Evde Yapılacak El İşleri

evde yapilacak el isleri 601890a1c0eba Evde Yapılacak El İşleri

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!
100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!
(Parasız VİOP Deneyim etme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Sizlere hususi evden yapılacak işleri ve ev hanımlarına hususi iş imkanlarını araştırmaya devam ediyoruz. Yiyecek pişirmekten, el işi ürünler yapmaktan ve evinizde bir şeylerle uğraşmaktan hoşlanıyorsanız yaptıklarınızı satarak kolaylıkla para kazanabilirsiniz.
Bu yazımızda sizlere el becerisi gerektiren hiçbir yerde bulamayacağınız ve gün ışığına çıkmamış  karlı işleri ve evinizden yapmış olup satabileceğniz ürünleri anlatacağız. Anlatacaklarımızı ciddiye alıp bire bir uygularsanız tahmin edecemeyeceğiniz kazançlar elde edebilirsiniz. İşte sizlere o birbirinden güzel el işi ürünler:

 
Evde yapılacak rahat el işi ürünler
1 – Daha süslü gözükmeleri için mumları paketleyin. Uzun ve düz olan mumlarla başlayın. Güzel ve çekici ev dekorasyonu ürünleri yaparak para kazanabilirsiniz. Kokusuz beyaz mumlar seçmeniz daha değişik tasarımlar yapmanıza destek sunar. Yalnız isterseniz koku ve renk değişimleri de yapabilirsiniz.

Vanilyalı yada kokusuz bir mum ve birazcık ip yada deri alın. Mumun kenarlarına tarçın çubuklarını dizin ve tarçın çubuklarını deri yada ip yardımıyla bağlayarak muma sabitleyin. Tarçın ısındıkça fazlaca güzel bir koku verecektir.
Dikdörtgen bir çuval bezi ve desenli bir bez alın. Kumaş makası yardımıyla büyük bir parça çuval bezi ve çuval bezinin ortasına gelecek büyüklükte desenli kumaş kati. Sıcak tutkal yada diğeri güçlü yapıştırıcılardan kullanarak desenli parçayı çuval bezine yapıştırın. Ondan sonrasında bu parçayı birazcık ip yardımıyla muma bağlayın.
Geniş ağızlı küçük bir cam turşu kavanozu alın. Kavanozun tabanına yapıştırıcı sürün ve mumu yapıştırıcının üstüne oturtun. Mum ve kavanoz içinde kalan boşlukları düz cam taşlarla doldurun. Taşlar bir yada iki renkli olabilir. Mum aydınlandığında renkler ışıldayacaktır.

2 – Heybetli buzlu camlar yapın. Ucuz şarap kadehleri yada konyak bardakları alın. Birkaç lastik bantla etraflarını sarın, içlerini gazete ile doldurun ve derhal sonrasında dışına dikkatli bir halde frost-finish sprey uygulayın. Yüzeyi aşınmış tesiri vermek için boya kuruduktan sonrasında lastik bantları çıkarın.
Bardaklar muntazam gözükecektir yalnız sakın bardakları mikrodalga fırına yada bulaşık makinesine koymayın. Bu bilgiyi müşterilere verdiğinizden de güvenilir olun.
3 – Geri dönüştürülmüş saçaklı şallar yapın. Herhangi yumuşak bir tişörtle başlayın. Kumaş makası kullanarak tişörtü dikkatli bir halde koltuk altından itibaren kati. Tişörtün tüpe benzer alt bölümünü ( kestiğiniz bölüm ) alın ve düz bir yere serin. Ondan sonrasında kestiğiniz parçayı alın ve makas kullanarak dik saçaklar meydana getirecek şekilde kati. Kesikler içinde aralıklar bırakın. Alt bölümde saçaklar oluştuktan sonrasında dikkatli bir halde her parçayı bükün ve aşağı doğru çekin.
Tişörtten saçaklı şal yapımı oldukça kolaydır yalnız ergonomik gerektirir. Ucuz tişörtler alın yada evimizdeki eskimiş tişörtleri kullanarak ergonomik yapın.
4 – Sempatik dekoratif sabunlar yapın. Kaliteli ve lüks sabunlar yapmak büyük çaba gerektirse de rahat dekoratif sabunlar yapmak yarım saatinizi bile almaz ve isterseniz bu sabunları pazarlayabilirsiniz yada banyonuza koyabilirsiniz. Bir el işi dükkanını ziyaret edin ve bir blok gliserinli sabun ve bununla beraber renkli kumaş boyası, birkaç tane esans ( limon, lavanta yada nane şeklinde) ve yumuşak silikon yada plastik kalıplar alın. Blok halindeki gliserinli sabundan bir parça kati ve bunu mikrodalgada ısıtın. Ondan sonrasında bir çubuk kullanarak birkaç damla renklendirici ve esans ilave ederek karıştırın. Karışımı kalıplara dökün ve şekil almalarını bekleyin. Ondan sonrasında kalıplardan çıkarın ve tıraşlayın.

Bir şişeye ispirto doldurun ve sabunları dökmeden ilkin hafifçe sıkın.  Alkol şekillenmesine engel olacak baloncukların oluşmasını engelleyecektir.
Kenarlardaki fazlalıkları yok etmek için bir bıçak yardımıyla dikkatli bir halde tıraşlayın.

 
Evde yapılacak birazcık daha karışık el işleri
1 – Kuş yeminden çelenk yapın. Bu proje için yuvarlak kek kalıbına ve birkaç malzemeye ihtiyacınız olacak. Yalnız bu kadar zahmete girmenize değecektir. Kuş yemi karışımını yuvarlak kek kalıbının içine bastırın ve şekle girmesini sağlayın. Ondan sonrasında neşeli bir kurdele ile süsleyin.

¼ cup sıcak suda mütevazi jelatini jelatin iyice çözülene kadar karıştırın. Ondan sonrasında 3 yiyecek kaşığı mısır şurubu ve ¾ cup unu da ilave ederek koyu bir macun elde edene kadar karıştırın.
Dört bardak karışık kuş yemini de ilave edin. Her şey birbirine iyice karışana kadar karıştırın.
Yuvarlak kek kalıbına yapışmayı engellemiş olan pişirme spreyinden püskürtün. Ondan sonrasında kuşyemi karışımını yuvarlak kek kalıbına dökün ve her yere izlenme. 10 dakika beklemeye alın ve temiz bir yüzeye çıkartın.
Daha bakışımlı bir çelenk yapmak istiyorsanız kalıbı terinse çevirip tekrardan kek kalıbına koyun ve bastırın. Bunu yaparken ön kısmına zarar vermemeye çalışın.
Çelengi kuru bir yerde 36 ve 48 saat arası beklemeye alın. İsterseniz bu esnada başka çelenklerde yapabilirsiniz.
Çelenk hazır olduğunda kalınca bir kurdeleden uzun bir parça kati ve asma yeri yapmak için gevşek bir ilmek atın.

2 – Şişeden lamba yapın. Geniş bir cam şişe yada sürahiyle başlayın. Bu biçim şeyleri çöplerde ve ikinci el mağazalarda bulabilirsiniz. Muntazam bir masa lambası meydana getirecek büyülükte olan bir şişeyi alın. Ondan sonrasında bir el işi dükkanına giderek şişe lamba kiti alın. Minimum bir tane ampul montajı yapılabilecek bir mantar ( şişenin yada sürahinin ağzına uygun ) ve fişli bir AC kordonu almanız lazım. ( kitin içinde ne olduğu ) Kiti monte edin ve ucuz abajurunuzla tamamlayın.

Genel olarak iyi görünümlü bir lamba elde etmek için camın delinmesi gerekir. Bunun içinde elektrikli matkaba ve birazcık sabra gerekseme vardır. Tüm güvenlik talimatlarına uyduğunuzdan güvenilir olun ve camın kırılmasını engellemek için yavaş çalışın.
Ampul prizini bağlamadan ilkin şişenin yada sürahinin içini süsleyerek lambalarınızı çeşitlendirebilirsiniz. Renkli camlar kullanmakta iyi bir fikirdir.

3 – Örgü takıları. Örgü örmeyi biliyorsanız evde örgü örerek para kazanabilirsiniz. Kaliteli yünle örülmüş şapkalar ve şallar şeklinde iyi yapılmış örgü ürünler bilhassa sonbahar ve kış aylarında hızla satılır. Temel modelleri ve kılavuzları tüm örgü dükkanlarında bulabilirsiniz yada internetten araştırabilirsiniz. Klasik ürünleri herhangi bir mesele yaşamadan örene kadar ergonomik yapın. Hususi yün kullandığınızdan güvenilir olun ve en iyi neticeleri almak için ürünleri çeşitli renkler kullanarak yapın.
Dinlence zamanları sempatik süsler örmeyi ve satmayı deneyin. Bunlar için ucuz ve açık renkli yünler kullanabilirsiniz.  Süslerin askısını yapmak için metal kıskaç kullanabilirsiniz yada iple ilmek atabilirsiniz.
4 – Hususi yemekler yapın. Mutfağa düşkünseniz ve büyük gruplar için yiyecek pişirme şeklinde bir hevesiniz var ise uzun ömürlü leziz yiyecekler hazırlayabilir ve paketleyerek etkinliklerde pazarlayabilirsiniz. Yalnız Sağlık Bakanlığı şeklinde resmi kuruluşların yönetmeliklerine uymanız gerektirme ettiğini dikkatsizlik etmeyin. Gıda işi yapacağınız için belli kurallara uymanız gerekir. Resmi kuruluşlar satışa başlamadan ilkin ve satışa başladıktan sonrasında belli aralıklarla denetimler yaparlar. Lüzumlu olan ruhsat ve izinleri aldığınızdan güvenilir olun.

Ev yapımı şekerlemeler daima fazlaca başarıya ulaşmış olur. Şekerlemeleri çikolata, fındık ve gıda boyasıyla renklendirerek değişik çeşitler yapabilirsiniz. Şekerlemeleri streç filmle sarın, üstünde isminizin yazılı olduğu etiketler yapın, bu etiketleri reçel kavanozlarına yapıştırın ve şekerlemeleri kavanoza koyun.
Et yemeyi seviyorsanız kasabınıza gidin ve kuru ete dönüşebilecek büyük bir parça yağsız et alın. Eti şeritler halinde kati ve terbiye hazırlayın. Terbiyeyi kaynatın ve et şeritlerini terbiyeye koyun. Maşayla etleri alın ve temiz tel raflara koyarak fırında 3-4 saat süresince düşük sıcaklıkta pişirin. Et şeritlerinin tersini çevirin ve derhal sonrasında aynı işlemi 3-4 saat süresince gene uygulayın. Pişme tamamlandıktan sonrasında vakum tıkacı kullanarak kuru etlerinizi mühürleyin ve paketleyin. Bu şekilde etleri aylarca saklayabilirsiniz.
Ete ve kullandığınız terbiyeye bağlı olarak kuru etinizin lezzeti de değişecektir. Değişik lezzetler keşfedin ve kuru etlerinizi satın.
En yağsız eti almaya çalışın. Yağlı etin depolanmış hali iyi olmaz.

 
Satışla ilgili ipuçları
1 – Yaptığınız harcamaların kayıtlarını saklayın. Ne ödeyeceğinize karar verirken ne harcadığınızı bilmenize destek sunar. Vasıta-gereç giderlerine ek olarak harcadığınız zamanı ve satacağınız ürünlerin sergileme harcamalarını da hesapladığınızdan güvenilir olun. Bunlar makul minimum fiyatı bulmanıza destek sunar. Bu sayede satış yaparken kendinizi kandırılmış hissetmezsiniz.
2 – En uygun tutarları bulmak için çarşı pazar dolaşın. Rekabeti araştırın. Benzer ürünlerin averaj satış tutarları hakkında informasyon almaya çalışın. Bu size bir fiyat aralığı verecek ve küçük bir ihtimal bir tanesi kar marjınızı ciddi anlamda yükseltecektir.
3 – Örnekler sunun. Sabun, banyo tuzu yada yiyecek şeklinde tüketilen bir ürün yapıyorsanız yakınlarınızdan geçen insanlara ikramlar sunun. Ürünleriniz kendini gösterirse müşteriler derhal sonrasında gene gelmiş olarak ürünlerinizden almak isteyecektir.
4 – Kampanyalar yapın. Ne yaptığınızın bir önemi yok müşterilerinizi memnun etmek için üç numaralı kuralı takip etmelisiniz. Her kalemin belli bir maliyeti vardır yalnız aynı kalemden üç tane alırsanız uygun bir indirim alırsınız. İndirimler genel olarak %20 ve %30 içinde olur yalnız siz kendi kar marjınıza nazaran ayarlama yapabilirsiniz. İki kavanoz reçel ve bir kutu ev yapımı kurabiye 24 lira yerine 20 lira diye belli ürün gruplarından indirimler yapabilirsiniz.
İnsanlar armağan sepetleri almaktan hoşlanır. Armağan paketleri yapmak için tüm ürünleriniz hazır olsun.
5 – Gerilla pazarlama anlayışını benimseyin. Bugünlerde web her yerde ve kendi el işi ürünlerinizi iyi mi yapacağınızı öğrenmek asla olmadığı kadar kolay. Sürüden ayrı durarak pazarda yer edinin ve kendinizi tanıtın.

Toplumsal medya hesapları açın ve akılda kalan bir isim verin. Satacağınız ürünlerle ilgili tertipli güncellemeler yayınlayın.
Yöresel işletme sahipleriyle görüşerek ürünlerinizi komisyon karşılığı satmalarını sağlayın. Proaktif olun ve iş çevrelerinin desteğini almak için kendinizi işadamı olarak tanıtın.
Toplumsal sorumluluk etkinliklerine destek olun. Çocuklar için düzenlenen bir organizasyon için armağan sepetleri hazırlanacaksa ev yapımı sabunlar, konserve ürünler yada kuru et verin. İsminizi bu tip toplumsal sorumluluk projelerinde ne kadar fazlaca duyurursanız o denli fazlaca insan da ürünlerinizle ilgilenir.

 
İpuçları
Süre içinde yıpranacak ucuz malzemeler kullanmaktan kaçının. Kaliteli ürünler bulmak için el işi dükkanlarını dolaşın.
El işi ürünlerinizi çeşitlendirin. Sürekli müşterileriniz taze ve yeni çıkan ürünler görmek ister.
En iyi tutarları yakalamak için malzemelerinizi ölü sezonda alın.
Ev hanımları için evde iş imkanlarını ve en karlı evde yapılacak işleri araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalınca.
 
İlginizi çekebilir

Evde Çevirmenlik Meydana getirecek Dostlar Arıyoruz!

100.000 TL Paranız Olsa Iyi mi Yatırım Yapardınız? Derhal Deneyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir