Aralık Ayı 2020 Kamuya Personel İşçi Memur Alımı Güncel İlanları

Aralık Ayı 2020 Kamuya Personel İşçi Memur Alımı Güncel İlanları

Ülkemizde Kamu Kurum ve Kuruluşları bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda İşçi, personel ve Memur Alımı yapıyorlar. Söz konusu yayımlanan ilanlara göre Kamuya binlerce kişilik kadro ile alım yapılacak. Aralık Ayı Memur Alımı ilanlarına göre KPSS puanı ve Aralık Ayı Personel Alımı ilanlarına göre ise KPSS Siz Personel Alımı yapılıyor.

İşin Olsa ekibi olarak her ay hazırladığımız aylık güncel memur personel alımı ilanları ile sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Yılın son ayı olan Aralık ayı içerisinde de bu geleneğimiz devam ettiriyoruz ve siz değerli okurlarımız için Aralık Ayı Kamu İlanlarını sizlerle paylaşacağız.

ARALIK AYINDA ÖNEMLİ ATAMA VE ALIMLAR YAPILACAK!

Yılın son ayı olması ile birlikte ve Pandemi sebebi ile bir çok alımın ertelendiği ve yeni alımların yapılacağı bir ay içerisindeyiz Aralık ayı içerisinde önemli atamalar ve memur alımları yapılacak. On Binlerce kişilik boş kadro ile kamuya memur personel ve işçi alımları yapılacak. Sizler için ilanları takipteyiz ve haberimizde sunuyoruz.

TÜM BEKLENEN ALIMLAR BU AY İÇERİSİN DE YAYIMLANACAK!

Atama ve yeni ilan bekleyen adaylar için bu ay oldukça hareketli geçecek. Bilindiğin gibi Aralık ayında İkinci Merkezi Yerleştirme olan KPSSP 2020 /2 ataması yapılacak. Bunun dışında Sağlık bakanlığı 12 Bin Personel Alımı, Polis Akademisi Başkanlığı 8 bin polis alımı ve bunlar gibi bir çok Kamu Kurumu, Bakanlık ve kuruluş bünyelerindeki eksikliği kapatacaklar. Özellikle 2020 KPSS puanı ile alımlar hareketlilik kazanacak. Aralık ayı içerisinde yayımlanacak ve devamlı olarak kamu ilanlarını takip etmek için;

İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEKLER?

Aralık ayı içerisinde yayımlanacak ve başvuru devam eden ilanlara başvurular bazı genel ve özel nitelikler doğrultusunda yapılacak. Tüm nitelikleri taşıyan adaylardan Erkek ve Kadın herkes başvuru yapabilecekler. Bu kapsamda Genel Olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise, KPSS, Yaş, Eğitim gibi şartlar aranacak.

Genel Başvuru Şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kamu haklarından mahrum olmamak,
Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
Özel Başvuru Şartları:

KPSS Şartı: 2019 veya 2020 yıllarında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50, 60, 70 veya üzeri puan almış olmak.

Yaş Şartı: Zabıta memuru alımları için 30 yaşından büyük olmamak ve Memur alımları için 35 yaşından büyük olmamak gereklidir. Tercih kılavuzu ile alınana başvurularda ise Yaş şartı yoktur.

Eğitim Şartı: Alım yapılacak pozisyona göre, En az lise mezunu, Ön Lisans mezunu ve Dört yıllık Eğitim veren Üniversitelerin ilgili Lisans fakültelerinden mezun olmuş olmak gereklidir.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK!

Kamuya yayımlanan memur personel ve işçi alımı ilanları için adaylar başvurularını sadece belirtilen tarihler içerisinde yapacaklar. Başvurular kurumun belirttiği gibi şahsen veya günümüzde Pandemi sebebi ile ağırlıklı olarak online olarak yapılmaktadır.

ARALIK AYI GÜNCEL MEMUR PERSONEL VE İŞÇİ ALIMI İLANLARI:

İşin Olsa Ekibi olarak sizler için özel olarak hazırladığımız tablo yardımı ile Aralık ayı ilanlarına ulaşabileceksiniz. Aşağıdaki bağlantı yardımı ile Alım yapacak kuruma, kadro sayısına, KPSS niteliğine, Son başvuru tarihine ve ilanların detaylarına ulaşabileceksiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir