Bitcoin (BTC) Türk Lirasını Geride Bıraktı!

bitcoin btc turk lirasini geride birakti 5fea23e5f4063 Bitcoin (BTC) Türk Lirasını Geride Bıraktı!

Önder kripto para birimi Bitcoin (BTC), dünyanın para birimlerinin listelendiği fiatmarketcap.com sıralamasında 19. sıraya terfi etti. Önder kripto para birimi bu şekilde 26. sırada yer edinen Türk Lirasını (TL) da geride bırakmış oldu. Listenin ilk 3 esnasında Yuan, ABD doları ve Euro içeriyor.

Önder kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz gün TL’yi geride bırakarak 24. sıraya yükselmişti. BTC, son fiyat artışıyla beraber birçok fiat para birimini piyasa kıymeti açısından geride bırakarak 20. sıraya yerleşmeyi başardı. Mevzuyla ilgili bir paylaşım oluşturan Akademisyen İsmail Hakkı Polat da günümüzde artık yalnız CoinMarketCap’e değil bununla birlikte FiatMarketCap’e de bakılması gerektirme ettiğini deklare etti.
Akademisyen Polat, şunları söylemiş oldu: “2021, başta Bitcoin olmak suretiyle kriptoparaların, devlet ve banka temelli para sistemleri üstünde dönüştürücü etkilerinin somut şekilde görülmeye başladığı bir yıl olacak. Bu yüzden vakaya CoinMarketCap değil de FiatMarketCap üstünden bakmaya başlamalı.”

2021, başta Bitcoin olmak suretiyle kriptoparaların, devlet ve banka temelli para sistemleri üstünde dönüştürücü etkilerinin somut şekilde görülmeye başladığı bir yıl olacak. Bu yüzden vakaya CoinMarketCap değil de FiatMarketCap üstünden bakmaya başlamalı. İşte ilk görüntüler???? pic.twitter.com/Xa7kSj58mH
— İsmail H. Polat (@ismailhpolat) December 26, 2020

Bir Twitter kullanıcısına gore Bitcoin, fiarmarketcap’te bu yıla 37. sırada başlamıştı. BTC, 2020 sonuna kadar yaşamış olduğu yükselişle beraber aşama aşama basamakları tırmanmayı başarmış oldu.

We started at #37 at the beginning of this year @fiatmarketcap pic.twitter.com/4zue5GWDMD
— Alex Min ???????? (@itsminawhile) December 18, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir