Şimdi yükleniyor

Araç Muayene Ücreti Kredi Kartıyla Nasıl Ödenir?

Araç Muayene Ücreti Kredi Kartıyla Nasıl Ödenir?

Araç Muayene Ücreti Kredi Kartıyla Nasıl Ödenir?

Araç muayene randevusu almak üzere olan birçok kişi muayene ücretinin kredi kartı ile ödenip ödenmediğini merak ediyor. Bu yazımız içerisinde araç muayene ücreti kredi kartıyla ödeniyor mu? Sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Araç muayene ücretleri her yıl Aralık ayı içerisinde değişerek zamlanmaktadır. 2020 yılı ücretlerine genel olarak baktığımızda bir önceki yıla göre artışın %23,73 olduğunu görüyoruz. 2020 yılı içerisinde geçerli olan araç muayene ücreti şu şekildedir;

TÜVTÜRK Araç Muayene Ücreti 2020

Biraz önce de belirttiğimiz üzerine 2019 yılı araç muayene ücretlerine %23,73 oranın da bir zam getirildi. Güncel muayene ücretleri;

  • Traktör, motorlu bisiklet, motosiklet araç muayene ücreti: 142,78 TL
  • Otomobil, kamyonet, minibüs, arazi aracı, özel araç, yarı römork, römork araç muayene ücreti: 279,66 TL
  • Otobüs, kamyon, tanker, çekici araç muayene ücreti ise: 377,60 TL

Ücretleri geçerli olmaktadır. 2019 yılı sonuna kadar geçerli olan bu ücretler Aralık ayı içerisinde yeniden değişliğe uğrayacaktır.

Araç Muayene Ücreti Kredi Kartıyla Ödeniyor mu?

Araç muayenesine gitmeden önce birçok kişinin aklında tek bir soru işareti bulunuyor. Araç muayene ücreti kredi kartı ile ödeniyor mu? Bu soruya maalesef ki hayır yanıtını vermek durumundayız. Araç muayene ücreti sadece nakit ödeme ile tahsil edilmektedir. Kredi kartı ile muayene ücreti ödemek şu an için mümkün değildir.

Araç Muayene Ücreti Gecikme Cezası Ne Kadar?

Herhangi bir nedenden ötürü araç muayenesini zamanında yaptıramayan kişiler gecikme cezası ile karşı karşıya kalırlar. Özellikle kredi kartı ile ödeme yapmak için muayeneye gidip olumsuz olarak değerlendirilen kişiler muayenelerini bir sonraki gün cezalı olarak yaptırabilmekteler. 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da gecikme ücreti olarak muayene bedelinin %5’lik kısmı tahsil edilmektedir.

Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır?

Son olarak ise araç muayene randevusu nasıl alınır hakkında da bilgi vermek istiyoruz. Araç muayenesi yaptırmak için öncelikle http://www.tuvturk.com.tr/ adresine giriş yapmanız gerekiyor. Ana menü içerisinde yer alan “Hizmetlerimiz” bölümünden “Periyodik Araç Muayenesi” sayfasına giriş yapınız. Burada karşınıza “Adım Adım Muayene” bölümü çıkacaktır. Bu bağlantıya tıkladığınızda gelen seçenekler içerisinden “Muayene Sırası” kısmına tıkladığınızda randevu alımı için girmeniz gereken bilgiler sunulacaktır. Karşınıza gelecek ekrana sırası ile araç plakası, ruhsat seri numarasını girdikten sonra bulunduğunuz ili belirteceksiniz. Bu bilgileri girdikten sonra istediğiniz gün ve istediğiniz saatte randevu alabileceğinizi göreceksiniz. Randevu alma işlemi ücretsizdir. Eğer sizden ücret talep edildiğini gösteren bir ekran ile karşılaşırsanız bu durumu tüvtürk yetkililerine iletmeniz gerekiyor.

Share this content:

Yorum gönder