Şimdi yükleniyor

Damızlık Düve Kredisi Tam 100 Bin TL (Faizsiz Şartları Nedir?)

Damızlık Düve Kredisi Tam 100 Bin TL (Faizsiz Şartları Nedir?)

Damızlık Düve Kredisi Tam 100 Bin TL (Faizsiz Şartları Nedir?)
Hayvan Kredisi

Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2020 senesinde et fiyatlarını düşürmek adına 1 milyon damızlık düve yetiştiriciliği düğmesine bastık. Bunun ile beraber çiftçilerimize alacakları damızlık hayvan için tam 100.000 TL kadar 2 yıl ödemesiz 5 yıl faizsiz olarak kredi verecektir. Çitçimize verilecek olan bu kredinin 80.000 TL ile damızlık alabildiğiniz gibi kalan 20.000 TL ile de çiftçimiz isterse yem ihtiyaçlarını giderebilecek. Ziraat bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin ortak çalışması neticesinde verilecek olan damızlık düve kredisine kimler nasıl başvuru yapabilecek.?
Daha fazla ne var ?1 Damızlık Düve Kredisinde Hedef Tam 1 Milyon Büyükbaş2 Düveleri Tarım Kredi Kooperatifi Dağıtacak!3 2 Yıl Ödemesiz 5 Yıl Faizsiz Hayvan Kredisi Başvuruları Nasıl Yapılacak ?4 Ziraat Bankası Damızlık Düve Kredisi Başvuruları5 Ziraat Bankası Düve Kredisinin Başvuru Şartları Nedir?6 Ziraat Bankası Damızlık Düve Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?Damızlık Düve Kredisinde Hedef Tam 1 Milyon Büyükbaş
Bir türlü düşmek bilemeyen et fiyatlarının düşürülmesi amacı ile bakanımız müjdeyi bizlere verdi. Hem ithalatın azaltılması hemde yerli çiftçimizin kazanması için damızlık düveye teşvik geldi. Düzenlenen bu teşvik ile halkımız böylece ucuz et yiyebilecek. Her kesimi mutlu edecek bu teşvik 100.000 TL kadar çiftçilerimiz faizsiz damızlık düve kredisi kullana bilecek. Daha önce siz değerli çiftçilerimize ithal düve alımlarına hibe desteği resmen başladı diye müjdeli haber vermiştik. Şimdiki müjdemiz ise yerli hayvan alacaklar için verilecek olan 2 yıl ödemesiz 5 yıl faizsiz düve alım kredisidir.!
Düveleri Tarım Kredi Kooperatifi Dağıtacak!
Başlatılan 1 milyon düve teşvik imkanları için dağıtıcı kurum olarak Tarım Kredi Kooperatifi olacak. Krediyi almaya hak kazanalar için Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçilerimize düvelerini teslim edecek. Kredinin verilemesi için ise her zaman olduğu gibi finansman Ziraat Bankası olmaktadır. Toplam 1 milyon düvenin 400 bini kredi başvurusunda bulanan çiftçilerimize Tarım Kredi Kooperatifi verecek. Geri kalanını ise çiftçilerimiz istedikleri yerden kulak küpe numaraları kayıtlı olması halinde alım yapa bilecek. Ahırında 10 düvesi olan bu sayıyı 20 başa kadar çıkarması gerekmektedir. Sıfırdan düve alacaklar ise en az 10 baş düve alması gerekmektedir. Ayrıca verilecek olan 100 bin TL düve kredisini isteyen üretimiz bunun tamamı ile düve alabilirken isteyen ise 80.000 TL ile de yem alabilecek. Böylece çiftçimiz ayrıca yem kredisi kullanmak zorunda kalmayacak.!

2 Yıl Ödemesiz 5 Yıl Faizsiz Hayvan Kredisi Başvuruları Nasıl Yapılacak ?
Damızlık düve için 2 yıl ödemesiz 5 yıl faizsiz olarak olan 100.000 TL kredili hayvan alım için başvurular iki şekilde yapılmaktadır. e-Devlet sisteminin’de devreye girmesi ile birlikte çiftçilerimiz bu başvuruları 2 seçenekten birini kullanarak yapa bilirler. Ancak, vereceğimiz bağlantılar hangisini seçecek olur iseniz olun mutlaka daha önce ortağı olduğunuz kooperatif kaydınızın bulunması gerekmektedir. Bu yüzden başvuru formunu doldurmadan önce il/ilçe Tarım Kredi Kooperatifine giderek kaydınızı yapmalısınız. Kaydı olan çiftçilerimiz ise başvuru formalarına aşağıdaki bağlantılar üzerinden istediklerini kullanarak erişim sağlaya bilirler.
https://ekoop.tarimkredi.org.tr/login.jsf
https://yapikooperatif.csb.gov.tr/Account/Login
Bu bağlantılar sonrası dolduracağınız form ile faizsiz olarak verilecek olan 100 bin TL damızlık düvesi alma ön başvurunuz tamamlanmış olacaktır. Projenin detayları için geniş bilgiyi kooperatifinizden öğrene bilirsiniz.
Ziraat Bankası Damızlık Düve Kredisi Başvuruları
Türkiye Ziraat Bankası düve yetiştiriciliği yapan yada yapacak olan çiftçilerimize düşük faizli kredi vermektedir. Resmi Gazete ‘de yayımlanan şartlar dahilinde düve alacak olan bütün çiftçilerimiz bu uygun faizli hayvan kredisi imkanlarından istifade edebilmektedirler. 60 ay yani 5 yıl vadeli olarak verilecek olan kredilerin faiz oranları başvuru yapılan vadeye göre değişiklik göstermektedir. Damızlık düve kredileri ile çiftçilerimiz sadece canlı düve alımlı ile kalmayıp düve yetiştiriciliği için gereksinim duydukları bir çok alet ve edevatları ‘da alabilmektedirler. Bunlar neler derseniz.Barınak yanı ahır projeleri için yapılan giderler.
Yem hazırlama üniteleri
Balya ve çayır biçme makine alımları
Gübre yönetimi
Alt yapı yapımları
Elektrikli alet alımları
gibi kalemlerden oluşmaktadır.
Ziraat Bankası Faizsiz Damızlık Düve KredisiZiraat Bankası Düve Kredisinin Başvuru Şartları Nedir?
Ziraat bankasından düve alacaklar ilk olarak Resmi Gazete yayımlanan şartlar dahilinde alım yapmaları gerekmektedir. Resmi Gazete’de yayımlanan şartlar ise şunlardır.
50 baş ve üzerinden bir düve yetiştiriciliği işletmesi kurmanız gerekmekte siniz. (Şayet ilk defa düve yetiştiriciliğine başlayacaksanız en az 50 baş düve almanız gerekmekte siniz. Eğer ki mevcut elinizde düve var ise bu sayıyı ise 50 başa tamamlamanız gerekmektedir.)
Sütçü ırklar olarak: Jersey, Holstein ve Avruapa Kırmızıları almanız gerekmektedir.
Kombine ırklardan ise:  brown swiss, montbeliard ve simental cinslerinden alım yapmanız gerekmektedir.
Etçil ırklardan ise: hereford, angus veya limuzin ile şarole, manda ırklarından almanız gerekmektedir.
Resmi gazete’de yer alan bu şartlardaki damızlık düve alacaklar için banka’da bazı şartlar sizlerden talep edecektir.
Devlete ait herhangi bir vergi borcunuzun olmadığını gösteren yazı
ÇKS belgesinin olması
Kredi notu değerinin risk içeren çizelgede olmaması
En az 2 kefil
İpotek değeri olan taşınmaz
Tüm bu şartlara taşımanız durumunda damızlık düve alımı için düşük faizli kredi kullana bilirsiniz.
Ziraat Bankası Damızlık Düve Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?
Ziraat bankası aşağıdaki tablo resimdeki olduğu gibi damızlık düve alacaklar için 2 şekilde kredi imkanı sağlamaktadır.
Ziraat Bankası Damızlık Düve Kredisi Faiz OranlarıBurada sağlanan kredilerin ikisinden toplam miktarı 7.500.000 TL kadar çıkmaktadır. Ancak bunlardan ilk defa yatırım yapacaklar için %100 faiz desteği sağlanır iken mevcut damızlık düvelerini çoğaltacaklar için bu faiz desteği sizinde gördüğünüz gibi %75 tir. Bu demek oluyor ki ilk defa damızlık alacaklar 7.5 milyon liraya kadar faizsiz olarak şartlara uygun olmaları durumunda kredi alabilirler. Mevcut düvesi olanlar ise daha önce sabit belirlenen %8 faizli krediden yıllık sadece %2 oranında kredi kullana bilmektedir. Yıllık %2 faiz oranın aylık faiz oranı ise sadece %0,16 olmaktadır. Bununda bir hesaplama yaparak 60 ay vade ödeme miktarlarını sizler ile paylaşır isek şu şekilde bir tablo oluşmaktadır.
Başvuru Miktarı
Aylık Ödeme
Toplam Ödeme
50.000 TL
874,64 TL
52.478,35 TL
100.000 TL
1.749,28 TL
104.956,70 TL
150.000 TL
2.623,92 TL
157.435,05 TL
Lütfen yapmış olduğumuz hesaplamalar haricinde başvuru yapmak istiyorsanız sizin için hesaplama yapmak için bize yorum yazınız.

Tweetle

Share this content:

Yorum gönder