Besicilik Kredisi Iyi mi Alınır? Ziraat Büyükbaş Hayvan Besicilik Kredisi

besicilik kredisi nasil alinir ziraat buyukbas hayvan besicilik kredisi 61a933e678262 Besicilik Kredisi Iyi mi Alınır? Ziraat Büyükbaş Hayvan Besicilik Kredisi

Ziraat büyükbaş hayvan besicilik kredisi 2021 şartları günümüzde oldukça dört gözle beklenen bir mevzudur. Bankadan kullanmış olduğumuz gerekseme kredileri bir çok süre bir ihtiyacımızı karşılamaktadır. Günümüzde nakit gereksinimlerimizi karşılamak için eş dost desteği almak yerine bankalardan kredi çekmek daha mantıklı gelmektedir. Ziraat Bankası birçok alanda müşterilerine kredi sunan bir bankadır ve bunu bilhassa hayvancılık işi ile uğraşan müşterilerine de sunmaktadır. Büyükbaş hayvancılığı destekleme mevzusunda birçok projelere imza atmakta, bu mevzuda destek isteyen hayvancılık ile uğraşan kişilerin yanında olmaktadır. Ziraat Büyükbaş besicilik kredisi 2021 şartları  genel olarak değişim gösterse de yazımızda bilgileri bulabilirsiniz. 

Mevzu BaşlıklarıBüyükbaş Hayvancılık ve Besicilik KredisiZiraat Bankası Büyükbaş Hayvan Besiciliği KredisiBüyükbaş Hayvan Besiciliği Kredisi Müracaat Kredi ile İlgili Yapabileceğiniz Öteki İşlemlerBüyükbaş Hayvan Besiciliği Kredisi Kullanım Şartları 
Büyükbaş Hayvancılık ve Besicilik Kredisi

Ziraat bankası Büyükbaş hayvancılığı desteklemek için kredi kullanım şartlarını resmi gazetede açıklamıştır. Bu açıklamada kredi faiz oranları ve kredi kullanım kriterleri belirlenmiştir.

Büyükbaş hayvancılığı desteklemek için kredi kullanım şartları;

Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğiDamızlık düve yetiştiriciliğiSütçü ve kombine sığır yetiştiriciliğiBu mevzular ile ilgili olarak destekli kredi alabilme imkanı doğmaktadır. Resmi gazetede belirlenen kriterler ve faiz oranları doğrultusunda hayvancılık işi ile uğraşan birçok kişiye kredi kullanım hakkı doğmaktadır. Bu karara istinaden, büyükbaş hayvancılıkta kullandırılacak olan işletme ve yatırım kredilerinde üst limit 10.000.000 tl olarak belirlenmiştir. Faiz indirimleri için yatırım kredilerinde %90, işletme kredilerinde %100 olmak suretiyle kriter sağlanmıştır.

Ziraat Bankası Büyükbaş Hayvan Besiciliği Kredisi

Büyükbaş hayvancılıkta bilinmiş olduğu suretiyle yaşanılan bölge ve şartları oldukça önemlidir. Bu yüzden işletme ve yatırım kredilerinde %10 ilave faiz indiriminden yararlanabilmek için 30 ilden birinde ikamet ediyor şartı aranmaktadır. Doğrusu Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Gaziantep, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Manisa, Muğla, Niğde, Tekirdağ, Uşak, Şanlıurfa illerinden birinde ikamet ediyor iseniz başvurunuzda hususi indirimli faiz oranları uygulanabilmektedir. Bu durum da bilhassa yöre halkının büyükbaş hayvancılığına teşvikini arttırabilmektedir.

Tavuk Çiftliği Kredisi Bağışlama Şartları Faizsiz Tavuk Çiftliği KredisiKoyun Kredisi Iyi mi AlınırZiraat Büyükbaş Hayvan Besicilik Kredisi Iyi mi AlınırBüyükbaş Hayvan Besiciliği Kredisi Müracaat 

Büyükbaş hayvancılık kredisine başvurabilmek için bir ekip kriterlerin sağlanıyor olması gerekmektedir. Ziraat büyükbaş hayvan besicilik kredisi başvurusu için şartlar şu şekilde sıralamak mümkündür;

İlgili Yazı :   Halkbank Ziraat Kredisi Çeşitleri Neler? Çiftçilere Hususi Ziraat Kredileri

Çiftçilerin işletme hacmini 50 baş ve üstüne çıkarmak istemesi, doğrusu 50 baş altında hayvan sahibi olan kişiler bu krediden yararlanamazlarKredi kullanım için herhangi bir engel olmamasıKredi sicil raporunda bir mesele bulunmasıÖzellikle işletme sahibi olan kişilerin kredi sicil raporlarının temiz olması ve ödenmemiş vergi borcunun olmaması benzer biçimde kriterler de aranmaktadır. Bu yüzden kredi başvurusu yapmadan ilkin bu kriterleri karşılayıp karşılamadığınızdan güvenli olmalısınız. 

Kredi ile İlgili Yapabileceğiniz Öteki İşlemler

Büyükbaş hayvancılık kredisinde yalnız büyük baş hayvan alımı ya da işletme büyütme benzer biçimde konuların uygulanması söz mevzusu değildir. Bu kredi ile birçok işlemi yapabilirsiniz. Mesela, gübre alt yapı emek harcamaları, ahır ve barınak tadilatı, balya makinesi, davet biçem makinesi alımı, tartı sisteminin kurulması, öteki yatırım giderlerinin karşılanması benzer biçimde işlemler için de bu kredi kullanılabilmektedir. 

Büyükbaş Hayvan Besiciliği Kredisi Kullanım Şartları 

Ziraat Büyükbaş Hayvan Besicilik Kredisi 2021 Şartları için bir ekip evraklar talep edilebilmektedir. Birçok kredi de olduğu benzer biçimde bu kredi türünde de bankanın istemiş olduğu evrakları eksiksiz olarak bankaya sunmanız gerekmektedir.

Büyükbaş hayvan besiciliği kredisi için lüzumlu evraklar şu şekiledir;

Müracaat sahibine ilişkin Tc Numarasının yazılığı olduğu nüfus cüzdanı aslıKrediye başvuran çiftçinin çiftçilik belgesiİşletmeye ilişkin tapu kaydıYerleşim yeri belgesiKefil ya da ipotek istendi ise buna ilişkin evraklarıTarımsal işletmenin son üç yıla ilişkin gelir gider durumuBu evrakların ayrıntıları dönemsel olarak değişim gösterse de ana hatları ile bu şekilde olmaktadır. Bunu haricinde de eğer tüzel bir şahıs iseniz gene bir ekip ek evraklar talep edilebilmektedir. Mesela oda kayıt belgesi, vergi levhası, firmayı temsil eden kişilere ilişkin evraklar, İmza sirküleri benzer biçimde. Bu evrakları eksiksiz bir halde hazırlamanız sürecin de süratli ilerlemesi için size kolaylık elde edecektir. Her kredi de olduğu benzer biçimde bu kredi de banka bir ekip değişimleri yapma hakkını kendinde bulmaktadır. Doğrusu banka ek evrak ya da bilgiyi sizden talep edebilir. Bunlara hazırlıklı olmalısınız. Ziraat büyükbaş hayvan besicilik kredisi 2021 şartları bu şekilde ele alınmıştır.
Evraklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir