CİMER Müracaat Sorgulama – CİMER Yardım Başvurusu {Nasıl} Yapılır?

CİMER müracaat, T.C vatandaşı ülkenin en ücra yerinde dahi yaşasa, Ankara’ya gitmeden iletmek istediklerini rahatça ve kolaylıkla ifade etme imkanı bulmaktadır. Cimer müracaat sorgulama ekranını kullanarak meydana getirilen adımları takip edebilirsiniz. Merkezi yönetim ise vatandaşın müracaat, talep, yakınma şeklinde müracaatlarını tek tek incelemektedir. Bu işlem sonucunda eğer bir mesele var ise mesele çözüme kavuşturulmaktadır. Yaşadığınız bölgede hizmet, mesele yok etme vb. işlemi bekliyorsanız mevzu ile ilgili lüzumlu emekleri yapılması amacıyla, mahalli yönetimlere talimatlar verilebilmektedir.
CİMER Kullanıcı Girişi
Cimer kullanıcı girişi yaparak Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne suç duyurusu, talep, yakınma başvuruları yapabilir, geçi sıkıntısı, maddi sorunlara ilişkin yardım taleplerinde bulanabilirsiniz. CİMER portal girişi için tıklayın: CİMER Kullanıcı Girişi – portal.cimer.gov.tr
CİMER Müracaat Sorgulama
Cimer müracaat sorgulama yapmak için turkiye.gov.tr/cimer-basvuru-sorgulama ya da cimer.gov.tr internet sayfasını kullanabilir, yaptığınız başvuruyu buradan takip edebilirsiniz.
E-Devlet üstünden Müracaat Sorgulamak için Buraya Tıklayınız
CİMER Portal üstünden Müracaat Sorgulamak için Buraya Tıklayınız
CİMER müracaat sorgulama e devlet üstünden {nasıl} yapılır?
Cimer müracaat sorgulama e devlet üstünden yapmadan ilkin, ilk olarak turkiye.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş yapın.
Arama yerine cimer müracaat takip yazın ve ilk seçeneğe tıklayın. Müracaat Sorgulama sayfası açılacaktır. Burada yaptığınız müracaat, yakınma, talep vb. müracaatları görmüş olacaksınız. Izlemek ve müracaat hakkında informasyon almak için İlgili mevzunun yanında bulunan Detay butonuna tıklayabilirsiniz.

Müracaat hakkında detaylı informasyon ve eğer başvurunuz işleme alındıysa ve bir sonuca ulaştıysa, cimer müracaat sonucunu görebilirsiniz.
CİMER Müracaat Yap
Cimer müracaat yap işlemini 2 değişik siteden yapabilirsiniz. Turkiye.gov.tr(e-devlet) yada cimer.gov.t(Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) internet sayfasını kullanabilir, T.C. Kimlik numarası, ad-soyad, telefon no bilgilerinizi girerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
okumaya kıymet : CİMER Yakınma Dilekçesi Örneği – Yakınma Başvurusu Yap
CİMER müracaat {nasıl} yapılır?

İlk ilkin cimer.gov.tr adresine girin.
BAŞVURU YAP seçeneği altında sizden T.C. Kimlik Numarası, Adınız ve Soyadınız, Annenizin evl. önceki soyadı (İlk ve Son Harf), Kimlik Seri No ve Cep telefonu numaranızı isteyecektir, lüzumlu detayları girin ve Onay Kodu Gönder butonuna tıklayın.

Cep telefonunuza SMS yöntemiyle bir onay kodu gelecektir. Bu onay kodunu kutucuğa yazın ve Onay Kodu Gönder butonuna tıklayın.

CİMER müracaat sayfası açılacaktır. Burada kişisel bilgilerinizi görmüş olacaksınız. Üst menüde İstek – Görüş Tavsiye – İhbar – Yakınma – Informasyon Edinme Hakkı – Teşekkür seçeneklerini bulunuyor, burada göndereceğiniz ileti hangisine daha yakınsa onu seçmelisiniz. Mesela; bir yardım başvurusunda bulundunuz sadece bu yardım başvurunuz karşılık görmedi, negatif sonuçlandı fakat bunun doğru olmadığını düşünüyorsunuz… tekrardan istekte bulunabilirsiniz. OturumAc.co ziyaretçilerine örnek olması amacıyla, İstek kısmından yardım başvurusu {nasıl} yapılacağını göstereceğiz.
Sağ alt köşeden İleri butonuna tıklayın, Metin kısmı görülecektir.
Burası oldukça mühim! Metin alanına sizin maddi durumunuzu olduğu şeklinde yazmanız gerekiyor. Neye ihtiyacınız var? Ne talep ediyorsunuz? Hangi mevzuda şikayetiniz var! Ne istiyorsunuz? şeklinde müracaatınızı bu alana kısa, öz ve açıklayıcı bir halde yazın. Burayı doldururken: eşiniz var ise iş durumu, çocuklarınız var ise ve öğrencilerse, geçim sıkıntısı şeklinde hangi mevzuda sorun yaşıyorsanız buraya yazmalısınız.

Dosyalar kısmında ise herhangi bir raporunuz, mevzu ile ilgili bir fotoğraf yada fotoğraf var ise buraya yükleyebilirsiniz.
Yukarıdaki işlemleri bitirdiyseniz, İleri butonuna tıklayın.
Müracaat Tamamla sayfasında Bilgileriniz ve Müracaat Metnini görmüş olacaksınız. En altta iki onay kutucuğu bulunuyor, kutucukları işaretledikten sonrasında sizden bir Kurum seçmenizi isteyecektir. Burada göndereceğiniz ileti ya da metin hangi kurum ile ilgiliyse onu seçmelisiniz. Eğer toplumsal yardım isteyecekseniz, toplumsal yardımların genel olarak verildiği bakanlık Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı‘nı seçmeniz gerekiyor.

BAŞVURUYU TAMAMLA butonuna tıkladığınızda sizin bu yardım başvurusu, yakınma, tavsiye, talep her her neyse CİMER sistemine ulaşacaktır.

Cimer müracaat formu tamamlandıktan sonrasında aşağıdaki resimde göreceğiniz şeklinde bir onay mesajı alacaksınız. Burada cimer müracaat takip edeni şu demek oluyor ki müracaatı takip etmeniz için bir referans kodu, sayısı verecektir. Bu kod ile başvurunuzun takibini yapabilirsiniz. Başvuruma git bağlantısına tıkladığınız vakit sistemde kayıtlı bulunduğunu ve bilgileri görmüş olacaksınız.

cimer müracaat no ile sorgulama yapmak için Buraya Tıklayınız.
Sizin durumunuza, yaptığınız öğrenci nazaran muhatap olduğunuz bakanlığa ya da kaymakamlığa, belediyeye ilgili kurum hangisi ise başvurunuz oraya gönderiliyor ve talebiniz ile ilgili informasyon alınıyor.
CİMER Müracaat Sonucu Ne Süre Gelir?
Cimer müracaat sonucu ne vakit gelir? başvurunuzu gönderdiğiniz ilgili kurumun yoğunluğuna nazaran değişmekte olup, 15 – 30 gün içinde talebiniz sonuçlanmaktadır.
cimer müracaat sonucu sorgulama ekranına gitmek için Buraya Tıklayınız.
CİMER Müracaat İptali
Cimer müracaat iptali, işleme alınmış bir başvuruyu iptal etme seçeneğiniz bulunuyor. Müracaat iptali için Alo 150 numarasını arayabilir ve iptal talebinde bulunabilirsiniz.
Cimer müracaat silme şeklinde bir seçeneğiniz yoktur. Göndermiş olduğunuz müracaat sonuçlandırılmış ya da bir karara bağlandıysa, başvuruyu silme, iptal etme değerlendirmesi ilgili kurumun inisiyatifindedir.

Kıymetli ziyaretçilerimiz CİMER BAŞVURU, mevzusuna yer verdiğimiz bu yazımız burada bitmiştir. e devlet cimer müracaat, cimer müracaat iptali {nasıl} yapılır, cimer müracaat iptal, e devlet cimer müracaat sorgulama, cimer müracaat iptal etme şeklinde soruların yanıtını arıyor ve yazımızda bulamadıysanız google’da arama yaparak mevzu hakkında informasyon alabilirsiniz.

Yazı İçeriği

CİMER Kullanıcı GirişiCİMER Müracaat SorgulamaCİMER müracaat sorgulama e devlet üstünden {nasıl} yapılır?CİMER Müracaat YapCİMER müracaat {nasıl} yapılır?CİMER Müracaat Sonucu Ne Süre Gelir?CİMER Müracaat İptali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.