Android instagram durduruldu hatası 2020

İnstagram bilinmiş olduğu suretiyle toplumsal medya da şu anda dünyadan en popüler olan uygulama konumunda. Sadece her gelen güncellemede bilhassa eski bir android sürümü kullanan cihazlarda fazlasıyla hata ile karşılaşılmakta. Bugünkü yazımızda android instagram durduruldu hatası 2019 çözümü hakkında size önerilerde bulunacağız.

Android Instagram uygulaması son versiyon android kullanıcılari için sorunsuz bir halde çalışıyor sadece son zamanlarda eski sürümlerde “Instagram emek harcamayı durdurdu” hatası vermeye başladı. Pek oldukca kullanıcı bu hatadan etkilendi ve bu hata çoğunlukla instagram uygulamasının güncellenmesinden sonrasında yada operatör değişimlerinden sonrasında meydana gelmekte. Bu yazıda, Instagram Android hata üstünde çalışmıyor Instagram düzeltmek için bazı süratli çözümler anlatacağım.

 Android Cihazınızı Tekrardan Başlatın

Kimi zaman Android cihazınızın rahat bir tekrardan başlatılması, her türlü Android hatasını düzeltmek için yeterlidir. Android cihazınızı tekrardan başlatmak için, ekranda bazı seçenekler görünceye kadar güç düğmesini birkaç saniye basılı tutunuz ve Tekrardan Başlat düğmesine dokununuz. Peşinden, Instagram uygulamasını açıp hatanın durumunu denetim ediniz.ip 2: Uygulama Verilerini ve

Önbelleği Temizle

Eski Android kullanan cihazlarda Instagram’ın çökmesini engellemek için Instagram uygulamalarının uygulama verilerini ve önbelleklerini temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bu çoğu zaman Instagram uygulamasını güncellediğinizde ve eski sürümdeki önbellek verilerine sahipse gereklidir. Android cihazınızdaki Instagram uygulama önbelleğini ve verilerini temizlemek için, Ayarlar > Uygulama Yöneticisi> Tüm uygulamalar> Instagram> öğesine gidin ve Verileri Temizle,  Önbelleği Temizle ve arkasından Durmaya Zorla öğesine basınız.

Peşinden yine instagram uygulamasını açınız. Hata yine devam son olarak aşağıdaki yöntemden faydalanabilirsiniz.

Önceki Sürüme Geri Dönünüz

Instagram uygulamasının son olarak sürümünü eski cihazınıza yüklediyseniz bu güncellemeyi kaldırıp bundan önceki versiyonu kurmanız çözümü muhtemelen çözecektir. Kendi kullandığım Galaxy Note (Android 4.4.2) cihazda bir eski versiyona geri dönüş yaptıktan sonrasında sorunsuz bir halde instagrama giriş yapabildim.

İlk olarak kullandığınız instagram uygulamasının sürümünü denetim ediniz. (Ayarlar > uygulamalar > instagram kısmından denetim edebilirsiniz. Örnek : 108.0.0.23.119)

Sürümünüzü öğrendikten sonrasında instagram uygulamasını kaldırınız

Kullandığınız android sürümüne uygun bundan önceki instagram sürümünün apk’sına  google yardımı ile ulaşınız. (Örnek verecek olursak : Arama motoruna “android 4.4.2 instagram 107.0.0.21” yazıp apk sitesinden uygulamayı indiriniz  Apkmirror apkpure şeklinde güvenilir siteleri tercih ediniz. İndirdiğiniz dosyanın uzantısının apk olduğuna dikkat ediniz. )

İndirme bittikten sonrasında apk kurulumunu yapınız. (Bilinmeyen kaynaklardan gelen uygulamanın kurulumuna izin vermeniz gerekir. Ayarlar kısmından bunu yapabilirsiniz)

İnstagram uygulamasını açınız. Probleminin çözümü bu kadardır. Son yöntem bir oldukca cihazda sorunsuz olarak iş koşturmacasındadır. Herhangi bir telefonda çözümü yaşamaya devam ederseniz ; telefon modelini ve android sürümünü yazarak yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.