Alışveriş Bütçesi Yapmanın Yararları

alisveris butcesi yapmanin faydalari 602e7fd8cea12 Alışveriş Bütçesi Yapmanın Yararları

Alışveriş kimi süre ihtiyaçtan kimi süre de ne yazık ki, harcama dürtüsünden dolayı hayatımızın bir parçası. İhtiyacınız olmadığı halde aldıklarınızı tek tek düşünün…
Sözgelişi market alışverişi… Eve lazım olan birkaç bir şey var, alıp çıkacağız fakat kasaya bir geliyoruz ki, her türlü abur cubur sepetimizde yerini almış. Hele bir de aç gittiysek, eyvah…
Diğeri alışverişlerde de durum bu şekilde. İhtiyacımız olan bir şey için alışverişe çıkıyoruz, vitrinler bizlere gel gel diyor, bir bakmışız gene sepet dolmuş, bütçe alt üst olmuş var ise kredi kartı limitleri zorlanmış.
 Bir şeyi alırken gereksinim olup olmadığını düşünmediğimizde sonuçlarına katlanmak durumunda kalıyoruz. Anlık mutluluk yaşadığımızı düşünüyoruz fakat hakikaten ihtiyacımız olmayan şeylerle mutlu oluyor muyuz ki? 
Bunun önüne geçmek için ise alışveriş bütçesi oluşturmak koşul. Evden çıkmadan ilkin her alışveriş için bir sıralama yapın ve internetten ürünlerin fiyatlarına bakarak tahmini bir alışveriş bütçesi oluşturun. Eğer bu sayı bütçenizi aşıyorsa, en acil olan ihtiyacınız olan şeyleri bu listede tutun, acil olmayan gereksinimleri bütçe dışına çıkarın. Alışveriş bütçesi oluşturduğunuz vakit gereksiz ürünlere para harcamamış oluyorsunuz. Yaptığınız her harcama sizin aslına bakarsak bütçenizi etkiliyor. Eğer alışveriş bütçesi oluşturursanız, ihtiyacınıza nazaran harcama yapmış olmuş olmuş olmuş olursunuz. Doğrusu bir listeyle iki işi birden çözersiniz.
Alışveriş bütçesi oluşturduğunuz vakit;
 1-    Gereksiz harcamalardan kaçınırsınız.
2-    Bir tek ihtiyacınız olanları almış olmuş olmuş olmuş olursunuz.
3-    Bilgili tüketim yaparak hem kendinize, hem de doğaya yararlı olmuş olmuş olmuş olursunuz.
4-    Tutum ederek birikime para ayırabilirsiniz.
 Paramı Yönetebiliyorum websitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Yorumlar

Kalan Karakter 800
GÖNDER

Yayınlanan ccv

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir