CİMER Yakınma Dilekçesi Örneği – Yakınma Başvurusu Yap

CİMER yakınma, vatandaşla ve devlet içinde özetlemek gerekirse bir köprü görevi görmektedir. Bu sistem yardımıyla Türkiye’nin her yerinden dilekçeler mevzu ile ilgili idareye iletilmektedir. CİMER‘e yapılacak başvurular da kimlik bilgilerinizi açık tutabilir yada gizleyebilirsiniz. Ek olarak yaptığınız şikayetleri geri alabilirsiniz. Data Edinme Kanununa gore cimer’e yazılan dilekçelerin sonuçlanma süresi müracaat şeklinize gore değişmekte olup 15 – 30 gün arası sonuçlanmaktadır.
CİMER Portal
Cimer portal girişi yaparak yakınma oluşturabilir, başvurularınızı kolay bir halde CİMER üstünden ilgili kurumlara iletebilirsiniz. CİMER kullanıcı girişi yapmak için tıklayın → CİMER Kullanıcı Girişi – portal.cimer.gov.tr
CİMER Yakınma Hattı
Cimer yakınma hattı yardımıyla Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ile kolay yoldan cimer yazışma kurabilir, yakınma, suç duyurusu, talep hakkınızı kullanabilirsiniz. Cimer yakınma hattı telefonu 150’i arayabilirsiniz. Acil {Sağlık} Yardımı ve İhbar, Yakınma için 112 yada 155’i arayınız.
Bir öteki cimer yakınma hattı telefon numarası ise 0 (312) 525 55 55 nolu tel numarasını kullanabilir yada 0 (312) 525 58 31 faks adresinden yazışma kurabilirsiniz.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yazışma sayfasını görmek için Buraya Tıklayınız.
CİMER Yakınma Dilekçesi Örneği
Cimer yakınma dilekçesi örneğini kullanarak yakınma talebinde bulunabilirsiniz. Türkiye de yaşayan her yurttaş bu hakka haizdir. Derhal aşağıda insanların çokça kullandığı ve kolay bir cimer yakınma örneği yazısını paylaştık. Lüzumlu ve hususi bölgeleri kendi bilgileriniz ile doldurmayı ihmal etmeyin!

cimer yakınma dilekçesi yazmak isterim diyorsanız derhal aşağıdaki kolay taslağı kullanabilirsiniz.
T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI İLETİŞİM MERKEZİ MAKAMINA;
Beştepe, Cumhurbaşkanlığı Blv, 06560 Yenimahalle/Ankara
BAŞVURAN : Sizin Adınız ve Soyadınız, Adres ve telefon numaranız ve öteki yazışma detayları
TALEP KONUSU :
AÇIKLAMALAR :
1- (Bu kısıma kendi şikayetiniz ile ilgili lüzumlu açıklamayı maddeli ve sıralı bir halde yapabilirsiniz.)
2-
3-
4-

SONUÇ VE TALEP : Yukarıda açıklamış olduğum nedenlerle, ilgili probleminin giderilmesi
saygılarımızla arz ve talep ederim. …/…/…(Tarih)
CİMER Yakınma Başvurusu
Cimer yakınma başvurusu, cimer.gov.tr internet adresinden yada Alo 150 telefon numarası ile müracaat yapılabilir. Bizim ziyaretçilerimize önerimiz, CİMER internet sayfası üstünden yapılmasıdır.
CİMER Yakınma {Nasıl} Yapılır?

İlk olarak cimer.gov.tr adresine girin.
Müracaat Yap seçeneğine tıklayın. Sizden;
T.C. Kimlik Numarası
Adınız ve Soyadınız
Annenizin evl. önceki soyadı (İlk ve Son Harf)
Kimlik Seri No ve Cep telefonu numaranız girin ve Onay Kodu Gönder butonuna tıklayın.

Cep telefonunuza 4 haneli bir Onay kodu gelecektir, kutucuğa size gelen onay kodunu girin ve Devam Et butonuna tıklayın.

Açılacak olan sayfada kimlik bilgilerinizi görmüş olacaksınız. Burada Yakınma kutucuğunu işaretleyin ve Eğitim Durumu, E-posta adresi(güncel ve kullandığınız bir adres olsun) alanlarını doğru bir halde doldurun. İleri butonuna tıklayın.
Metin yazma ekranını görmüş olacaksınız. Buraya en fazla 3000 karakter girebilirsiniz. Mesajınızı yada açıklamanızı kısa ve öz anlatımla, yukarıda bulunan cimer yakınma örneği üstünden yazarak tamamlayın.

Dosyalar kısmında ise yazdığınız Metini destekleyecek, kanıtlayacak ekran görüntüsü, fotoğrafı buraya kısaca cimer yakınma formuna yükleyebilirsiniz. İşlemleriniz bittikten sonrasında İleri’ye tıklayın.
Başvuruyu Tamamla sayfasında sizden başvurunuz ile ilgili bir kurumu seçmenizi isteyecektir. Onay kutucuğunu işaretledikten sonrasında oluşturulan menüde ilgili kurumu seçebilir ve direkt başvurunuzun bu kuruma cimer aracılığı ile iletebilirsiniz.

BAŞVURUYU TAMAMLA butonuna tıkladıktan sonrasında Şikayetiniz CİMER’e gönderilecektir.

CİMER Yakınma Sorgulama
Cimer yakınma sorgulama yapabilmek için cimer.gov.tr yada e-devlet sisteminde bulunan Müracaat Sorgula ekranını kullanabilirsiniz.
CİMER yakınma takip için e-devlet’i kullanabilirsiniz. Turkiye.gov.tr adresinden kimlik bilgileriniz ile sisteme giriş yapın. Arama kutucuğuna cimer sorgulama yazın ya da buraya tıklayarak. Müracaat Sorgulama ekranına girin.
Yaptığınız yakınma, müracaat bu ekranda görünecektir. İşlem yazısı altında Detay butonuna tıklayarak, Şikayetiniz hakkında data edinebilirsiniz.

CİMER Yakınma İptali Mümkün Mü?
Cimer yakınma iptali mümkün mü? Yaptığınız yakınma başvurusunu Alo 150 yada 0 (312) 525 55 55 numarasını arayarak müracaatı iptali ya da geri çekme hakkında data alabilirsiniz.
CİMER İsimsiz Yakınma
Cimer isimsiz yakınma edebilme seçeneği yoktur. Her yaptığınız yakınma müracaatta yakınma edenin kimliği, ad-soyad, telefon numarası şeklinde bilgileriniz CİMER ve seçtiğiniz ilgili kurum tarafınca görülebilir.
CİMER Yakınma Sonucu Ne Oluyor?
Cimer yakınma sonucu ne oluyor? Yaptığınız müracaat ilgili kurumlara iletiliyor ve 15 – 30 gün içinde pozitif yönde yada negatif bir sonuca ulaşılıyor. Başvurunuz hakkında daha detaylı data ve takip edeni için e-devlet’ten cimer müracaat sorgula sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kıymetli ziyaretçilerimiz CİMER Yakınma, mevzusuna yer verdiğimiz bu yazımız burada bitmiştir. cimer yakınma dilekçesi, cimer ptt yakınma, cimer yakınma hattı yazışma, cimer yakınma etme, cimer yakınma müracaat, cimer yakınma yaz, cimer yakınma dilekçesi yazma, cimer yakınma örnekleri, cimer yakınma {nasıl} yazılır, cimer yakınma kimlik gizliliği, cimer yakınma telefon şeklinde soruların yanıtını arıyor ve yazımızda bulamadıysanız google’da arama yaparak mevzu hakkında data alabilirsiniz.

Yazı İçeriği

CİMER PortalCİMER Yakınma HattıCİMER Yakınma Dilekçesi ÖrneğiCİMER Yakınma BaşvurusuCİMER Yakınma {Nasıl} Yapılır?CİMER Yakınma SorgulamaCİMER Yakınma İptali Mümkün Mü?CİMER İsimsiz ŞikayetCİMER Yakınma Sonucu Ne Oluyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.