Akıllı Telefonunuzu Bir Wi-Fi Hotspot Olarak Kullanma

Dışarıda ve dışarıdayken dizüstü bilgisayarınızda bir şey yapman için kaç kez ihtiyacın vardı, fakat bir kahve için ” parasız ” Wi-Fi alabilmek için beş dolar bırakmak istemedin? Çözüm rahat: bir tek telefonunuzu kablosuz bir yönlendirici olarak kullanın ve telefonunuzun veri planını dizüstü bilgisayarınız, tabletiniz, arkadaşınızın telefonu yada hatta bir masaüstü bilgisayarla paylaşın. Birçok telefon taşınabilir bir Wi-Fi ortak erişim noktası olarak çalışabilir – seviye ve seçenekler üreticiden üreticiye birazcık farklılık izah edebilir.
Hareket halindeyken daha azca veri kullanmanın püf noktaları İşte derhal her yerde parasız Wi-Fi erişimi

Verileri paylaşma hususi durumunu ayarlamak şaşırtıcı derecede basittir ve bunu birkaç kez kullandıktan sonrasında, niçin gerçek bir Wi-Fi ortak erişim noktasının lüzumlu bulunduğunu düşündüğünüzü merak edeceksiniz. Ayarlar> Kablosuz ve ağlar> Öteki> Bağlantı ve Taşınabilir Bağlantı Noktası yada Ayarlar> Bağlantılar> Bağlantı Noktası ve Bağlantı seçeneğine gidin. Üreticinizin kullanıcı arayüzüne bağlı olarak, tam yol birazcık değişik olabilir.

Hotspot altında ve daha ilkin asla görmediğiniz bir sürü seçenek bulacaksınız ve ek olarak Android’de bir Wi-Fi bağlantısını paylaşmanın kolay bulunduğunu görmüş olacaksınız.

Taşınabilir bir Wi-Fi Hotspot {nasıl} kurulur?

Ortada başlıca vakaları bulacaksınız: Taşınabilir Wi-Fi Hotspot ve Set Up Wi-Fi Hotspot. Varsayılan ayarları kullanmak istemiyorsanız (yada taşınabilir etkin noktanın ne çağrılacağı mevzusunda hiçbir fikriniz yoksa), ilkin Wi-Fi Hotspot Kurma kısmına gitmek istersiniz. Aslına bakarsanız varsayılan bir bağlantı adı ve şifresi olacak, fakat onu tekrardan adlandırabilir yada şifreyi seçtiğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Wi-Fi Hotspot’unuzu kurduktan sonrasında, Portable Wi-Fi Hotspot’un tarafındaki öteki onay kutusuna / toggle’a dokunup paylaşın. Öteki cihazınızın Wi-Fi bağlantı sıralamasında bu ağ adını arayın ve oturum açın.

Tarafınca görüşKris CarlonWi-Fi hotspot’umu tertipli olarak kullanıyorumWhat do you think?5050101 katılımcı

Her insanın sınırsız bir veri planı olmadığını ve bir mobil veri planında bir dizüstü bilgisayar kullanmanın fazlaca acele çiğnenebileceğini ihmal etmeyin. Dizüstü bilgisayarınız ziyaret ettiğiniz web sitelerinin mobil sürümlerini kullanmayacak, bundan dolayı dikkatli olun ve telefonunuzu yalnızca hakikaten lüzumlu olduğunda taşınabilir bir etkin nokta olarak kullanın. Bir kahve için beş papel, taşıyıcıdan gelen aşırı veri ücretleriyle karşılaştırdığınızda, o denli da fena değil.

USB Bağlantısı ile veri paylaşımı

USB Bağlama, telefonunuzun veri bağlantısını bir USB kablosuyla kullanmanıza olanak verir. Bu, telefonunuzu, dizüstü bilgisayarınızla durağan(durgun) bir veri bağlantısı paylaşırken aynı anda şarj edebileceğiniz anlamına gelir. Büyük olasılıkla gri renkli olacaktır sadece telefonunuzu USB üstünden başka bir cihaza yada bilgisayara bağladığınızda kullanılabilir.

Bluetooth Bağlantısı ile mobil veriler {nasıl} paylaşılır?

En altta, temelde yukarıdakiyle aynı olan Bluetooth İnternet bağlantısı var, sadece İnternet’i paylaşmak için Bluetooth kullanıyor. Doğal ki, bu tür bir bağlama hem de USB yada Bluetooth bağlantısı üstünden veri ve öteki dosyaları aktarmanıza izin verir. Organik olarak, ikinci durumda, İnternet’inizi bu bağlantı türü üstünden paylaşmak için Bluetooth’unuzun açık ve başka bir cihaza eşleştirilmesi gerekir. Bu, telefonlar yada öteki Bluetooth aygıtları içinde veri paylaşmanıza olanak sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.