Analiste Nazaran 2022 Ethereum’un (ETH) Yılı Olabilir 

Bitcoin’den (BTC) sonrasında, kurumsal yatırımcıların ilgi göstereceği varlık Ethereum (ETH) olabilir. Bitcoin’in 2020’nin tamamı süresince şahit olduğu fazlaca önemli yükselişi, tüm kripto para piyasasına örnek teşkil etti. Bu senenin başlarında koronavirüs salgınının başlangıcında neredeyse 3.000 dolara düşen Bitcoin, Pazar günü 28.000 dolara ulaşarak uzun bir yol kat etti.
Bitcoin’deki yükselişin büyük bir kısmı, kurumsal yatırımcıların artan para girişine bağlanıyor. Messari analisti Ryan Watkins, 2021’de kurumların Ethereum’un peşine düşeceğine ve bunun ETH için fiyatta dikkat çekici bir artışa yol açabileceğine inanıyor.

Watkins şunları söylüyor:

“2021 tahmini:
2021’de kurumların $ETH satın alacağını öngörüyoruz.
Bitcoin’in kıymetli olabileceğini kabul ettiğinizde, zihninizi diğeri kripto varlıkların da kıymetli olabileceği olasılığına açmış oluyorsunuz.
Oradan $BTC’den $ETH’ye geçiş oldukça kolay.”

2021 tahmini:
2021’de kurumların $ ETH satın
aldığını görmeye başladık Bitcoin’in kıymetli olabileceğini kabul ettiğinizde, zihninizi diğeri kripto varlıkların da kıymetli olabileceği olasılığına açar.
Oradan $ BTC’den $ ETH’ye oldukça daha kolay bir sıçrama.
– Ryan Watkins (@RyanWatkins_) 27 Aralık 2020

Watkins, CME Group’un 8 Şubat 2021’de Ethereum (ETH) vadeli işlemlerini başlatacağını belirten son duyurusunu, kurumların gelecek yıl piyasa değerine bakılırsa ikinci en büyük kripto para birimini olan Ethereum’u satın almaya başlayacakları şeklinde yorumluyor.
Ethereum Pazar günü 600 doların üstüne çıktı. Yükselişini sürdürdü ve Ocak 2018’den bu yana ilk kez, 700 doların üstünde işlem görmüş oldu. Ethereum izlenme saati itibariyle 726.81 dolar üstünden işlem görüyor.
2021 Ethereum’un (ETH) Yılı Olabilir
2020 Bitcoin için nasıl bir anlam ifade ediyorsa, 2021 de Ethereum için aynı şeyi ifade edebilir. Birincisi, Ethereum 2.0’den beklentiler oldukça büyük. Ethereum 2.0 sözleşmesinde toplam stake edilen miktar 2 milyonu aştı. Ethereum 2.0 Aşama 0’ı başlatmak için minimum eşik yalnızca 524.000 ETH idi.
Ek olarak, Coinbase şeklinde önde gelen borsalar da dahil olmak suretiyle, dünya genelinde çeşitli borsalar ve kripto para gizleme hizmetleri, ETH sahiplerine staking için lüzumlu teknoloji altyapısını sağlamaya hazırlanıyor.
Ethereum, yönetmelikler açısından da düzenleyicilerin favorilerinden biri. 11 Aralık’ta dünyanın ilk Ethereum tabanlı ETF’si Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda faaliyete geçti. Meşhur ekonomist Raoul Pal de geçtiğimiz günlerde, Ethereum’un önümüzdeki on yıl içinde BTC’nin piyasa kıymetini aşma potansiyeline haiz bulunduğunu söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.