Evde Çocuğunuzla Yapabileceğiniz Aktiviteler

Aşçı Olsun
Mutfakta size yardımcı olan ufak bir ahçı olsa nasıl olurdu? Çocuğunuzla beraber gıda yahut pasta yaparak hem neşeli zaman geçirebilir hem paylaşmayı öğretebilir üstelik gıda yapar iken verilen emeğin kıymetini anlamasına dayanak olabilirsiniz.
Okul Aktivitelerinden Örnek Alın
Bir patates, bir ip ve biraz sulu boya ile epey eğleneceğinizi epey iyi bildiğiniz gibi ki, o şekilde değil mi? İlkokulda en sevilen aktivitelerden önde gelen patates baskısı ve ip baskı etkinliğini evde yapmayı tecrübe edinebilirsiniz. Yaptığınız şekiller üstünden çocuğunuzun hikaye oluşturmasını isteyebilir, faaliyeti daha bellek açıcı ve neşeli duruma getirebilirsiniz.
Egzersiz Yapın
Çocuğunuzun yaşına elverişli egzersizler bularak hem motor becerilerinin daha epey gelişmesine üstelik süresini daha verimli ve neşeli duruma getirmesine dayanak olabilirsiniz. Isterseniz yürüyüş yapabilir dilerseniz de youtube üstünden çocuğunuza elverişli egzersizi seçerek beraber yapabilirsiniz.
Kitap Okuyun
Evde bir okuma saati belirleyin. Okuma saatinden ardından okuduğunuz kitaplar üstüne konuşun. Çocuğunuza aydın olduğu kitap ile ilgili sorular sorarak yorum gücünün gelişmesine ve anladığını transferi mevzusunda dayanak olun.
Kitap Okuma Alışkanlığı Kazanmanın 7 YoluKitap okuma alışkanlığı yetişkinlerin yaratıcılıklarını ve iş performanslarını arttırırken, çocuklarda şayet mektep başarısına katkı sağlıyor. İşte 7 adımda kitap okuma alışkanlığı edinmenin yolları…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.