Android’de Desteklenmeyen Ses Video Dosyası Hatası {Nasıl} Düzeltilir

Bir videoyu indirmek yada Android telefonunuza aktarmaktan daha sinir bozucu bir şey yoktur, yalnızca oynatmayı denediğinizde “dosya açamıyorum” yada “desteklenmeyen ses kodeği” ile karşılanmak için can sıkıcıdır. Peki, desteklenmeyen video dosyası hatasını {nasıl} düzeltirsiniz? Okumaya devam edin, size çözüm süresince rehberlik edeceğiz.

Ayrıntılara girmeden ilkin, bu probleminin niçin ve {nasıl} ortaya çıktığını açıklamaya kıymet. Her şey codec ve kaplar ile ilgili.

Atlamak:
Kodek nedir? Konteyner nedir? Videom niçin oynatılmıyor? Akıllı telefonumda “desteklenmeyen medya dosyalarını” {nasıl} oynatabilirim?

Kodek nedir?

Codec aslen kod çözücü-kod çözücünün kısaltmasıdır. Adı aslen her şeyi söylüyor: Verileri, bilhassa sıkıştırılmış verileri kodlamak ve kodunu çözmek için kullanılan bir yöntem. Codec’ler onu alır (bu durumda video verisi) ve sıkıştırın, böylece gönderilebilir yada saklanabilir yada görüntülenebilir şekilde açılır.

Bununla beraber, kodekler kaplardan ve dosya formatlarından farklıdır. Mesela, AVI çoğu zaman bir video dosyası türü olduğunda biri için yanlıştır.
HEIF ve HEVC: multimedya dosyalarının geleceği açıklandı

Konteyner nedir?

Çoğu zaman, bir kap bir dosya formatı olarak da adlandırılır. Ambalajlama, nakliye ve sunumla ilgilenir (codec dosyayı bu işlemler için hazırlarken). Konteynerler ses ve videoyu senkronize etmeye itina gösterir. Kap, dosya türünü belirleyen dosyanın bir parçasıdır. Kolay bir deyişle – bir androidpit.mp4 dosyanız var ise, MP4 kapsayıcıdır.

Videom niçin oynatılmıyor?

Bir çok durumda, Android cihazınızda bir video dosyasını oynatmaya çalışırken hata mesajı almanızın sebebi, medya dosyanızın kodeğinin medya oynatıcınız tarafınca desteklenmemesidir. Başka bir ihtimaller içinde niçin, ses kodeğinin desteklenmemesidir. Medya yürütücünüzün aynı dosya türünü oynatmaya ve oynatmaya hazzı olarak karar vereceğini düşünebilirsiniz, sadece bir kap telefonunuzun destekleyemeyeceği birden fazla kodlayıcı içerebilir.

Tarafınca görüşGeorg SeebodeStandart medya oynatıcımın VLC Player kadar oldukça yönlü olmasını arzuluyorum.What do you think?5050995 katılımcı
Android’de tüm dosya türlerini açma ve oynatma

Akıllı telefonumda “desteklenmeyen medya dosyalarını” {nasıl} oynatabilirim?

Yukarıda belirtildiği benzer biçimde, “dosyayı açamıyorum”, “desteklenmeyen ses kodeği” yada “desteklenmeyen video dosyası hatası” almanızın en ihtimaller içinde sebeplerinden biri, mevcut medya oynatıcınızın videonuzun kodeğini desteklememesidir. dosya. En kolay çözüm, varsayılan video oynatıcıdan geçiş yapmak ve yeni bir tane indirmektir. İşte size önerdiğimiz en oldukça yönlü Android medya oynatıcılarından ikisi:

Android için VLC

Bilgisayarınızda VLC kullandıysanız, bunun en kullanışlı ve güvenilir medya oynatıcılarından biri bulunduğunu bilirsiniz. Aynı Android uygulaması için VLC için de geçerlidir. Ek indirmelere gerek kalmadan tüm codec bileşenlerini ihtiva eder. MKV, MP4, AVI, MOV, Ogg, FLAC, TS, M2TS, Wv ve AAC benzer biçimde DivX ve XviD sıkıştırılmış videoların yanı sıra çeşitli formatları da destek sunar. Yabancı filmler yada anime izlemeyi sevenler için, VLC’nin oldukça kanallı ses ve altyazıları da desteklediğini bilmek sizi mutlu edecektir. Bir tek bu değil – uygulama hafifçe, parasız ve iğrenç reklamlara haiz değil. En iyilerinden biri, en iyisi değilse, Android medya oynatıcıları.

Android için VLC

MX Oyuncu

Bu başka bir hafifçe ve Android medya oynatıcı kullanımı kolaydır. MX Player, VLC’de olduğu benzer biçimde, birden fazla dosyayı (.avi, mpeg, mp4, wmv, divx, xvid ve daha fazlası) ve bununla beraber .txt, .sub, .srt, .idx ve ötekiler de dahil olmak suretiyle çeşitli altyazı formatlarını destek sunar. Ek olarak parlaklığı azaltmak için aşağı kaydırmak, altyazı metnini taşımak için ileri ve geri kaydırmak benzer biçimde hareket kontrolleri sunar. Ne yazık ki, uygulamanın arayüzü oldukça rahat, sadece bu bazılarına çekici gelebilir. Parasız MX Player sürümünde ek olarak reklamlar bulunur, sadece bununla yaşayabilirseniz, aklınıza gelebilecek video dosyası biçimlerinin çoğunu destekleyen mükemmel bir oynatıcıdır. Değilse, 5.99 dolara reklamsız bir sürümü de mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.