildiğiniz işlere göz gezdirin. Bu şekilde performansınızı ölçebilir ve gelecek günler için yeni görevler belirleyebilirsiniz.
Kesinlikle okuyun: Yapılacak İşlerin Ağır Yükü Altında Ezilmek İstemeyenlere
 
6. Mola verin.

Ofisteymiş benzer biçimde giyinmeniz ne kadar önemliyse ofiste çalışırmış benzer biçimde mola vermeniz de o denli önemlidir. Evinizde belirli bir emek harcama alanınızın olmasının bir başka pozitif yanları da budur; mola vereceğiniz vakit başka bir odaya gidip dinlenebilirsiniz. Mola vermek zihninizi boşaltmanızı ve daha iyi düşünmenizi sağlar. Bundan dolayı kişisel zamanınızla işinizin birbirine girmemesi için “iş zamanıyla” “mola zamanını” kati olarak belirlemelisiniz.
Kesinlikle okuyun: Üretkenliği ve Verimliği Artırma Tekniği: Pomodoro
 
7. Aile üyeleriniz ya da arkadaşlarınızla etkileşime girmekten kaçının.

Bu alışkanlık birazcık yanıltıcı aslen. Elbet aile üyeleriniz size gerekseme duyduğunda onlara yardım etmelisiniz fakat evden emek vermeyi bir grup aktivitesi haline getirmeyin. Gerekirse dış dünyayla iletişiminizi kati ve aile üyeleriniz ve arkadaşlarınızdan size gerçek bir ofisteymiş benzer biçimde davranmalarını isteyin. Gün içinde devamlı dost ve aile üyelerinizle bir araya gelmek rehavete kapılmanıza ve dikkatinizin dağılmasına niçin olabilir.
 
8. Karşı karşıya iletişimi gözden kaçırmayın.

Karşı karşıya yazışma oluşturmak hala önemini koruyor. Her gün uzun süre evden çalışıyorsanız iş arkadaşlarınız ve müşterilerinizle karşı karşıya görüşmek önemlidir. Ekip arkadaşlarınızla iletişiminizi koparmamak için beraber öğlen yemeğine çıkın ya da eğer mümkünse haftada bir kez ofise uğrayın. Fizyolojik etkileşim ruh sağlığınız için önemlidir ve yalnız görüntülü görüşme yaparak bu ihtiyacı karşılayamazsınız. Dijital dünyada yitmek kolaydır fakat siz buna engel olmaya çalışın.
 
9. Minik alışkanlıklar edinin.

Rutine haiz olmak sinir bozucu ya da yorucu olabilir fakat işlerinizi halletmenizi de kolaylaştırırlar. İş yükünüzü azaltabilmek için evden çalışırken siz de minik alışkanlıklar edinin. Mesela, sabahları kahvaltı ederken maillerinizi okuyabilir ve gün için yapılacaklar listenizi hazırlayarak 15 dakika geçirebilirsiniz. Her sabah yaptığınızda bir süre sonrasında alışkanlık haline gelir ve iş programınızın bir parçası olur. Aynı rutini kendi molalarınızda ve gün içinde yaptığınız şeylerde de uygulayabilirsiniz.
Kesinlikle okuyun: Başarı göstermiş Girişimcilerin Günlük Alışkanlıkları
 
10. Kendinizi ödüllendirin.

İyi bir iş çıkardığınızda bir ödülü hak etmiş olmuş olursunuz. Büyük bir engelin üstesinden ulaştıktan sonra kendinize bir kahve yapın ya da sıkıntılı bir işi hallettikten sonrasında uzun bir mola verin. Gün içinde uygun bir halde kendinizi ödüllendirmek başarılarınız için kendinize pozitif yönde geri bildirimler vermenizi sağlar ve gününüzün bunaltan geçmesini engeller. Rahatlamak ve eğlenmek mevzusunda ofisinize bakılırsa evden çalışırken önünüzde daha çok seçeneğiniz bulunur, bu yüzden ödülü hak edecek bir şey yaptıktan sonrasında bu seçenekleri iyi değerlendirmeye çalışın.
Kesinlikle okuyun: Kendinizi Iyi mi Motive Edersiniz?
Bu alışkanlıkları işinizin bir parçası haline getirdiğinizde verimliliğinizi ya da tatmininizi feda etmeden evden çalışmanın tüm avantajlarından yararlanmış olmuş olursunuz. Evden çalışmaya yeni başladıysanız her insanın emek harcama tarzının değişik bulunduğunu ve kendiniz için en uygun emek harcama tarzını bulmanızın vakit alacağını ihmal etmeyin. Hedeflerinize bağlı kaldığınızda mükemmele en yakın sistemi kendiliğinden yaratmış olmuş olursunuz.

Evde Çevirmenlik Meydana getirecek Dostlar Arıyoruz!

100.000 TL Paranız Olsa Iyi mi Yatırım Yapardınız? Derhal Deneyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir