daha fazla para kazanmak icin beyninizi nasil egitirsiniz 60008e2f38fa6

Para yönetimi mevzusunda beyninizi denetim etmediğiniz sürece para ile olan ilişkinizde yar artar. Ve para biriktirmek daha zor hale gelir. Çoğu zaman kontrolünü kaybeden insanoğlu borç içinde oldukları halde harcama döngüsüne girer, tutum yapması imkansız hale gelinir. Bu durumda finansal olarak özgürleşmeyi arka planda kalır.
Para biriktirmek isteyenler için kredi kartları doğru bir vasıta olmayabilir. Bundan dolayı satmaca gelene kadar ne kadar borcunuz bulunduğunu umursamazsınız. Kredi kartlarıyla ödeme yapmak beyin tarafınca bir harcama olarak algılanmıyor bile. Beynin zevkle ilişkili bir alanı olduğu benzer biçimde acıyla da ilişkili bir alanı var. İşte size son meydana getirilen bir emek harcamadan örnek: İnsanların beyin aktiviteleri inceleniyor. Bir satın alma yaptıklarında nakit ve kredi kartı ile ödeme yaptıklarını hayal eden senaryolardan geçiyorlar. Nakit ödeme yaptıklarında her iki alan da aydınlanıyor. Sadece kredi kartıyla ödeme yaptıklarında bir tek zevk alanı aydınlanıyor. Bu da nakit olarak harcama yapmanın önemi üstüne düşünmemizi sağlıyor.
Harcama dürtüsüne tutulmak yerine para biriktirmek için beynimizi iyi mi eğitebiliriz? Uzmanların söyledikleri şunlar:
Bir süre için nakit kullanın. Nakit kullanmak harcamaları azaltabilir. Bundan dolayı gerçek parayı kullanmak, satın alma durumunda beyni ikinci kez düşünmek için durduruyor.Birikimlerinizi otomatikleştirin. Geleceğinizi güvence altına almak için tutum edebileceğiniz miktarı ayarlayın. Senelik para temizliği yapın. Kredi kartı faturalarınızdaki otomatik borçları, fazlasına gerekseme duymadığınız harcamaları kırparak yakından inceleyin.Avmsinde geçirilen zamanı kısıtlayın. Elbet, bu sizin için zevk olabilir. Sadece bununla birlikte sizi, imkanlarınızın ötesinde lüks eşyalar istemeye teşvik edebilir. İnsanlar alışverişte ne kadar uzun süre geçirirse, şuursuzca harcama yapma olasılıkları da o denli artıyor. Yorulursunuz ve karar verme becerileriniz azalır. Tek tıkla harcama duygusunu dönem dışı bırakın. Beyninizi para biriktirmek için eğitirken, dürtüsel olarak harcama yapmaması için de eğitmeniz gerekir.  
 
Hakkaten para kazanıyor musunuz?Yatırım yapıyorsanız kazandığınız kazancı kendiniz hesapladığınız süre verdiği tat ayrı. Yatırdığınız paranın size hakikaten getirisi var mı, ne kadar artıdasınız gelin bunu birlikte hesaplayalım…
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir