Bilgisayarda Silinmeyen Programlar {Nasıl} Silinir?

Bilgisayarımıza yerleşen yada program ekle/kaldır bölümünden silemediğimiz birçok program bulunmaktadır ve zamanda karşımıza daha değişik programlar çıkmaktadır.Bilhassa son zamanlarda tarayıcınıza eklenen ve sildiğinizi sansanızda her açılışta yeniden karşınıza çıkan uygulamalar bulunmaktadır.Bu uygulamaları silmek bir vakit sonrasında canınızı sıkabiliyor.
Eklenen bu programları ilk olarak akla gelen silmek için uğraştığınız yer program ekle/kaldır kısmı olacaktır.Küçük bir ihtimal ile sildiğinizi sanıyorsunuz fakat tarayıcınızı açtığınızda yeniden karşınıza çıktığını görmüş olacaksınız.Eğer buradan silinmiyorsa regedit ayarlarına girerek işlem yapabilirsiniz.
Regedit {nasıl} açılır
Başlat menüsü içindeki Çalıştır komut penceresini açarak  (Windows+R tuşuna da basabilirsiniz) “regedit” yazınız ve kayıt defteri açıldıktan sonrasında aşağıdaki yolu takip ediniz.
•HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionUninstall
Silmek istediğiniz programı buradan bularak delete tuşu ile kayıt defterindeki kaydın silebilirsiniz.
 
AdwCleaner ile Temizleme : Bilgisayarınıza yerleşen fena amaçlı yazılımları tarama işlemi yaparak bulup temizlemenize destek olan parasız ve kullanımı kolay bir programdır.Bilhassa son dönemde karşınıza çıkan tarayıcıya yerleşen fena amaçlı eklentileri etkisiz hale getirerek silmenize destek verir.
İndirmek İçin Tıklayın ->> AdwCleaner
 
HijackThis ile Temizleme : HijackThis programı kullanımı kolay ve kolay bir reklam kaldırma aracı olarak tanımlayabiliriz.Bir tek programı indirip scan butonu ile tarama işlemi yapmak olacaktır.Ondan sonra ise bilgisayarınız kapanıp açılacaktır ve reklamlar ortadan kalmış olacaktır.
İndirmek İçin Tıklayın ->> HijackThis
 
Bilgisayarınızda ki silinmeyen programları temizlemekte daha çok detaylı bilgiye ihtiyacınız var ise eğer o vakit Silinmeyen programları kaldırma adlı makaleye göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top