Avea Satmaca Ödeme Zamanı Geçerse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır?

avea fatura odeme tarihi gecerse ne olur kac gunde kapanir 605b574d5fd0c Avea Satmaca Ödeme Zamanı Geçerse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır?

Makalede Neler Var

Türk Telekom Satmaca Ödeme Zamanı NedirAvea Mobil Satmaca Ödeme Zamanı Geçerse Neler OlurAvea Telefon Faturası Ödenmezse Kaç Günde KapanırTürk Telekom Satmaca Ödeme Tarihinden Kaç Gün Sonrasında Hat KapanırAvea Satmaca Borcu Ödenmezse Ne Olur 2021Türk Telekom Satmaca Açma Kapma Bedeli Ne Kadar
Avea satmaca ödeme zamanı geçerse ne olur sorusu faturasını geç ödeye yada ödeme güçlük yaşayan kişilerin en fazlaca merak etmiş olduğu sorulardan biridir.

Türk Telekom eski  adı ile Avea satmaca son ödeme günü ve satmaca kesim zamanı tüm abonelere e-posta yada SMS bildirilmektedir. Türk Telekom satmaca kesim tarihinde ödeyeceğiniz toplam borç belirlenir ve size bilgilendirme mesajı gönderilir. Satmaca kati zamanı satmaca son ödeme zamanı içinde genel olarak 15 günlük bir süre dilimi bulunmaktadır.
Ekonomik sebepler yada işsizlik şeklinde durumlara bağla olarak faturasını ödemekte güçlük çeken bir fazlaca Türk Telekom satmaca ödeme zamanı geçerse ne olur ve Türk Telekom satmaca ödenmezse kaç günde kapanır sorusunu sormaktadır.

Türk Telekom Satmaca Ödeme Zamanı Nedir
Türk Telekom mobil satmaca son ödeme zamanı hattınıza ilişkin borçların hesap kesim tarihinde belirlendikten sonrasında size bildirildiği tarih deki ödeme günüdür.  Satmaca hesap kati zamanı ve satmaca son ödeme zamanı kesinlikle karıştırılmamalıdır. Satmaca kesim tarihinden sonrasında faturanın son ödeme gününe kadar averaj olarak 15 günlük bir süre dilimi bulunmaktadır.
Size sms yada e-posta ile satmaca son ödeme günü bildirilir ve son ödeme gününe kadar her hangi bir engelleme yada engelleme ile karşılaşamadan kontakt halinde kalırsanız.
Son ödeme günü geldiği halinde her hangi bir ödeme yapılmadığınızda ise tekrardan bilgilendirme mesajı gönderilir ve sizden geçin ödemeyi yapmanız talep edilir.

Avea Mobil Satmaca Ödeme Zamanı Geçerse Neler Olur
Türk Telekom diğeri adı ile avea satmaca son ödeme zamanı geldiği halde ödeme yapılmadığınızda sizi ek 1 haftalık bir süre verilir. Son ödeme tarihinden itibaren 1 hafta içinde ödeme yapılmadığınızda borç gecikmeye girer ve hattınıza engelleme gelir.
Türk Telekom hattınıza engelleme ulaştıktan sonrasında siz kimseyi arayamaz ve sms atamazsınız bir tek sizi arayanlar size ulaşabilir.
Son ödeme tarihinden sonrası 1 hafta içinde ödeme yapılmadığında hattınız  3 günlük bir engelleme zamanı içinde halen ödeme yapılmadığında hattınız tamamen aramalara kapatılır ve sizi arayanlar artık size ulaşamaz. Eğer 1 ay içinde borcunuzu ödeyemezseniz satmaca borcundan dolayı icraya verilirsiniz.

Avea Telefon Faturası Ödenmezse Kaç Günde Kapanır
Son ödeme zamanı 1 hafta geçen satmaca borcu bulunana Türk Telekom müşterisinin hattına engelleme gelir ve ek olarak 3 gün içinde borç ödenmediğinde hat kullanıma kapatılır ve sizi arayanlar artık size ulaşamazlar. Arama yapıldığında bu hat servis dışıdır uyarısı veriyorsa hat borcundan dolayı kapatılmıştır.
Türk Telekom satmaca ödemesi yapılmadığında hat kısıtlamaya girer. Hattınızdan arama yada SMS gönderimi yapamazsınız. Halen ödeme yapılmadığında hatta ilişkin borcu için yasal yollardan eğitim edilir.
Türk Telekom Satmaca Ödeme Tarihinden Kaç Gün Sonrasında Hat Kapanır
Türk Telekom faturası borcun son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta içinde kapanır. Son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta içinde borç ödenmediğinde hattınız ilk olarak kısıtlanır ve kapatılır.

Avea Satmaca Borcu Ödenmezse Ne Olur 2021
Türk Telekom mobil hat satmaca ödemesi son ödeme tarihinde yapılmadığında son ödeme tarihinden itibaren size ek yedi gün süre verilir. 7 gün içinde ödenmeyen borç sebebiyle hattınız giden aramalara kapatılır. Eğer giden aramaya kapatılan hattın borcu 3 gün içinde ödenmezse hat gelen aramalara da kapatılır ve sizi arayanlar size ulaşamazlar.

Türk Telekom Satmaca Açma Kapma Bedeli Ne Kadar
Türk Telekom satmaca son ödeme zamanı geçtikten sonrasında halen ödeme yapılmadığında hattınız kapatılırsa sizden hat açma ve kapama bedeli eğitim edilir. Türk Telekom faturalı hat açma kapama bedeli ise 35 TL dir. Bu ödeme ve gecikme faizi bir sonraki faturanıza yansıtılır.
Ocak 2021 satmaca periyodu itibari ile son ödeme zamanı geçmiş faturalara, gecikme faizi son ödeme tarihinden itibaren aylık %1,6 oranında, günlük %0,0533 oranında uygulanacaktır.​
Çoğumuz faturasını tertipli ödemek ister bir tek yaşanmış olan ekonomik durumlar ve işsizlik bir fazlaca kişinin bazı problemler yaşamasına niçin olmaktadır.
Sizlere bu yazımızda Türk Telekom Satmaca Ödeme Zamanı Geçerse Ne Olur? ve Türk Telekom satmaca ödenmezse ne olur? sorusuna yanıt vermeye çalıştık aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir