Akıllı Telefonun Pil Ömrü {Nasıl} Arttırılabilir?

Değişen teknolojinin en oldukça kullanılan araçları bildiğiniz benzer biçimde her insanın kullandığı akıllı telefonlar ve tabletler diyebiliriz.
İnternet yardımıyla hayatımızın büyük bir çoğunluğunu toplumsal medyada yada oyun oynayarak geçiyoruz.Gerek fotoğraf paylaşıyoruz gereksede arkadaşlarımızı takip ederek zaman geçiyoruz.Doğal olarak işler bu şekilde oluncada kullandığımız cihazlarda şarj sorunları ortaya çıkıyor ve bataryalarımız bizlere yetmiyor.Akıllı telefonlarda pil ömrü arttırmak zor olsa gerek fakat birkaç yöntem ile daha uzun gitmesini sağlayabiliriz.

Telefonda Pil Ömrü {Nasıl} Artar?
Akıllı telefonlarda yada tabletleri genel olarak oldukça süratli şarjı bittiği için şarj aletlerine takılı olarak kullanmaktayız ve buda birazcık sıkıntılı bir durum diyebiliriz.Sizde şarj sürenizi arttırmak istiyorsanız ilk olarak şunu yapabilirsiniz.Akla ilk gelen durum ise bataryalı kılılardır.Doğal olarak bu işlem şarjınızı 2 katına çıkaracaktır fakat bizim size anlatmak istediğimiz bu Pil Ömrü {Nasıl} Artırılabilir yada {nasıl} Artırılabilir onu anlatmak istiyoruz.
Pil Ömrünü Arttırma Şekilleri
-Eğer kullanmıyorsanız yer bildirimi için GPRS hususi durumunu kapatabilirsiniz
-Ekran parlaklığını azaltabilirsiniz
-Devamlı web ile işiniz yoksa ihtiyacınız olduğunda web hususi durumunu açabilirsiniz.
-Otomatik güncellemeleri kapatabilirsiniz
-Bilhassa cihazda bulunan uygulamaların arkaplanda çalışmasını durdurmak gerekir.Mümkün olduğu sürece arkaplanda çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz.
Bu yöntemler yardımıyla cihazınızın pil ömrünü birazcık daha fazlalaştırabilirsiniz.Doğrusu yukarıda belirttiğimiz ihtiyaç duyulan ayarları yaptığınız sürece pil ömrünüz eskisinden birazcık daha arttacaktır ve daha çok kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.