Şimdi yükleniyor

Altına Yatırım Yaparken Dikkat Etmesi Gerekenler

Altına Yatırım Yaparken Dikkat Etmesi Gerekenler

Altına Yatırım Yaparken Dikkat Etmesi Gerekenler

Altın insanların çoğunluğunun kullandığı yatırım araçlarından biridir. Altın kuru dış etkenlerden daha az etkilendiği için insanlar altına daha çok yatırım yapmaktadır. Altın uzun vadede kar getireceği için altına yatırım yaparken en az 5-10 yılı gözden çıkarmalısınız.

Altın’ın gram, çeyrek, yarım, tam, ata, cumhuriyet, beşli gibi birden fazla çeşidi vardır. Bu çeşitlerin her birinin fiyatı birbirinden farklıdır. Fiyatlarının birbirinden farklı olmasının yanı sıra artış oranları da farklılık göstermektedir. Örneğin çeyrek altın bir ay içinde 10 TL arttıysa yarım altın 8 TL artmış olabilir. Yatırım yaparken bunları araştırmak ve göz önünde bulundurmak sizin yararınıza olacaktır.

Kur bir ulusal para değerinin başka bir ulusal para değerine karşılığı demektir. Altının ulusal değerinin yaşadığınız ülkenin para değerine karşılığına altın kuru denir. Altın kurundaki değişimlere göre kar ya da zarar edersiniz. Kurdaki düşüş fazla olduğunda yani altının fiyatı düştüğünde altın alırsanız kurda artış olduğunda satarak kar elde etmiş olursunuz. Altın kurunu takip etmek yatırımınızı doğru zamanda yapmanıza yarar sağlar.

Share this content:

Yorum gönder