Ana Sayfa > Yatırım > Asgari Ücret Ne Kadar Oldu?

Asgari Ücret Ne Kadar Oldu?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün dördüncü ve son kez toplandı ve 2021 yılı için geçerli olacak asgari ücret açıklandı. 
Aile, Emek verme ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2021 yılı için geçerli olacak asgari ücretin AGİ dahil 2 bin 825 TL olacağını deklare etti. Buna bakılırsa, brüt asgari ücret ise Asgari ücret 2021 yılı için brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş olacak. 
Bakan Selçuk açıklamasında, ”Salgın devletimizde de emek verme yaşamını derinden etkiledi. 23 milyar lirayı aşkın kısa emek verme ödeneğini yapmış olduk. 
Asgari ücret emek harcaması 15 kişilik bir komisyonla yapılmakta. İşçi ve işveren tarafının teklifleri değerlendiriliyor. İşçilerimizi ve işverenlerimizi koruyarak emek verme barışını güçlendirmeyi temel önceliğimiz olarak görmekteyiz. Asgari ücret tespit komisyonu 2021 yılı ücretini karara bağladı. 2021 için net 2825 lira 90 kuruş oldu. Asgari ücret geçen yıla bakılırsa 500 lira artmıştır, yüzde 21,56 oranında terfi etmiştir.” ifadelerine yer verdi.
Bütçe Oluşturmak İçin 6 Adımlı KılavuzBütçe oluşturmak yalnız harcamalarınızı sınırlamakla kalmaz, bununla beraber disiplinli bir halde hedefleriniz için tutum etmenize destek sağlar. İşte paranız için bir plan oluşturmanıza destek olacak adımlar:
 

0/5 (0 Reviews)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir