Ana Sayfa > Evde İş İmkanları > Anketör Nedir? Ne İş Yapar > İş Iyi mi Bulunur

Anketör Nedir? Ne İş Yapar > İş Iyi mi Bulunur

Yeni İş Fikirleri

Paylaş

Paylaş

Beğenme

Yorum Yaz

Favorilere Ekle

Üniversite öğrencileri tarafınca meydana getirilen ek gelir kazanma şekillerinden biri de anketörlüktür. Vatanımızda birçok araştırma şirketi tarafınca ara sıra yeni ihtiyaçlara yönelik anketör istihdamı yapılmaktadır. Siz de bir anketör olarak boş vakitlerinizde para kazanabilirsiniz.
Boş vakti olan ve bu vaktinde insanoğlu ile yazışma kurabilecek, nispeten yürümek mevzusunda problem yaşamayanlar için ek gelir kazanma şekillerinden biri de anketörlüktür. Araştırma şirketleri için anketörlük yaparak para kazanabilirsiniz.
İÇİNDEKİLERANKETÖR NEDİR?ANKETÖRLER NE İŞ YAPAR?ANKETÖRLÜK İŞ İLANLARIANKETÖRLER NE KADAR KAZANIR?
ANKETÖR NEDİR?
Anketör genel olarak; araştırma, danışmanlık ve reklam şirketlerinin çeşitli anket çalışmalarını sahada düzenleyen kişilere verilen addır. Anketörler, bu şirketlere gelen anket işlerini sahada bizzat insanlara yönelterek tamamlar.
Anketleri doldurmak amacıyla araştırma, danışmanlık ve reklam şirketleri tarafınca görevlendirilen anketörler; bu anketteki hedef kesime yönelik insanları bulmalı ve bu anketi başarıyla söz mevzusu hedef kesime uygulamalıdır. Bu işlemlerin her biri için anketörler para kazanmaktadır.
ANKETÖRLER NE İŞ YAPAR?
Anketörlük her yaştan insan tarafınca yapılabilecek bir iş olmasına karşın çoğu zaman yürümek ve insanlarla yazışma mevzusunda problem yaşamayacak gençler tarafınca tercih edilmektedir. Vatanımızda üniversite öğrencileri tarafınca meydana getirilen part time işler içinde yer almıştır. Anketörlerin işi nispeten kolay şeklinde görünse de; hedef kitlenin dar olması sebebiyle yorucu ve zahmetli bir işe dönüşebilir.
Bazı anketörler gün içinde doğru hedef kitleyi bulmak için 10-20 km yürüyebilir ve aynı gün binlerce insanla muhatap olmak zorunda kalabilir. Anketörler ek olarak insanları ikna etmek mevzusunda da yetenekli olmalıdır. Şu sebeple kimse averaj 10-20 dakikasını bir anketi doldurmak için harcamak istemeyebilir.
ANKETÖRLÜK İŞ İLANLARI
Anketör olmak istiyorsanız şehrinizde bulunan danışmanlık, araştırma ve reklam şirketleri ile direkt görüşebilirsiniz. Buraya ilanınızı bırakarak; ihtimaller içinde anket işleri için şansınızı artırabilirsiniz. Ek olarak anketörlük iş ilanları devletimizde en fazlaca toplumsal medya üstünden ve iş arama platformlarından yayınlanmaktadır.
Anketörlük iş ilanlarına göz atmak için Kariyer, Yenibiris, Indeed, Lescard şeklinde platformları kullanabilirsiniz.
ANKETÖRLER NE KADAR KAZANIR?
Vatanımızda genel olarak anketörler tamamladıkları anket başına gelir kazanmaktadır. Bir anket için averaj kazanacağınız ücret 50 kuruş ile 1 TL arasındadır. Bu doğrultuda gün süresince çalışan ve uygun hedef kitleyi arayan anketörler averaj 100 ile 200 TL içinde gelir kazanabilmektedir.
Yazar:
Yeni İş Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir