Evde Çanta Dikim İşi

evde canta dikim isi 6018907182205 Evde Çanta Dikim İşi

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!
100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!
(Parasız VİOP Tecrübe etme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Dikiş becerileriniz bilhassa de hanım çantaları şeklinde popüler aksesuarlara odaklanırsanız karlı bir girişime öncülük edebilirsiniz. Sadece evde dikiş işini yürütmek için dikiş becerilerinden fazlasına ihtiyacınız olacaktır.  Mesela el sanatları sektöründe işlerin iyi mi yürüdüğünü ve ufak ölçekli bir işletme açmak için ne tür zorunlulukları yerine getirmeniz icap ettiğini öğrenmeniz gerekir. Evde çanta işinizin başarıya ulaşmış olmasını istiyorsanız ciddi anlamda hazırlanmanız gerekir.
 

Evde çanta işi iyi mi başlanır?
1 – Hedef kitlenizi belirleyin.
Çanta bayanların kullandığı en yaygın aksesuarlardan biri olsa da kafanızda belli bir hedef kitle belirlemeniz daha çok başarıya ulaşmış olmanıza destek verir. Mesela iş kadınlarının kullandığı çantalarla genç kızların istediği çantalar içinde fark vardır.
2 – Çantalarla ilgili olan son trendleri araştırın ve hedef kitlenize uygun tarzlara ayrı bir itina gösterin.
Çantaları yaparken kullanacağınız malzemeleri araştırın ve araç-gereç fiyatlarıyla ilgili düşünce sahibi olmaya çalışın.
3 – Rekabeti gözden geçirin ve neler yapabileceğinize bakın.
Hedef kitlenize uygun çantaları başarıyla satanlar hakkında ne kadar fazla informasyon sahibi olursanız hataları da o denli iyi önlersiniz. Yapacağınız çanta türlerine ve pazarlama yöntemlerine karar verin. Öğrendiklerinize bağlı olarak fikirler geliştirin.
4 – Size yol göstermesi için bir iş planı hazırlayın.
İşletmeniz ufak ölçekli de olsa büyük ölçekli de olsa iş planı işinize yarayacaktır. İş planı işinizi iyi mi yürüteceğinizle, ne kadar yatırım yapacağınızla ve ortaya çıkabilecek problemlerle iyi mi başa çıkabileceğinizle ilgili net bir düşünce sahibi olmanıza destek verir. Yatırımcılara başvuracaksanız yada bir finans kuruşlundan kredi alacaksanız iş planına ihtiyacınız olacaktır.
5 – İşletme ruhsatı için ilgili resmi kurumlara başvurun.
Bağlı bulunduğunuz belediyenin web sayfasına girerek müracaat formlarına ulaşın. Lüzumlu belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonrasında belediyeye müracaat formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarıya ulaşmış bir halde yönetmek istiyorsanız lüzumlu olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ek olarak vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin.
6 – Çantalarınızı tasarlayın ve numuneler yapın.
Yapıcı geribildirimler almak için çantaları tanıdığınız insanlara gösterin. Hedef kitlenize uyan insanlardan düşünce almaya çalışın. Önerilerini dikkate alın ve tasarımlarınızı tekrardan düzenleyin. Numuneleriniz muhteşem olana kadar bu süreci tekrarlamanız gerekebilir. Geribildirimler tamamen pozitif yönde olduğunda satışa adım atmak için kafi sayıda çanta dikin.
7 – Çantalarınızı nerede satacağınıza karar verin.
Çantalarınızı online olarak, web siteniz vesilesiyle yada Etsy, Artfire ve eBay şeklinde siteler vesilesiyle pazarlayabilirsiniz. Bununla birlikte el sanatları fuarlarında, konsinye olarak butiklerde yada mahalli etkinliklerde de pazarlayabilirsiniz. Geniş bir alan kişi tabanı oluşturduktan sonrasında çantalarınızı kendi mağazanızdan pazarlayabilirsiniz.
8 – Her fırsatta işinizin tanıtımını yapın.
Feysbuk ve Twitter şeklinde toplumsal paylaşım ağlarında reklam yapmayı, mahalli gazetelere reklam vermeyi yada el ilanları dağıtmayı deneyin. Karşılaştığınız her insana kartvizitlerinizden verin.
9 – Öteki gelir fırsatlarından yararlanmaya çalışın.
Hususi siparişler alın, yırtık çantaları onarım edin yada çanta yapımı kursları düzenleyin. Sunacağınız hizmetlerle ilgili insanları bilgilendirin.

Evde Çevirmenlik Meydana getirecek Dostlar Arıyoruz!

100.000 TL Paranız Olsa Iyi mi Yatırım Yapardınız? Derhal Deneyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir