Evde Ne Üretip Satabilirim?

evde ne uretip satabilirim 6015ec37ccc9c Evde Ne Üretip Satabilirim?

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!
100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!
(Parasız VİOP Tecrübe etme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Eğer e-ticaret alanına girmek, bir şeyler üretip internetten satmak niyetiniz var ise; ilk olarak evde kendi başınıza üretebileceğiniz şeylere yönelmeniz fazlaca iyi olur.  Ev yapımı ürünler yapmış olup satmak sizi büyük ölçekli başlangıç harcamalarından ve tesis donanımlarından kurtaracaktır. Buna ek olarak ev merkezli bir işiniz olursa işinizi ve kişisel faaliyetlerinizi bir arada kolaylıkla yönetebilirsiniz. Disiplinli ve dikkatli bir insan olmanız bu mevzuda size büyük avantaj sağlar.
Aklınızdaki yüzlerce ürünün internette ya da marketlerde esasen satıldığını görmüşsünüzdür. Sadece burada sizi hususi kılacak şey, ürününüz çevresinde markalaşmak ve belli bir alana odaklanmak.

Şu demek oluyor ki diyelim ki örgü mevzusunda el beceriniz var. Sadece örerek yapılabilecek yüzlerce ürün var. Bu yüzden “ne iş olursa yaparım” şeklinde bir anlayış yerine, spesifik bir ürüne odaklanmalısınız.
Gene benzer şekilde piyasada satılan belli bir ürünü toplu olarak satın alabilir ve bu ürünlere kendi dokuşunuzu katarak satış yapabilirsiniz. Öteki bir ifadeyle illa bir şeyi sıfırdan üretmeniz gerekmiyor. Mesela tişört satışı yapacaksınız diyelim. Sıfırdan tişört üretmeniz gerekmez. Toptancıdan tişört tedarik edip tişörtün üstüne değişik baskılar yapabilirsiniz. Burada siz mevcut bir ürüne kendi vizyonunuzu ilave ederek bu işten kazanç elde edersiniz.
Şimdi isterseniz, evde üretip satabileceğiniz bazı ürün fikirlerine bakalım.
 
Evden Satılacak Ürünlere Genel Bakış
1 – Evden satılacak ürünlerin üretimiyle ilgili olan kılavuzları araştırın. Besin işine başlamakla ilgileniyorsanız besin üstüne iş fikirlerini araştırın. Pasta yapımı, nikah şekeri işi vb. işler hakkında detaylı informasyon edinin. Örgü bluzlar yada danteller şeklinde ürünler yapmış olup  satmak istiyorsanız büyük olasılıkla satın alan kitleniz daha geniş olacaktır. Sadece cam üfleme şeklinde tehlikeli olabilecek işlere girecekseniz ilave izinler almanız gerekebilir.
Yapmayı düşündüğünüz işin ölçeği bu işi evinizden yürütüp yürütemeyeceğinizi belirleyecektir. Mesela sınırı olan sayıda sabun üretimi yaparak pazarlarda satmayı düşünüyorsanız bu ürünleri evinizde yaparken büyük zorluklarla karşılaşmazsanız. Sadece ürettiğiniz sabunların dağıtımını ulusal düzeyde yapmayı düşünüyorsanız kokuların üretilmesi yada sabunların yüklenmesi ve nakliyesiyle ilgili kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz.
2 – Evden satılacak ürünlerinizi yapmak için evinizde bir alan yaratın. Ekipmanlarınızı ve envanterinizi kullanıma hazır bir halde muhafaza edersiniz daha etkili çalışabilirsiniz. Yiyecek masanız emek verme alanınız olursa üretime başlamadan ilkin her defasında altyapınızı paketleyip yeniden boşaltmak zorunda kalırsınız. Gerektiği taktirde ufak bir alanla başlayabilir ve işleriniz büyüdükçe alanınızı genişletebilirsiniz. Eğer mümkünse başlangıç sermayenizi kısıtlayarak evinizde ufak değişimler yapabilirsiniz.
3 – Ev yapımı ürünlerinizi evinizden meydana getirecek olsanız bile almanız ihtiyaç duyulan izinler olabilir. Sonradan yasal problemler yaşamak istemiyorsanız ilgili resmi kurumlara başvurarak yapmanız gerekenleri öğrenmelisiniz.
 
Evden Ne Üretip Satabilirim?
1. Sabun

Küçük bir Google araştırması ile evde kendi imkanlarınızla naturel ve organik sabun, şampuan vb. şeklinde şeylerin iyi mi üretildiğini öğrenebilirsiniz. Kolay ve karmaşık pek fazlaca sabun yapım tekniği olması da gene sizin bu işe girmeniz için güzel bir niçin. Ilkin rahat tariflerle sabun yapabilirsiniz. Edinim kazandıkça da daha karmaşık üretim tekniklerini geçersiniz.
Sandığınızdan daha kolay olan sabun üretiminde satış ve pazarlama mühim bir husus doğal. Ürettiğiniz sabun ne kadar güzel koksa bile şık bir sunuma, pakete haiz olmalı. Bu yüzden grafik tasarım ve toplumsal medya pazarlama alanında uzman yardımı almanız fazlaca iyi olur.
(Peşinen belirtelim: Evde bir şeyler üretip satmaya niyetleniyorsanız ne olursa olsun fakat ne olursa olsun bir Instagram hesabı açın. Ürünlerinizin görsellerini bu hesapta paylaşın. Ürünlerinize ilgi gösterebileceğini düşündüğünüz kişileri takip edin. Instagram hem pazarlama hem de satış anlamında sizin fazlaca mühim, kim bilir en mühim aracınız olacaktır.)
 
2. Baskı Tişört

Tişört, bez çanta, şapka, bardak, laptop kılıfı şeklinde ürünlerin üstüne baskı yaparak bu ürünleri daha ilgi çekici ve cazip kılabilirsiniz.
Burada aslen sıfırdan bir şey üretmezsiniz. Üretilmiş bir objeye kendi yaratıcılığınızı katarsınız.
Burada dikkat etmeniz birkaç husus var. Baskı makineleri pahalı makinelerdir ve bir çok süre 30.000 euro şeklinde uçuk sayılara satılır.
Siz de evinizde bu tür pahalı makinelere muhtemelen haiz olamayacağınız için şöyleki yapabilirsiniz:
Baskı işi icra eden firmalarla görüşün. Belli bir sayının üstünde baskı yaptıracağınız süre maliyetiniz oldukça düşer. Diyelim ki lise son derslik öğrencilerini hedef alarak üniversite sınavına yönelik görsellerin ve esprilerin olduğu bir tişört serisi üreteceksiniz. Bu tişörtten mesela 1000 tane bastırdığınız süre birim maliyet oldukça uygun olacaktır sizin için.
Şu demek oluyor ki 30 liradan satmayı düşündüğünüz bu ÖSS konseptli tişörtün birim maliyeti kaba bir hesapla 14 lira olacaktır. Geri kalan 16 lira ise sizin kazancınızı oluşturur.
Mühim olan hedef müşterisi iyi belirlemek, baskısını yapacağınız görselin kaliteli olmasını sağlamak ve ürünü pazarlamak için belli bir stratejiye haiz olmaktır.
Kesinlikle okuyun: Evde Organik Sabun İşi
 
3. Mum

Sırf ABD’de 2.3 milyar dolarlık bir mum piyasası bulunuyor. Dini bayramlar, doğum günleri, egzotik mumlar, kokulu mumlar, sevgililer günü mumları derken envai çeşit mum bulunuyor. Doğal aynı şeyler bizim ülkemiz de ilgilendiriyor.
Tıpkı sabun üretimi şeklinde mum üretimi mevzusunda da internette sayısız kaynak bulunuyor. Şu demek oluyor ki sabah 10’da internette mum yapımı ile ilgili videoları izlemeye başlasanız saat 12’de mum üretmeye hazır hale gelirsiniz.
Üreteceğiniz mumların konseptini belirlemek, hedef satın alan kitlenizi saptamak, hangi toplumsal mecraları kullanarak satış yapacağınıza karar vermek şeklinde mevzular mum üretimi için daha önemlidir diyebiliriz.
Burada da mumların sunumu, görselleri ehemmiyet taşır. İnsanlar ürettiğiniz mumların şık durduğuna ikna olduklarında sizden alışveriş hayata geçirmeye hazır olurlar. Bunun için de iyi bir Instagram sayfası şarttır.
 
4. Pasta – Börek

Kek, börek, pasta, çikolata, yaprak sarması, reçel… Bunların hepsini evde üretip pazarlayabilirsiniz.
Bu işte başarı göstermiş olmak için birkaç hususa dikkat etmeniz gerekir:
Ilk olarak yaptığınız böreğin, kekin, reçelin hakikaten leziz ve organik olması gerekiyor. İnsanlar içinde onlarca katkı maddesi olan reçelden kaçtıkları için ev hanımlarının ürettiği reçellere ilgi gösterir. Bu yüzden ürettiğiniz reçelin, böreğin, baklavanın leziz ve taze olması büyük ehemmiyet taşır.
Doğal bir de işin satın alan bulma ve satış kısmı var.
Satın alan bulmak için toplumsal medya hesaplarınızdan bu işe girdiğinizi duyurabilir, arkadaşlarınıza bu işi anlatıp size satın alan paslamalarını isteyebilirsiniz. Bu işi yaptığınıza dair Instagram hesabı açmanız gerektiğine değinmiyoruz bile artık.
Gene yaşadığınız semtteki otobüs duraklarına ve direklere ilanlar yapıştırabilirsiniz.
Eğer iyi bir satın alan kitlesi edinir ve hakkaten de güzel şeyler üretirseniz yetişemeyeceğiniz kadar fazlaca sipariş alırsınız.
 
5. Sakal Yağı

Sakal yağı gittikçe yaygınlık kazanan trend bir ürün. Bilhassa sakal ve bıyık bırakan adam sayısındaki artış göz önüne alındığında bu işin uzun vade geçerli olacağını söyleyebiliriz. (Sokağa çıkın ve gördüğünüz 10 erkekten kaçının sakallı olduğuna bakın. Evet, sakal bırakmak erkekler içinde fazlaca moda son yıllarda.)
E doğal, sakal bırakmak moda olunca sakal bakımı ve görünümü için çeşitli ürünlere gerekseme var. Bu aşamada sakal yağı, sakalın iyi beslenmesini ve güzel görünmesini sağlar.
İnternet üstünde birbirinden değişik ve yararlı sakal yağı tarifleri bulunuyor.
Siz de bir marka haline gelip sakal yağı üretip pazarlayabilirsiniz. Şişeleme, logo, paket tasarımı şeklinde mevzularda özenli davrandığınız ve iyi bir pazarlama stratejisine haiz olduğunuz sürece bu niş iş fikrinden kazanç elde edebilirsiniz.
 
6. Vücut Losyonu

Başarısını kanıtlayan bir öteki popüler ürün de vücut losyonu. Uzunca bir süredir hem cildi besleyici hem de rahatlatıcı bir etkiye haiz olduğu anlaşılan vücut losyonu hem bayanlar hem de erkekler tarafınca ilgi gören bir ürün.
Cilde bakım yaparken aynı süre güzel kokusuyla parfüm işlevi de gören vücut losyonunu evde üretmek için online kaynaklardan faydalanabilirsiniz. Değişik cilt türlerine gore değişik losyon tarifleri bulabilirsiniz.
İnsanlar bu şekilde bir ürünü içinde ne idüğü belirsiz katkı maddeleri olmadığı için ev yapımı organik üreticilerden almayı daha fazlaca tercih edecektir. Bu da sizin rekabet avantajınızdır. O nedenle organik ve %100 naturel malzemeler kullanmaya ve pazarlama kampanyanızda bu hususa vurgu hayata geçirmeye itina gösterin.
 
7. Mendil

Giyinmeyi seven ve giyimine itina gösteren adamların son yıllarda en fazlaca ehemmiyet verdiği aksesuarlardan biri ekip elbise mendili.
Bayağı bir ekip elbiseye iliştirilen renkli bir mendil, kişinin tarzına büyük bir katkı sağlamış olduğu için erkekler içinde cep mendili kullanımı da yaygınlaşmış durumda. Değişik desen, kumaş ve renk seçeneklerine haiz mendiller üreterek satışa sunabilirsiniz.
Bu iş için büyük bir yatırım da gerekmez üstelik. Büyük kumaş mağazalarına gidip değişik kumaşlardan parçalar almak ve bu kumaş parçalarını mendil olacak ebatlarda kesip dikiş yapmak yeterlidir. Şu demek oluyor ki başlangıç düzeyinde dikiş bilmeniz bile yeterlidir.
Bu iş için iyi bir toplumsal medya pazarlama stratejisi geliştirmek icap ettiğini de ekleyelim. Satamadıktan sonrasında dünyanın en güzel mendilini üretmenin bir faydası yoktur.
 
8. Rozet – Broş

“Enamel pin” olarak da malum bu ürüne özetlemek gerekirse rozet ya da broş diyebiliriz. Gençlerin sırt çantalarında ya da montlarının yakalarında görmüşsünüzdür. Dudak şeklinde rozet, muz şeklinde rozet vs.
Bilhassa gençler içinde popüler olan bu küçük aksesuar, kişinin hayata bakış açısını yansıtabilen keyifli bir obje.
Sadece bu iş söz gelimi mendil üretmek kadar kolay değil. Emayeyi belli kalıplarda kesmek ve renklendirmek için hususi aletlere ihtiyacınız olacak. Bu bakımdan aklınızda bu tür bir nesne üretme fikri olsun, araştırma ve araç-gereç için gerekenlere siz bilahare detaylı bir şekilde bakın.
 
9. Örgü

Eğer örgü beceriniz var ise envai çeşit şey üretip pazarlayabilirsiniz.
Atkı, bere, çorap, paspas, çocuk oyuncağı, battaniye, yastık kılıfı ve daha onlarca şey.
Örgü üstüne bir şey yapmak istiyorsanız “ortaya karışık” bir anlayış yerine daha spesifik bir ürüne yönelmeniz de daha iyi olur.
Mesela son birkaç senedir amigurumi isminde örgü bebekler fazlaca revaçta. Pamuk iplikten meydana getirilen ve inanılmaz derecede farklılık gösteren bu ürünler, çocuk oyuncağı olarak kullanılıyor. Anneler, çocuklarına plastik bir oyuncak almak yerine pamuk iplikten örülmüş bu amigurumileri daha fazlaca tercih ediyor.

Örneğin Ören Kadın İko adındaki bir karı, doğumdan sonrasında almış olduğu izin sürecinde pek fazlaca amigurumi oyuncak üretmiş durumda.
Siz de bu şekilde amigurumi üretip pazarlayabilirsiniz. Ürünlerinizi sergilemek için ne olursa olsun bir Instagram hesabı açmanızı da tavsiye ediyoruz.
Kesinlikle okuyun: Örgü Örerek Para Kazanmak
 
10. Teraryum

Teraryum son yıllarda ev dekorasyonu için popüler olan bir ürün.
Temel olarak bir cam fanusun ya da kavanozun içine küçük bir ekosistem kuruyorsunuz.
Mesela cam fanusun içine bir odun parçası koyuyor ve bu odunun kenarlarına yosun ve benzeri bitkiler yerleştiriyor ve küçük çakıllarla süslüyorsunuz.
Hakikaten küçük bir dünya yaratmak için keyifli bir iş fikri olan teraryum örneklerine bilhassa Instagram ve Pinterest’ten bakabilir, Youtube’daki sayısız “Iyi mi yapılır?” videosunu izleyerek bu işe girip girmeme mevzusunda düşünce edinebilirsiniz.
 
11. Deri Ürünleri

Pek fazlaca insanoğlunun tutkusudur deri ürünleri. Hakiki deriden yapılmış güzel tasarımlı ve muntazam dikişli bir cüzdan, kemer, el çantası, çakmak kılıfı, tütün kılıfı için ciddi bir satın alan kitlesi bulunduğunu peşinen açıklayalım.
Deri ürünleri üretimi için ilk olarak deriden idrak etmek, kalıp çıkarmak ve kesmek, iğne-iplik-makas ve tutkal ile dost olmak gerekir.
Normal olarak deri ustası olmak zor bir şeydir sadece defaatle yinelediğimiz şeklinde Youtube bugün dünyanın en büyük kütüphanesi, en büyük atölyesi, en büyük dershanesi konumunda. “Leather waller making” yazdığınız süre yüzlerce deri cüzdan yapımı ile ilgili videoyla yüz yüze gelirsiniz.
Bu bağlamda evinizin bir köşesini deri atölyesi haline getirip el becerinizle şık deri ürünleri yetiştirebilirsiniz.
El yapımı deri ürünlerinde kişiye özgü damgalar, etiketler ve tokalar kullanabileceğiniz için daha avantajlı durumdasınızdır. Şu demek oluyor ki bir insan cüzdanına isim ve soyisminin baş harfini damgalatmak ister sadece ne Lacoste’da ne Polo Garage’da ne de Tommy Hilfiger’de satılan cüzdanlarda bu şekilde bir opsiyon vardır.
Dolayısıyla el yapımı deri ürünleri üretiminde kişiselleştirilebilme unsurundan istifade etmeniz fazlaca iyi olabilir.
Yazımızın bundan sonraki kısmındaki iş fikirlerini birazcık daha seri bir halde anlatacağız. Aslına bakarsan bu fikirleri görünce “Aaaaa evet” diyeceksiniz. Tahayyül etmesi o denli kolay şeyleri doğrusu.
 
12. Saksı Kılıfı

Evet, saksıların etrafına çeşitli desenlere haiz kumaşlarla kılıf hazırlayabilirsiniz.
Kullanacağınız kumaşın türü, rengi ve deseni mevzusu ise hayal dünyanıza ve yaratıcılığınıza kalmış.
 
13. Halat Kase

Bildiğimiz urganı dolaya dolaya bir kase haline getirebilirsiniz. Doğal değişik renklerdeki halatlardan ya da tırmanış iplerinden de yararlanabilirsiniz. Youtube’a “rope bowl diy” yazdığınız an karşınıza bir sürü örnek çıkacak.
 
14. Ojeli Seramik

Evet, kulağa birazcık acayip geliyor fakat aslen fazlaca rahat.
Bir leğenin içine su koyun, sonrasında da kullanım zamanı geçmiş ojeyi suyun üzerine boşaltın. Oje ve suyu iyice karıştırın. Sonrasında elinizdeki porselen ya da seramik bir ürünü, örneğin salata tabağının dış yüzeyini bu karışıma daldırın.
Bir süre bekledikten sonrasında salata tabağınızın fazlaca güzel bir deseni olacak.
Derhal yukarıda bu mevzuyla ilgili bir “iyi mi yapılır” videosu paylaştık. İzleyip iyi mi keyifli bir iş bulunduğunu bizzat görebilirsiniz.
 
15. Bardak Altlığı

Cam, ahşap, seramik şeklinde değişik materyaller birbirinden yaratıcı bardak altlıkları üretip pazarlayabilirsiniz.
 
16. Işıklı Kavanoz

Led şeklinde ışık saçan malzemeleri, kavanoz, içki şişesi şeklinde cam nesnelerin içine yerleştirerek biçim masa lambaları ve aydınlatma araçları yetiştirebilirsiniz. Bu mevzuda birbirinden yaratıcı örneklerden esin alabilirsiniz de.
 
17. Güneş Gözlüğü Kılıfı – Kutusu

Değişik malzemeler kullanarak (plastik kutu, bez vb.) gözlük taşıma kılıfı yada kutusu tasarlayabilirsiniz.
Bu kadar rahat bir nesneyi hususi kılacak şey ise sizin kutu ya da kılıf üstüne yapacağınız tasarımdır. Şu demek oluyor ki burada saydığımız maddelerin temel vakası işin içine sizin vizyonunuzun ve el emeğinizin girmesidir.
 
18. Palet İşaret Tabelası

Atıl durumdaki kerestelerden ya da yük taşımak için kullanılan paletlerden yararlanarak bu nesneleri işlevsel bir hale getirebilirsiniz.
Bulunmuş olduğu ortama vintage bir hava katan bu kerestelerden çeşitli işaret tabelaları hazırlamanız mümkün.
Mesela Adam WC, Hanım WC, Sigara İçilmez şeklinde popüler tabela yazılarını kerestelerin üstüne sprey boyayla uygulayabilirsiniz.
 
19. Salata Tahtası

Salata tahtasının üstüne ısı kalemiyle çeşitli şekiller vererek rahat bir nesne olan bu tahtaya kişilik kazandırabilirsiniz.
Mesela salata tahtasının üstüne çeşitli nebat yapraklarını çizerseniz bu tahtanın bir seçimi ve kişiliği olur. Oldukça rahat ve keyifli bir detay, ayrca iyi bir iş fikri doğal.
 
20. Kumaş-Seramik Tablo

Değişik ve güzel kumaşları belli ebatlarda kesip çerçevelendirirseniz bu kumaş duvara asılmaya kıymet bir sanat eserine dönüşür.
Bu bağlamda çarşı pazar gezerek kolay bulunmayacak ve çerçevelendiğinde duvarda güzel gözükecek kumaşlardan satın alıp bu tarz şeyleri çerçeve içine koyabilirsiniz. Bilhassa 3-4 değişik çerçeve halinde bir set hazırlarsanız müşterilerin zihninde daha iyi idrak bırakırsınız.
Benzer şekilde şahane tasarıma haiz seramikleri de gene tablo haline getirip duvara asan pek fazlaca şahıs var. Siz de bu iş için kumaş ve seramik avına çıkabilir, sonrasında da bulduğunuz şık çerçevelerin içine koyabilirsiniz.
 
21. Hamak

Hamak gördüğünde tereddüt etmeksizin içine yatan bir milletiz. Hamağı severiz doğrusu sadece nedense evimizde değil de piknik alanlarında hamak kullanırız.
Sadece hamağı eve taşımak, hamağa evindeki bir koltuk vazifesi atfetmek de mümkündür.
Ihtiyaç duyulan malzemeler ise yapacağınız hamağa gore değişmekle beraber halat, sağlam bir bez ve oturulacak yere bir minderden ibarettir.
 
22. Defter

Defter üretmek son aşama kolay bir iştir. Gerek zımba ile, gerek spiral ile ve gerekse dikiş ile son aşama kolay bir halde defter yetiştirebilirsiniz.
Bunun için değişik kağıt türlerini inceleyebilir, defterin kapağına örneksiz tasarımlar düşünebilirsiniz.
Satacağınız defter el yapımı olacağı için müşterilerin daha ilgisini çekecektir.
 
23. Ayna

Evet, ayna fakat size direkt ayna üretin demiyoruz. Times dergisinin “YILIN İNSANI” şeklinde meşhur bir kapağı vardır.
Times dergisinin kullandığı font ve tasarımı sticker haline getirip aynanın üstüne yapıştırabilirsiniz.
Ya da aynanın üstüne Instagram’da paylaşmalık sözler yazabilirsiniz. Bu yazıları sticker halinde yapmanız de son aşama kolay.
“Bugün şahane görünüyorsun” etiketi olan bir aynaya baktığınızı bir düşünün. Sizi ne kadar da mutlu hissettirir.
 
Evde Üretim Yapmış olup Satmanın Iyi mi Bir Geleceği Var?

Evde bir şeyler üretip satmanın dezavantajlı olduğu konulardan biri işin devamlı size bağlı olmasıdır.
Şu demek oluyor ki grip olup bir ay süresince yatak yatak yattığınız süre üretim yapamazsınız ve dolayısıyla kazanç elde edemezsiniz.
Ek olarak tek başınıza çalıştığınız için işi büyütmeniz fazlaca kolay olmaz.
Sadece sürecin iyi mi gelişeceğini başlamadan bilemezsiniz. Dolayısıyla bu mevzuları şu an, doğrusu düşünce araştırma sürecinde fazla düşünmeyin fakat aklınızın bir köşesinde bulunsun.
Eğer kendinize bir marka kurar ve siparişlere yetişemezseniz (ki umarız öyleki olur), bu şekilde bir durumda üretimi başka kişilere ya da bir şirkete havale edebilirsiniz.
Şu demek oluyor ki diyelim ki sabun üretiyorsunuz. Kendinize ilişkin bir marka kurdunuz. Sadece tek başınıza gelen taleplere yetişemiyorsunuz. Bu şekilde bir durumda başka insanları işe alarak üretim yapabilirsiniz. Bu şekilde olunca o kişilere de ödeme yapmanız gerekir. Ya da yaptığınız işi otomasyona ve fabrikasyona doğal olarak tutarak bir atölyede ya da fabrikada ürettirebilirsiniz sadece dediğimiz şeklinde, şu an için bu ihtimallere uzaksınız.
Ilkin siz ürün kalitesine ve markalaşmaya bakın. Eğer belli bir kaliteye ulaşır ve siparişler sizi doyum etmeye başlarsa aynı kaliteyi korumak adına değişik üreticilere kriterlerinizi belirterek süreci yönetebilirsiniz.
Bu bağlamda ilkin işe koyulmanızı ve kendi başınıza bir ivme kazanmanızı tavsiye ediyoruz. Zamanı ulaşınca üretim, dağıtım şeklinde mevzularda belli bir strateji geliştirebilirsiniz.
 
Netice

Umarız bu yazıda ele aldığımız ürün fikirlerinden size en uygun olanı seçip üretime geçebilirsiniz.
Burada saydığımız iş fikirlerini gerçekleştiren ve bu iş için onlarca (yüzlerce) personel çalıştıran pek fazlaca şirket var. Sadece bizim niyetimiz aile bütçesine katkı sağlayabilmeniz adına bu tür ürünleri evde yapmış olup satabilmenize yönelik bilgiler vermekti.
Umuyoruz bu iş fikirlerinden aldığınız ilhamla evde üretip sattığınız ürünlerden güzel paralar kazanırsınız.
Son bir hatırlatma ile yazımızı bitirelim: Instagram, Youtube ve Instagram evde hayata geçirmeye uygun birçok iş fikri sunar size. Toplumsal medyayı hem satış hem pazarlama hem satın alan ilişkileri hem de araştırma maksatlı kullanmanızı ısrarla tavsiye ediyoruz.
Okuduğunuz için teşekkürler.
Evden para kazanmak isteyen hepimiz için evden iş imkanlarını ve en kazançlı ek iş fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalınca.

Evde Çevirmenlik Meydana getirecek Dostlar Arıyoruz!

100.000 TL Paranız Olsa Iyi mi Yatırım Yapardınız? Derhal Deneyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir