Bilgisayara Hamachi {Nasıl} Kurulur?

Hamachi, hiçbir ayar gerektirmeden sanal ağ’lar (Virtual Private Network – VPN) oluşturmanızı sağlayacak küçük bir uygulamadır. Başka bir deyişle, Hamachi arkadaşlarınızla bir tek Ağ (Network) üstünden çalışan oyunları oynamanıza, iTunes ve Windows Dosya Paylaşımı şeklinde hizmetlerden dosya paylaşımınıza, Uzak Masaüstü Bağlantısı kullanmanıza ve benzer işlevlerdeki öteki uygulamaları aynı düzgüsel bir ağ ortamındaymış şeklinde davranarak çalıştırmanıza müsaade eden programdır.

 
Bilgisayara Hamachi {Nasıl} Kurulur?
1- Uygulamaya haiz olmak için Hamachi linkine tıklayarak programı bilgisayarımıza indiriyoruz.
2- İndirdiğimiz setup dosyasını çalıştırarak kurulumu son aşamasına kadar devam ettiriyoruz. Kurulum esnasında çıkan bir ekranda ise bizlere Hamachi’nin hangi versiyonunu oluşturmak istediğimiz soruluyor. Basic ve Premium versiyonlar arasındaki temel fark Basic versiyonunda en fazla 16 olabilen şahıs limitinin 256′ya yükseltilmesi ve şifresiz aktarıma izin vererek performansı arttırmaktadır. Sadece Basic hepinize yeter.
3- Kurulum işlemi bittikten sonrasında programı çalıştırınız.

4- Hamachi programı açıldığında sol altta bulunan butona basıyoruz.
5- Butona bastığınızda program size bir ip adresi veriyor resimdeki 5.12.74.198 şeklinde bir adres
6- Bu ağ adresini arkadaşınıza söyleyerek arkadaşınızla ortak bir ağ kurmuş oluyorsunuz.
7- Siz kurmayıp arkadaşız ağ kurmuş ise yapmanız gerek sağdaki üçgen şeklindeki butona basıp bir ağa katıl demek ve arkadaşınızın size verdiği detayları girmek.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top